PDA

Zobacz pełną wersję : Przeciekajace kominy



JACUŚ
11-12-2008, 18:50
Witam wszystkich.
Mam problem z cieknacymi kominami, ktore powyzej dachu wykonane zostaly z klinkieru ( dziurawka) czy mial ktos z was podobny problem ewntualnie jak sobie z tym poradzil. Jezeli chodzi o opierzenie to wczoraj odbyla sie "wizja lokalna" wraz z dekarzem i musze powiedziec ze wszystko wyglada na ok.
Co robic?????

Bigbeat
11-12-2008, 18:54
Hehe, dyżurny problem nr. 1.
Mało kto nie ma problemów z kominami z dziurawki.
Było o tym na forum już z 1000000 razy - poszukaj, bo sądzę, że mało komu będzie chciało się dyskutowac na ten temat kolejny raz.

PS. Generalnie komin z dziurawki jest to poważny problem i nie zawsze da się zrobić tak, żeby było całkiem dobrze i żeby nic nie ciekło.

wolo63
11-12-2008, 21:37
Dam Ci parę rad bo to przerabiałem .Spoiny muszą być pełne , twarde ( nie dają się np. gwoździem wydłubywać )Czapa (wieszch komina )wykonana solidnie . Jeśli wszystko to Masz tak jak piszę to pomaluj komin kilka razy impregnatem do klinkieru ( ja polecam SOUDAL na bazie silikonu) Stosuj wg. instrukcji . Szczególnie starannie Maluj spoiny. Po takim zabiegu woda spływa jak po kaczce :) .Powodzenia!

Andrzej Wilhelmi
12-12-2008, 22:21
Zaoszczędziłeś na cegle wydasz na fugę i impregnat. Zagoń do tej roboty murarza, który stawiał Ci kominy może w końcu się nauczy z czego murować. Pozdrawiam.

JACUŚ
13-12-2008, 16:14
Na niczym nie chcialem zaoszczedzic, "buduje na odleglosc " i pojecia nie mialem z czego i jak :evil: kolega poradzil mi zebym wstawil kratki wentylacyjne w otworach wentylacyjnych na kominie, sprobuje moze cos to da

14-12-2008, 07:16
... kolega poradzil mi zebym wstawil kratki wentylacyjne w otworach wentylacyjnych na kominie, sprobuje moze cos to da

:o

Heath
14-12-2008, 07:49
Ja uszczelniłem wszystkie drobne ubytki w fudze, pomalowałem komin impregnatem do klinkieru i od dwóch lat spokój.
Poszukaj, było tym wiele razy.

kolorado
14-12-2008, 11:04
To ja przy okazji mam kilka pytań dotyczących komina:
1. Jak uszczelnić czapę komina przy wkładzie ceramicznym? Wkład wystaje lekko ponad czapę, a połączenie czapy z wkładem nie jest szczelne - jest taka mała ryska. Uszczelniaczem dekarskim, silikonem, czy może w ogóle nie ma sensu?
2. Czy po impregnacji jest sens cokolwiek poprawiać, np. fugi, czapę. Podczas impregnacji zauważyłem, że czapa komina posiada takie drobne spękania. Pomyślałem żeby to poprawić mleczkiem cementowym, ale czy po impregnacji zwiąże się to razem? To samo dotyczy fug: w kilku miejscach można by coś poprawić, ale nie wiem czy będzie się to trzymać.
Impregnowałem olejkiem Kreisel Fronta.

marjucha
14-12-2008, 19:04
To może i mi ktoś podpowie.
Jak wygląda kwestia dodatków typu "betomróz" do zaprawy do murowania klinkieru, a ewentualne wykwity?
Dekarze wchodzą kłaść dachówkę, a ja nie wiem, czy obmurowywać kominy cegłą klinkierową, czy szukać innego rozwiązania :roll:

kammaje
14-12-2008, 19:15
Mam problem z cieknacymi kominami,
Mam podobny problem - w kotłowni zauważyłem niezły zaciek na ścianie. Po drugiej stronie ściany mam piec a to oznacza, że w bliskiej okolicy komin i stawiam, że to on jest głównym sprawcą zacieku.

Robić to teraz czy poczekać do wiosny? Skoro wyszło mi po 1,5 roku mieszkania to 4 misiące mnie nie zbawią chyba.