PDA

Zobacz pełną wersję : STROP PARTERU POKRYTY PAPĄ



muflon
12-12-2008, 20:28
Mam problem ze stropem wysokiego parteru który był obficie poklejony papą żeby zabezpieczał przed opadami deszczu a na tym był budowany parter i reszta domu teraz nie wiem czy muszę zrywać tę papę (bo będzie bardzo ciężko) czy mogę tę papę czymś zaizolować i wylać posadzkę pod podłogę do zamieszkania na parterze ?

jajmar
12-12-2008, 20:51
Mam problem ze stropem wysokiego parteru który był obficie poklejony papą żeby zabezpieczał przed opadami deszczu a na tym był budowany parter i reszta domu teraz nie wiem czy muszę zrywać tę papę (bo będzie bardzo ciężko) czy mogę tę papę czymś zaizolować i wylać posadzkę pod podłogę do zamieszkania na parterze ?

Albo ten strop jest pod albo nad parterem z Twojego opisu nic nie wiadomo.
To czy sie daje izloacje (parozilacje lub izloacjae przeciwwilgociową) zalezy o czym piszesz, zależy pomiędzy jakimi pomieszczeniami itd itp.

muflon
12-12-2008, 22:37
Ja bardzo przepraszam że się pomyliłem. Strop jest pokryty papą na wysokiej piwnicy i na tym jest budowany parter i reszta domu.

13-12-2008, 07:37
...czy muszę zrywać tę papę (bo będzie bardzo ciężko) ...
jak Ci cięzko, to nie zrywaj

jajmar
13-12-2008, 09:22
Ja bardzo przepraszam że się pomyliłem. Strop jest pokryty papą na wysokiej piwnicy i na tym jest budowany parter i reszta domu.

NIe ma potrzeby usuwania papy. Nad piwnicą wskazana jest paroizolacja, wiec juz ja masz.

Irek.K
13-12-2008, 09:38
NIe ma potrzeby usuwania papy.Czy papa ma atest na stosowanie wewnątrz budynku mieszkalnego? Czy nie jest szkodliwa dla zdrowia?

13-12-2008, 09:55
samo zycie jest smiertelną choroba przenoszoną drogą płciową ...

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBycie_jako_%C5%9Bmiertelna_choroba_przenoszon a_drog%C4%85_p%C5%82ciow%C4%85

Irek.K
13-12-2008, 10:14
samo zycie jest smiertelną choroba przenoszoną drogą płciową ...Rozumiem że świadomie narażasz się na wszelkie zło tego świata kiedy masz tylko ku temu okazję, unikanie zagrożeń jest dla Ciebie czymś niezrozumiałym?

13-12-2008, 11:10
kontakt z papą moze doprowadzic człowieka do szaleństwa ...

03/12/2008 Eco - dom

Czy wiesz, że wełna mineralna jest rakotwórcza ?


Posiada właściwości zbliżone do azbestu- mikrocząsteczki odrywające się od materiału uszkadzają przewód pokarmowy i płuca.

Pytanie, dlaczego wełna mineralna jest nadal produkowana i kiedy spotka ją los azbestu.

Próba tłumaczenia, iż nie mamy z wełną mineralną bezpośredniej styczności i w związku z tym nic nam nie grozi jest błędna. Z dachem wykonanym z azbysteu również nie mieliśmy, ponieważ oddzielał Nas od niego sufit.

porządzenie ministra zdrowia z dnia 28 września 2005 r. w sprawie substancji niebezpiecznych(Dz. U. z dnia 14 października 2005r.)

http://www.eco-dom.com.pl/

Irek.K
13-12-2008, 11:45
Nie wiem co starasz się udowodnić bo z Twoich postów kompletnie nic nie wynika, trudno nawet coś takiego skomentować.

Barbossa
13-12-2008, 11:49
Nie wiem co starasz się udowodnić bo z Twoich postów kompletnie nic nie wynika, trudno nawet coś takiego skomentować.
tak jak i te Twoje pierdoły o papie (jakiej?):-?

Irek.K
13-12-2008, 12:34
tak jak i te Twoje pierdoły o papie (jakiej?)Wskaż mi te pierdoły. Kłopoty z czytaniem czy zrozumieniem tego co się przeczytało?
Chcę się dowiedzieć rzeczy o które spytałem, jak na razie nikt na nie udzielił odpowiedzi. W zamian wymyślacie jakieś bzdury.
Znasz odpowiedzi na moje pytania to je napisz. Jak nie znasz to daruj sobie tego typu (bzdurne) komentarze.

13-12-2008, 12:48
... Wskaż mi te pierdoły...
a jak nie ma atestu ? to co ? zrywac pape ?

Barbossa
13-12-2008, 12:51
tak jak i te Twoje pierdoły o papie (jakiej?)Wskaż mi te pierdoły. Kłopoty z czytaniem czy zrozumieniem tego co się przeczytało?
Chcę się dowiedzieć rzeczy o które spytałem, jak na razie nikt na nie udzielił odpowiedzi. W zamian wymyślacie jakieś bzdury.
Znasz odpowiedzi na moje pytania to je napisz. Jak nie znasz to daruj sobie tego typu (bzdurne) komentarze.
bla bla bla

tu sobie pomarudź (http://www.muratordom.pl/eksperci_zbiorcza.htm)


Czy papa ma atest na stosowanie wewnątrz budynku mieszkalnego? Czy nie jest szkodliwa dla zdrowia?
czy jesteś wtóroustym?
pewnie tak :-?

Irek.K
13-12-2008, 12:57
brzoza: jeżeli byłaby szkodliwa dla zdrowia to oczywiście że bym zrywał, innych nie zmuszam.
Skoro jednak uważasz to za pierdoły to dyskusja na ten temat jest bezcelowa.

Barbossa: teraz to się popisałeś <brawo>

Barbossa
13-12-2008, 13:00
a dziękować, dziękować...

13-12-2008, 13:27
brzoza: jeżeli byłaby szkodliwa dla zdrowia to oczywiście że bym zrywał, innych nie zmuszam...

myslisz, ze jesli muflon posiadałby "atest" na pape w którym pisze "ta papa zawiera trucizne "/szkodliwe dla zdrowia związki/ - to ryzykowałby i wogóle kupiłby taką ?
uwazasz, ze jesli papa była by szkodliwa dla zdrowia to miała by wogóle jakis atest ?

Irek.K
13-12-2008, 13:56
Jak już pisałem, zadałem pytanie. Nie mam pojęcia co posiada muflon i co by zrobił gdyby ...

Uważam że istnieją materiały które nie mogą być stosowane wewnątrz budynków mieszkalnych ale można je stosować na zewnątrz.

beton44
13-12-2008, 17:15
przecie nie będzie tej papy używał jako dywanu....

tylko pewnie położy na nią styropian a potem kilka cm betonu /"wylewkę"/

zazwyczaj tak przecież wygląda posadzka "na gruncie" w domu niepodpiwniczonym.... :o a jest ich w Polsce sporo...


głosuję za : zostawić :wink:


PS. Może dla pojaśnienia sprawy wkleić RYSUNKI ?

jaendrju
13-12-2008, 19:28
Aktualnie żadna papa nie ma atestu do stosowania wewnątrz budynku.Po pierwsze atesty są drogie,a po drugie po co producentowi brać na siebie odpowiedzialność,że umrzesz.
Papę zostaw ,bo jest najlepszą izolacją,a jak chcesz o tydzień pożyć dłużej to na papę połóż folię 0,2-0.3mm.