PDA

Zobacz pełną wersję : Umywalka w garażu-robicie?



himlaje
13-12-2008, 15:08
Krótkie pytanie: Robicie lub zrobiliście sobie w garażu umywalke? Za chwile się będe brał do robienia instalacji i mam mały dylemat. Ja jestem za, bo chyba warto ale spotkałem się też z głosami, że nie ma potrzeby.
Pozdrawiam

cieszynianka
13-12-2008, 15:31
W garażu nie, ale w pralni, która jest "śluzą" między garażem a domem tak.
:wink:

osek
13-12-2008, 15:42
a lubisz grzebać przy aucie? albo chociaz myć w zimne w garazu? ;)

ja osobiście na pewno będę miał
rury poprowadzic- mały koszt i kłopot a zaslepic zawsze sie da :lol:
zakładaj :wink:

helixwroclaw2005
13-12-2008, 15:51
himlaje zdecydowanie tak, tym bardziej przy garażu wolno stojącym. Zaoszczędzisz żonie narzekania :wink:
Poszedłem dalej i mój garaż będzie miał toaletę, natrysk i pomieszczenie socjalne. Garaż jest duży. Wymiary zew.9x7

Bigbeat
13-12-2008, 16:18
Ja nie robiłem, znajomi zrobili, i im się bardzo przydaje.
Ja mam tuż obok w kotłowni - dlatego nie zrobiłem w garażu (szkoda mi było miejsca).

jamaju
13-12-2008, 17:18
W garażu nie robię, ale będzie w piwnicy.

ave!
13-12-2008, 17:51
zdecydowanie zrobić - ja mam obok w pomieszczeniu gosp - kotłowni i z tamtąd po drugiej stronie - też zdecydowanie przydatna - woda ogródkowa - nie zapomnij o "rozdzielnosci " licznikowej :wink:

edde
13-12-2008, 18:12
ja bedę robił i w garażu i w piwnicy, a przynajmniej podejścia na razie powstaną, potem się zobaczy czy i co zawiśnie na ścianie ;)

jack_2000
13-12-2008, 18:47
Krótkie pytanie: Robicie lub zrobiliście sobie w garażu umywalke? Za chwile się będe brał do robienia instalacji i mam mały dylemat. Ja jestem za, bo chyba warto ale spotkałem się też z głosami, że nie ma potrzeby.
Pozdrawiam

dzięki himlaje :lol: właśnie mi uświadomiłeś że przecież w trakcie budowy kupiełm umywalkę do garażu wraz z baterią, w trakcie robót wrzuciłem na strych aby zamontować później i zapomniałem :lol:

Zby5
13-12-2008, 20:19
tylko pytanie do pana osek, co on grzebie w samochodzie ja osobiście nie mam pojęcia

helixwroclaw2005
13-12-2008, 20:27
tylko pytanie do pana osek, co on grzebie w samochodzie ja osobiście nie mam pojęcia
Co najmniej dziwne pytanie a więc ja zapytam z kolei co Pan Zby5 robi na tym forum?
Jedno i drugie dotyczy tego samego :D

himlaje
14-12-2008, 10:09
Widzę, że zdecydowanie umywalka w garażu ma zwolenników. W kotłowni nie mam co robić, bo sąsiaduje ona z łazienką, a przede wszystkim nie ma tam za wiele miejsca dlatego mysle, że tam nie będe robił za wiele prac. Odpływ w kotłowni będzie ale przeznaczony pod pralke. W garażu poza majsterkowaniem przy samochodzie, które będe zapewne czasami uprawiał, mozna wykonywać wiele innych prac przy których dostep do wody jest nieodzowny lub przynajmniej bardzo przydatny.



zdecydowanie zrobić - ja mam obok w pomieszczeniu gosp - kotłowni i z tamtąd po drugiej stronie - też zdecydowanie przydatna - woda ogródkowa - nie zapomnij o "rozdzielnosci " licznikowej :wink:
Masz na myśli różnice cen między wodą przeznaczoną do wnętrza domu i tą do ogrodu? Możesz rozwinąć ten temat?

Pozdrawiam

Trurl
14-12-2008, 11:28
...Masz na myśli różnice cen między wodą przeznaczoną do wnętrza domu i tą do ogrodu? Możesz rozwinąć ten temat?
Pozdrawiam

Tu nie ma co rozwijać, nie płaci się za odprowadzenie ścieków w przypadku wody "ogródkowej", zerknij na fakturę od dostawcy wody.

ave!
14-12-2008, 11:51
Widzę, że zdecydowanie umywalka w garażu ma zwolenników. W kotłowni nie mam co robić, bo sąsiaduje ona z łazienką, a przede wszystkim nie ma tam za wiele miejsca dlatego mysle, że tam nie będe robił za wiele prac. Odpływ w kotłowni będzie ale przeznaczony pod pralke. W garażu poza majsterkowaniem przy samochodzie, które będe zapewne czasami uprawiał, mozna wykonywać wiele innych prac przy których dostep do wody jest nieodzowny lub przynajmniej bardzo przydatny.



zdecydowanie zrobić - ja mam obok w pomieszczeniu gosp - kotłowni i z tamtąd po drugiej stronie - też zdecydowanie przydatna - woda ogródkowa - nie zapomnij o "rozdzielnosci " licznikowej :wink:
Masz na myśli różnice cen między wodą przeznaczoną do wnętrza domu i tą do ogrodu? Możesz rozwinąć ten temat?


mogę :wink:
Jesli jesteś podłaczony do miejskiej sieci i kanalizy więc płacisz za wodę łącznie ze ściekami , jesli ogrodowa to tylko cena wody bez ścieków (jeśli masz poś lub szambo jest to bez znaczenia - masz tylko cenę wody samej)

Pozdrawiam

o widzę że Trulr juz mnie ubiegł :D w rozwijaniu :D

piotruspan
14-12-2008, 12:53
co do umywalki-zdecydowanie tak.

lbryndal
14-12-2008, 15:12
nie mam garażu, ale mam kotłownię i w niej umywalka jest bezcenna (zwłaszcza przy piecu na ekogroszek)

emqwadrat
14-12-2008, 17:22
Nie.

Mój garaż będzie garażem (hihi) + schowkiem.

Ale wyjścia wody na zewnątrz w ilości 2 sztuk...TAK :wink:

Jola z Melisy
14-12-2008, 17:24
U nas będzie kran z takim brodzikiem coby można było ręce umyć i kundla wykąpać :wink:

Nefer
14-12-2008, 17:25
W kotłowni obok garażu - tak . Bedzie tam też pralka. To będzie bardziej zlew przemysłowy - żeby wiadro napełnić czy coś takiego..

himlaje
14-12-2008, 17:36
W kotłowni obok garażu - tak . Bedzie tam też pralka. To będzie bardziej zlew przemysłowy - żeby wiadro napełnić czy coś takiego..
No ja tak też bardziej myśle nad zlewem z wyciąganą "wylewką" (czy jak to się nazywa), żeby nie tylko móc ręce umyć, ale także jakieś wiadro napełnić. Coc co będzie bardziej praktyczne niż estetyczne.

kbab
14-12-2008, 17:38
mam, początkowo planowałem tylko kran z zimną wodą, ale po konsultacji z rodziną, doprowadziłem również ciepłą wodę. Pomysł okazał się trafionym, często z tego korzystam, polecam.

Aaaniaaa
14-12-2008, 21:09
Jeśli ma się miejsce w garażu - można zamontować w garażu. My planujemy zainstalować umywalkę w kotłowni zaraz obok garażu. Ma być z ciepłą wodą, coby można porządnie smary z rączek zmyć :) No i dobra myśl, żeby dostosować kran do tego, żeby móc napełnić wiadro.

ruda-ja
16-12-2008, 09:00
w garażu mała wanna, taka coby wiadra wypłukać i psa (niemałego) wykąpać. Nie wyobrażam sobie korzystać z naszej wanny czy brodzika, a umywalka jest za mała.

naLeśnik
16-12-2008, 09:38
W garażu nie będzie umywalki ale za to w kotłowni do której wchodzi się przez garaż.

GraMar
15-08-2013, 12:55
W kotłowni obok garażu - tak . Bedzie tam też pralka. To będzie bardziej zlew przemysłowy - żeby wiadro napełnić czy coś takiego..


Może gdzieś widzieliście takie wanno-zlewy z jedną sporą komorą, aby szczekacza odmoczyć, wykąpać, wycieraczki domowe i chodniczki sam. uprać, rośliny wymyć i przesadzić, kalosze wyszorować itp.
Mam garażo-kotłownię 10,5m x 3m, z oknami.

plawgo
19-08-2013, 23:05
Może gdzieś widzieliście takie wanno-zlewy z jedną sporą komorą, aby szczekacza odmoczyć, wykąpać, wycieraczki domowe i chodniczki sam. uprać, rośliny wymyć i przesadzić, kalosze wyszorować itp.
Mam garażo-kotłownię 10,5m x 3m, z oknami.

Witam!
Ja mam zamontowaną taką w kotłowni : http://allegro.pl/promocja-komora-pralnicza-gospodarcza-compact-i3465759821.html

a w garażu chyba założę taką :http://allegro.pl/komora-gospodarcza-zlew-gospodarczy-kompletny-duzy-i3452989765.html


Pozdrawiam

pionan
20-08-2013, 11:09
ja nie mam, ale teraz na pewno bym zrobił

pieknyromek
21-08-2013, 09:30
A ja montuję w pomieszczeniu gospodarczym (kotłownia, hydrofor, pralka, spiżarka warzyw) zwyczajny metalowy zlew używany w kuchni.

WOJSKI
23-08-2013, 20:22
Ja zrobiłem w garażu, niespecjalnie sobie wyobrażam żebym po grzebaniu przy samochodzie szedł z brudnymi rękoma do łazienki brudząc wszystkie klamki po drodze :)

Jarek.P
23-08-2013, 21:28
A ja montuję w pomieszczeniu gospodarczym (kotłownia, hydrofor, pralka, spiżarka warzyw) zwyczajny metalowy zlew używany w kuchni.

Są fajne zlewy "gospodarcze", z jedną, dużą i co ważne, głęboką komorą, moim zdaniem jako zlew do kotłowni dużo lepiej się nadają. Choćby dlatego, że do takiego zlewu, a pod kran wiadro od mopa wejdzie, nie trzeba go płukać w wannie.

J.

pieknyromek
23-08-2013, 22:47
Są fajne zlewy "gospodarcze", z jedną, dużą i co ważne, głęboką komorą, moim zdaniem jako zlew do kotłowni dużo lepiej się nadają. Choćby dlatego, że do takiego zlewu, a pod kran wiadro od mopa wejdzie, nie trzeba go płukać w wannie.

J.

Dzięki za sugestię ale zostanę przy zlewie kuchennym. Też, jak Wolski, nie chcę chodzić po domu z brudnymi rękoma jak coś w ogrodzie lub garażu działam. Duży, dwukomorowy a najlepszą jego zaletą jest to że mam go za friko już w garażu i nie muszę kupować niczego więcej:D A zlew jest głęboki i do tego z wysoką baterią więc spokojnie wiadro czy większą miska też wejdzie.

f.5
28-08-2013, 01:30
http://images61.fotosik.pl/111/d63f4cd3e9c63fb2med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images61.fotosik.pl/111/411998df281ba445med.jpg (http://www.fotosik.pl)