PDA

Zobacz pełną wersję : jaki styropian pod podłogowkę?



sure
11-12-2008, 19:26
Będę mieć ogrzewanie podłogowe w części dziennej, na gruncie (bez podpiwniczenia), podłoga to drewno egzotyczne. Zastanawiam się, co powinno być jako izolacja cieplna pod spodem. W projekcie jest styropian 10cm, nie określono jaki. Poradźcie, co najlepiej tam położyć, tzn jakie parametry są istotne? Co macie u siebie pod podłogówką? :-?
pozdrawiam,

Atomic
11-12-2008, 19:37
U mnie podłoga na gruncie i tak kolejno od dołu:
1. Chudy beton B-10
2. Folia budowlan.
3. Styropian (FS-20) 2x5cm na przemian
4. Folia aluminiowa
5. Rurki od podłogówki
6. Wylewka (6cm) z dodatkiem plastyfikatora.
Wszystko gra, a podłogówka śmiga jak ta lala :D

Depi
11-12-2008, 19:57
Byyyyyłooooo.... Szukaczka Ci się spaliła?

Odpowiedz brzmi - ile sie da. Mniej niż 10cm to głupota.

sure
11-12-2008, 20:03
A z tym, że "było", to podejrzewałam. Z wyszukiwarką na tym forum jest pewien problem - nie można (a przynajmniej ja nie umiem) przeszukiwać tylko tematów postów. A pod hasłem 'styropian' jest kilkadziesiąt stron chyba...

Wolałam zaryzykować, że ktoś skrytykuje i zapytac jeszcze raz... :)

Atomic, a dlaczego 2x po 5 naprzemian?

I dzięki za odpowiedzi!

sailor_ro
11-12-2008, 20:13
Dlatego na przemian,zeby druga warstwa zakryła łaczenia(miejsca styku) pierwszej warstwy.

Depi
11-12-2008, 20:14
Atomic, a dlaczego 2x po 5 naprzemian?


Byyyyyłooooo.... Żeby wyeliminowac mostki (dziury) na łączeniach płyt.

John - c'mon! To są podstawowe sprawy - wystarczy 1 artykuł o podłogówce przeczytać. Google tez nie działa? :evil:

[swoją droga po co odpowiadam? pewnie mam coś ważnego do roboty :lol:]

sure
11-12-2008, 20:30
Atomic, a dlaczego 2x po 5 naprzemian?


Byyyyyłooooo.... Żeby wyeliminowac mostki (dziury) na łączeniach płyt. :]
Depi, mimo wszystko dzięki za odpowiedź... :)


John - c'mon! To są podstawowe sprawy - wystarczy 1 artykuł o podłogówce przeczytać. Google tez nie działa? :evil: :]
No, tu nie do końca masz rację. W dwóch przeczytanych przeze mnie artykułach o podłogówce tych informacji nie było. A poza tym mój post kończył sie pytaniem z cyklu "co macie u siebie", wymiana doświadczeń jest tutaj przecież głównym tematem...



[swoją droga po co odpowiadam? pewnie mam coś ważnego do roboty :lol:]
No właśnie, czasami nie wiadomo, dlaczego robi się coś, czego się nie lubi... Może po prostu chciałes pomóc? :wink:

annecy
11-12-2008, 20:43
styro EPS 100...
2X5cm

Depi
12-12-2008, 00:28
No właśnie, czasami nie wiadomo, dlaczego robi się coś, czego się nie lubi... Może po prostu chciałes pomóc? :wink:

Hmmm... Nieee... Raczej niemożliwe - jestem zbyt zgryźliwym staruchem ;)

piterazim
12-12-2008, 09:24
dorzucę coś co byłoooo

w google wystarczy wklepać

(poszukiwane zagadnienie np.)
styropian na podłogę site:forum.muratordom.pl

to naprawdę nie boli

Najtmara
13-12-2008, 02:14
A ja chciałabym dać 20 cm styro pod podłogówkę, albo przynajmniej 15 cm, . Podobno nie można mówić o domu energooszczędnym, jeśli się nie da przynajmniej 20 cm. Ale małż protestuje, że wymyślam i generuję koszty, kierbud twierdzi, że wystarczy 10 cm. Sama nie wiem... upierać się?

aniahubi
13-12-2008, 19:50
U mnie będzie (kładę od poniedziałku):
- 2x folia budowlana
- styropian 5 cm
- styropian 4 cm
- styropian 3 cm systemowy do podłogówki (taki z podziałką :roll: )
na to rurki i 6 cm wylewki

sure
13-12-2008, 20:28
Wyszukiwanie przez google dużo bardziej pomocne. Sporo wątków jest sprzed jakiegoś czasu, ciekawe, czy dużo się w sztuce układania podłogówki zmieniło... Większośc radzi dawać styro 2x5cm z przesunięciem, żeby zniwelowac mostki cieplne. Ciekawe, czy styropian 10cm układany "z zakładką" by się tak samo sprawdził? I jiak duże znaczenie maja mostki cieplne przy podłodze na gruncie?

Depi
14-12-2008, 00:46
A ja chciałabym dać 20 cm styro pod podłogówkę, albo przynajmniej 15 cm, . Podobno nie można mówić o domu energooszczędnym, jeśli się nie da przynajmniej 20 cm. Ale małż protestuje, że wymyślam i generuję koszty, kierbud twierdzi, że wystarczy 10 cm. Sama nie wiem... upierać się?

Upierać. To, że kierbud głupek, to normalka, ale że małż jest mniej wyedukowany od swej Żony... No no no.... A jakie to niby koszty? Kilka złotych a efekt b. duży.

adam_mk
14-12-2008, 00:59
Jak jest bardzo ciasno z miejscem, to jest też styrodur...
Albo 10cm albo 5cm i 5 styropianu.
I też można na zakładkę jak kto lubi.
Twardszy, lepsze parametry termoizolacyjne, droższy...
Adam M.

Depi
14-12-2008, 10:34
Jak jest bardzo ciasno z miejscem, to jest też styrodur...


A jak jest jeszcze ciaśniej, to jest PIR/PUR. Jeszcze lepsze parametry i jeszcze droższe.

Szczerze mowiac styrodur na podloge nie jest wart swojej wyzszej ceny - izolacyjnoscia niewiele przewyzsza EPS100.

daniowiola
09-03-2009, 22:06
co zrobić jeżeli wysokość nadproży drzwi pozwala dać max 10cm styropianu a chciałbym dać więcej?
czy mogę podciąć nadproża drzwi (1szt wejściowe i 1szt balkonowe