PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi zewnętrzne



jotut
12-12-2008, 13:24
Witam wszystkich, którzy zechcieli tu zajrzeć.
Nie ukrywam,że założyłam ten wątek bo zbieram informacje, które mogłyby mi pomóc w podjeciu decyzji.
Jak myślicie? Czy w przypadku domku jednorodzinnego, w którym weście nie jest osłonione gankiem, daszkiem itp. lepiej będa się sprawowały drzwi drewniane czy stalowe (z okleiną)?

gusiolek_w
12-12-2008, 17:44
To ja dodam jeszcze pytanko, domek bez ganku z małym wiartołapem, drzwi wybrać otwierane na zewnątrz czy raczej do środka?, napiszcie jakie macie doświadczenia, proszę:)

cieszynianka
12-12-2008, 18:38
U nas otwierane do środka.
:wink:

malgosia0023
12-12-2008, 19:23
z malym wiartołapem mam otwierane na zewnatrz :wink:[/quote]

gusiolek_w
12-12-2008, 21:51
hmm, no ale jakieś za i przeciw, czy takie same wybralibyście gdybyście znów byli przed kupnem?

cieszynianka
12-12-2008, 21:58
Chyba przyzwyczajenie zdecydowało. Od zawsze mieszkałam z drzwiami otwieranymi do środka. Wchodzenie do domów z drzwiami otwieranymi na zewnątrz (u znajomych) wydaje mi się niewygodne, bo jak "wypadną z ręki", to mogą się wyłamać, a wiatry bywają u nas porywcze.
Poza tym, żeby wyjrzeć na zewnątrz, nie muszę wychodzić, tylko zaglądam ze środka :D

malgosia0023
13-12-2008, 07:46
hmm, no ale jakieś za i przeciw, czy takie same wybralibyście gdybyście znów byli przed kupnem?
podobno :-? lepiej drzwi otwierane na zewnątrz ponieważ wiejący wiatr dociska drzwi do uszczelki i mniej powietrza wnika do domu....podobno :wink:
Zresztą ja nie mogłam mieć inaczej,bo jak pisałam wcześniej,mam maly wiatrołap 8)

gusiolek_w
13-12-2008, 08:53
No tak, to brzmi przekonująco, a co jeśli napada dużo śniegu?czy przypadkiem ne będzie problemu z wyjściem z domu:))
Szczerze mówiąc mamy kupić takie otwierane na zewnatrz ze względu na brak miejsca w środku ale martwie się co będzie jak nas w zimie zasypie :o

malgosia0023
13-12-2008, 09:14
No tak, to brzmi przekonująco, a co jeśli napada dużo śniegu?czy przypadkiem ne będzie problemu z wyjściem z domu:))
Szczerze mówiąc mamy kupić takie otwierane na zewnatrz ze względu na brak miejsca w środku ale martwie się co będzie jak nas w zimie zasypie :o
zostaje jeszcze wyjście przez taras :wink: ja mam zadaszony,wiec sie nie martwię

fato
14-12-2008, 09:55
No tak, to brzmi przekonująco, a co jeśli napada dużo śniegu?czy przypadkiem ne będzie problemu z wyjściem z domu:))
Szczerze mówiąc mamy kupić takie otwierane na zewnatrz ze względu na brak miejsca w środku ale martwie się co będzie jak nas w zimie zasypie :o


Widziałem tyle domków z drzwiami otwieranymi na zewnątrz ale nigdy jak do tej pory nie widziałem kogoś kto by miał problemy z opuszczeniem przez nie domu. Pozdrawiam.

tadzel
14-12-2008, 12:59
Mam drzwi otwierane na zewnatrz.Bo tak musiało byc z uwagi na mały wiatrołap. Rzeczywiście trzeba bardzo uważać przy otwieraniu w dni "wiatrowe". Musi być zainstalowany w podeście dobry odbuj.
Druga uwaga. Kupiłem drzwi drewniane oh jakie miały byc ok. A okazało się że drzewo to dopiero przestaje pracować jak sie zpali.Nastepuje wypaczanie. Gora drzwi jest w cieniu od okapu na dól promieniuje słonce i powstaja szpary
/nierównomierne nagrzewanie całej powierzchni/. Jedyna pociecha to to ze na zime się zmiejszają.

cieszynianka
14-12-2008, 14:20
U nas też maleńki wiatrołap, ale drzwi przy ścianie i na nią się otwierają, więc nie utrudniają komunikacji. Tak jak poprzednik napisał bałam się wiatru (a wieją u nas przez większość roku dość silne), który może mi z ręki wyrwać drzwi i wyłamać :oops:

jotut
14-12-2008, 15:40
Szczerze przyznam, że w ogóle nie brałam pod uwagę drzwi otwierajacych się do środka domu. Od razu jakoś tak się utarło,że będa otwierane na zewnątrz.

Mam swiadomość, że niezależnie od tego czy to będą drzwi z dewna, czy inne i tak i tak będa narażone na niekorzystne czynniki atmosferyczne i nie łudzę się, ze znajde idealne, z którymi nie będzie żadnych kłopotów.
Ale o ile troche wiem o drzwiach drewnianych o tyle prawie nic o stalowych. Czy ktos z was ma takie drzwi Jak one się sprawują??????

ja14
14-12-2008, 17:56
Ja ma drzwi stalowe - ale od niedawna. Na razie nie ma z nimi żadnych problemów. Aha - słyszałem, że przy drzwiach stalowych okleinowanych okleina potrafi odejść. Ja mam malowane.

emqwadrat
14-12-2008, 19:21
No tak, to brzmi przekonująco, a co jeśli napada dużo śniegu?czy przypadkiem ne będzie problemu z wyjściem z domu:))
Szczerze mówiąc mamy kupić takie otwierane na zewnatrz ze względu na brak miejsca w środku ale martwie się co będzie jak nas w zimie zasypie :o

Hehe.... :D :D :D 20 lat temu to może i tak ale teraz... :D :D :D

A poza tym pomyśl...zwały śniegu...tak z 1 metr:
1. drzwi otwierasz do środka i z drzwiami zwala się do środka ten śnieg :D
2. drzwi otwierane na zewnątrz działają jak spychacz... :P no i tu się kłania zalecenie coby były stalowe... :wink:

jotut
15-12-2008, 08:08
ja14 napisał:

Ja ma drzwi stalowe - ale od niedawna. Na razie nie ma z nimi żadnych problemów. Aha - słyszałem, że przy drzwiach stalowych okleinowanych okleina potrafi odejść. Ja mam malowane.

O widzisz - w ogóle nie myślałam, że mogą być stalowe malowane.
Jakiej firmy drzwi użytkujesz?

ja14
15-12-2008, 16:25
Polskone - model Orion.

tadzel
15-12-2008, 20:42
Firma GIERDA robi drzwi stalowe malowane ocieplane. Ale to firma droga.

cieszynianka
15-12-2008, 21:00
Co do Gerdy, to forumowicze - użytkownicy wypowiadali się na ten temat:
http://forum.muratordom.pl/gerda-nigdy-wiecej,t124597.htm?highlight=gerda
:-?

jotut
16-12-2008, 07:45
No właśnie i u mnie miały być z Gerdy, ale też czytałam powyższy wątek i się wstrzymałam.

malgosia0023
16-12-2008, 11:27
ja mam Gerde i nadzieje ze nic nie będzie sie działo :wink: Myślicie że jestem naiwna :-? :lol:

jotut
16-12-2008, 12:35
małgosia0023 napisał:

ja mam Gerde i nadzieje ze nic nie będzie sie działo Myślicie że jestem naiwna
A czemu mamy tak sadzić?? Oby Twoje drzwi nie sprawiły żadnego kopotu. Tego Ci życze!!!! :lol:

RadziejS
16-12-2008, 12:57
ok 3 miesiące temu kupiłem do swojego domu drzwi stalowe Door-Pol, stalowe w okleinie złoty dąb, futryna też w okleinie. Z przeszkleniem typu witraż za 1570. Jestem póki co zadoowolony. Wg mnie jakoś wykonania lepsza niż Gerda, Boryszew, Kędziora i inne bardziej znane w tym przedziale cen. Acha, moje mają 55 mm.

malgosia0023
16-12-2008, 15:34
małgosia0023 napisał:

ja mam Gerde i nadzieje ze nic nie będzie sie działo Myślicie że jestem naiwna
A czemu mamy tak sadzić?? Oby Twoje drzwi nie sprawiły żadnego kopotu. Tego Ci życze!!!! :lol:
dzięki :wink:

Yatza
17-12-2008, 11:21
U nas frontowe drzwi zewnętrzne są od wschodu i wewnątrz ganku. Tak więc słońce i deszcz nie grożą samym drzwiom zbyt mocno. Wybraliśmy drzwi stalowe z "okleiną" złoty dąb i szybą P2 (z katowickiej firmy Delta). Drzwi otwierane są do wewnątrz, bo nie chcę otwierając drzwi zrzucać gości z ganku na chodnik.

Drzwi są do zobaczenia TU: http://www.delta.special.pl/index.php?view=premium

emqwadrat
17-12-2008, 12:43
Drzwi otwierane są do wewnątrz, bo nie chcę otwierając drzwi zrzucać gości z ganku na chodnik.

Drzwi są do zobaczenia TU: http://www.delta.special.pl/index.php?view=premium

Wyjście z domu masz bezpośrednio na chodnik....??? :wink:

piotrulex
17-12-2008, 12:48
drewniane lekko zadaszone otwierane na zewnatrz

jak na razie decyzji bym nie zmienil

Yatza
17-12-2008, 14:39
Drzwi otwierane są do wewnątrz, bo nie chcę otwierając drzwi zrzucać gości z ganku na chodnik.

Drzwi są do zobaczenia TU: http://www.delta.special.pl/index.php?view=premium

Wyjście z domu masz bezpośrednio na chodnik....??? :wink:

a jak inaczej nazwać to coś co łączy furtkę w ogrodzeniu z gankiem przed drzwiami? :wink: :roll:

emqwadrat
17-12-2008, 14:43
Kurna nie wiem... :D

Ale chodnik to mi się kojarzy z takim..... no miejskim...przy ulicy..... :wink:

A poza tym teraz mieszkam w bloku i mam drzwi też otwierane na zewnątrz i jeszcze nikogo nie zrzuciłem na schody... :D na szczęście :wink:

Jestem jednak zdecydowanym zwolennikiem otwierania na zewnątrz.... mieszkałem wcześniej w 4 mieszkaniach z otwieranymi drzwiami do środka i jednak na zewnatrz mi bardziej pasi.... :P

aka-jonek
18-12-2008, 18:46
U nas za kilka dni też będą otwierane na zewnątrz i drewniane. Jakoś nie pasowały mi takie co to zajmą pół wiatrołapu przy otwarciu, a do tego woda z deszczu przy otwieraniu zalewa wiatrołap :-?.
Mam nadzieję, że i ja będę zadowolona z wyboru.
aka

mikolayi
19-12-2008, 08:46
już wiele razy przetoczyła się przez forum dyskysja dotycząca montażu drzwi drewnianych.
Teorie są takie, że powinny być osłonięte od działania czynników zewnętrznych (slońce deszcz), najlepiej zadaszone i otwierać się do środka. Proponuję przed kupnem drewniancych pytać u sprzedawcy o warunki gwarancji, co w wypadku gdy zamontuję tak, a skrzydło się wypaczy (a przy drewnie nie jest to wcale rzadkoscią). Potem unikniecie niepotrzebnych nerwów i przekleństw, że miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle

Trociu
19-12-2008, 08:58
Jakby ktoś chciał kupować poprzez drzwi.pl polecam lekture:
http://forum.muratordom.pl/drzwi-z-drzwi-pl,t140242.htm
tak na wszelki wypadek

10-tka
20-12-2008, 08:06
U mnie są drzwi drewniane(strona północna,zadaszone) otwierane na zewnątrz.
W poprzednim domku też tak było i wszystko działało bez problemu.
Trzeba jeszcze uwzględnić ile w wiatrołapie jest drzwi i które jak się będą otwierać żeby się potem nie okazało,że np.wszystkie się otwierają do środka i nie można wyjść bo jest za ciasno :wink: