PDA

Zobacz pełną wersję : Ile betonu na strop



czaczaa
12-12-2008, 08:07
Witam, mam następujące pytanie, zamawiam beton na strop i nie wiem ile zamówić, strop typu "ferta", powierzchnia 130m2, strop wylewany razem z wieńcem a ten obmurowany pustakiem ceramicznym 8. W stropie przewidziany jest jeden otwór 120x80 cm.
Ewentualnie jak to policzyć.
Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuje.

Pozdrawiam
Mariusz K

Aedifico
12-12-2008, 09:11
Zużycie betonu dla stropów Fert znajdziesz przepraszając się z "google". Inne elementy stosując wzór [A] x [B] x [C] wynik w [m3].

helixwroclaw2005
12-12-2008, 20:28
czaczaa i jak już będziesz znał ilość m3 betonu to przygotuj sobie "awaryjnie" jakiś fundament np. schodów, tarasu, ogrodzenia bo w innym przypadku ewentualny nadmiar będzie Twoim dodatkowym problemem.
Ci co kładli Twój strop bez problemu powiedzą ile potrzeba. Nie zapomnijcie o podciągach, filarach i takich tam innych elementach, które maja wpływ na ilość betonu. Przy zalewaniu samej płyty z pompy uważajcie na wieniec aby nie doszło do wypchania pustaków zewnętrznych. To jest ogromna masa spadającego betonu z dużej wysokości !!! Lepiej lać beton w pewnej odległości a potem go tylko ręcznie przemieszczać. Chyba, że w 100% pewny jesteś osiągniętej wytrzymałości zaprawy.

lee28
13-12-2008, 05:25
Witam, mam następujące pytanie, zamawiam beton na strop i nie wiem ile zamówić, strop typu "ferta", powierzchnia 130m2, strop wylewany razem z wieńcem a ten obmurowany pustakiem ceramicznym 8. W stropie przewidziany jest jeden otwór 120x80 cm.
Ewentualnie jak to policzyć.
Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuje.

Pozdrawiam
Mariusz K

Szkoła podstawowa, klasa 5 lub 6, matematyka, obliczanie objętości brył.

helixwroclaw2005
13-12-2008, 08:33
lee28 owszem matematyka jest niezbędna ale zapewniam Cię, że nie wiesz o czym piszesz. Widziałeś chociaż raz w życiu strop przygotowany do zalania? Jeżeli tak, to chwilę się nad tym zastanów.

Aedifico
13-12-2008, 08:36
lee28 owszem matematyka jest niezbędna ale zapewniam Cię, że nie wiesz o czym piszesz. Widziałeś chociaż raz w życiu strop przygotowany do zalania? Jeżeli tak, to chwilę się nad tym zastanów.
No ja widziałęm kilkaset razy i zwykle udaje się mi obliczyć z dokłądnością do taczki. Poza zakres podstawówki nie wychodzę plus dane producenta jeśli strop jest częściowo sprefabrykowany.

helixwroclaw2005
13-12-2008, 09:03
Aedifico tym bardziej nie widzę problemu abyś odpowiedział na proste pytanie czaczaa

Aedifico
13-12-2008, 09:40
Aedifico tym bardziej nie widzę problemu abyś odpowiedział na proste pytanie czaczaa

Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć a ) nie widząc projektu b) nie dokonując sprawdzeń wymiarów na budowie i to wszystko przy użyciu matematyki z podstawówki.

Teraz już widzisz problem? :)

monter2
13-12-2008, 18:17
15m3 b 20

helixwroclaw2005
13-12-2008, 19:49
monter2 i tu się z Tobą zgodzę. Wynik podobny.

jajmar
13-12-2008, 20:21
monter2 i tu się z Tobą zgodzę. Wynik podobny.

Podobny do czego ?

helixwroclaw2005
13-12-2008, 20:23
jajmar polecam czytanie ze zrozumieniem :D

jajmar
13-12-2008, 20:35
jajmar polecam czytanie ze zrozumieniem :D

nadal nie wiem do czego podobny ten wynik

Aedifico
13-12-2008, 21:32
monter2 i tu się z Tobą zgodzę. Wynik podobny.

Podobny niby do czego? Wróżenie z fusów.

mdzalewscy
14-12-2008, 17:02
przy zamawianiu na strop zawsze korzystam z opcji dolewka, czyli ostatnia gruszka na telefon.

Parę razy w roku wylewam strop i dokładne wyliczenie ilośc jest żmudne i często nijak sie ma do faktów. Oczywiście na początku trzeba znaleść w necie ile idzie betonu na m2 danego stropu + dokładnie wyliczyć wieńce + beton na schody (jakieś 1,5m3). I tyle zamawiam z zastrzeżeniem że ostatnia gruszka na telefon. Zawsze mi więcej wchodzi betonu niż wyliczę. Pierwsze to to iż w betniarni jest system wagowy a nie metrów sześcienych, druga sprawa to że zawsze coś tam poleci pomiedzy pustaki, trochę wieniec wypchnie itd...

helixwroclaw2005
14-12-2008, 17:17
mdzalewscy Święta prawda.

jajmar, Aedifico mój wpis: monter2 i tu się z Tobą zgodzę. Wynik podobny. dotyczył jedynie odpowiedzi na wpis monter2 15m3 b 20
Moje stwierdzenie: "wynik podobny" oznacza, że z danych podanych przez zakładającego ten temat, wyliczyłem pobieżnie podobną ilość masy betonu na zalanie tego stropu.
Nikt z Nas oprócz monter2 nie odpowiedział na pytanie autora tematu :wink:

jajmar
14-12-2008, 17:23
Nikt z Nas oprócz monter2 nie odpowiedział na pytanie autora tematu :wink:

A co to wnosi dla autora wątku? Czy to że ty sobie porachowałes i wyszło Ci podobnie co wnosi? Nawet tego nie ujawiniłes. Zresztą "podbnie" to w zasadzie jak w żywcu prawie robi róznice.
Zamówiłbys na takiej podstawie beton ? Jestem pewny że nie. O ile kubik za mało można domówic i dopłacić za transport o tyle cięzko kubik za dużo upchnąć z sensem na budowie.

helixwroclaw2005
14-12-2008, 17:31
monter2 odpowiedział konkretnie na pytanie: 15m3

Inną sprawą jest to, że może zamiarem założenia tego tematu przez autora było zweryfikowanie ilości betonu, obliczonej przez jego "ekipę". O ewentualnym "upychaniu" betonu też napisałem. Trochę wcześniej :D

emqwadrat
14-12-2008, 18:51
"Moja" betoniarnia miała tę zaletę, że jeżeli byłem pierwszy danego dnia (a raczej: "nie ostatni") to gwarantowali, że zapłacę za tyle ile wejdzie.

Zamówione np. 17m3, weszło 14,5m3, płaciłem za 14,5m3....reszta betonu szła na inną budowę. :D

Sprawdź czy w "Twojej" tak można a będziesz mógł wyliczać ze zdecydowanie mniejszą dokładnością. :wink:

Aedifico
15-12-2008, 07:47
mdzalewscy Święta prawda.

jajmar, Aedifico mój wpis: monter2 i tu się z Tobą zgodzę. Wynik podobny. dotyczył jedynie odpowiedzi na wpis monter2 15m3 b 20
Moje stwierdzenie: "wynik podobny" oznacza, że z danych podanych przez zakładającego ten temat, wyliczyłem pobieżnie podobną ilość masy betonu na zalanie tego stropu.
Nikt z Nas oprócz monter2 nie odpowiedział na pytanie autora tematu :wink:

Ja twierdze,że to wierutna bzdura bo nie znamy typu Ferta, szeokości i wysokości wieńców, rozpiętości stropó a zatem ewentualnych żeber, lokalizacji ewentualnych podciągów itp.

Więc wiesz co można sobie z tymi 15m3 monteraz zrobić?

helixwroclaw2005
15-12-2008, 11:56
Aedifico polecam Ci zapoznać się ze wszystkimi wpisami z tego tematu :D

Aedifico
15-12-2008, 12:11
Aedifico polecam Ci zapoznać się ze wszystkimi wpisami z tego tematu :D

Ja polecam zpoznać się ze swoim cytatem"


Nikt z Nas oprócz monter2 nie odpowiedział na pytanie autora tematu

Równie dobrze na pytanie ile kosztuje dom napisać 351 291, 42 PLN

Wynik podobny jest do niczego.


"Z twarzy podobny zupełnie do nikogo. "

monter2
15-12-2008, 17:04
lee28 owszem matematyka jest niezbędna ale zapewniam Cię, że nie wiesz o czym piszesz. Widziałeś chociaż raz w życiu strop przygotowany do zalania? Jeżeli tak, to chwilę się nad tym zastanów.
No ja widziałęm kilkaset razy i zwykle udaje się mi obliczyć z dokłądnością do taczki. Poza zakres podstawówki nie wychodzę plus dane producenta jeśli strop jest częściowo sprefabrykowany.

to dobry jestes w te klocki jak co do taczki wyliczysz :o

Aedifico
15-12-2008, 20:54
lee28 owszem matematyka jest niezbędna ale zapewniam Cię, że nie wiesz o czym piszesz. Widziałeś chociaż raz w życiu strop przygotowany do zalania? Jeżeli tak, to chwilę się nad tym zastanów.
No ja widziałęm kilkaset razy i zwykle udaje się mi obliczyć z dokłądnością do taczki. Poza zakres podstawówki nie wychodzę plus dane producenta jeśli strop jest częściowo sprefabrykowany.

to dobry jestes w te klocki jak co do taczki wyliczysz :o

Najwidoczniej.