PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś używa Teletask?



dorsay
13-12-2008, 19:43
Cześć,
Czy ktoś z Was ma zainstalowany system Teletask?
Proszę o wszelkie opinie z pierwszej ręki; jak system się sprawdza, jakie są rzeczywiste koszty instalacji, jakie funkcje są najbardziej przydatne, etc.?
Z góry dziękuję.

ave!
13-12-2008, 20:12
tak z ciekawości zapytam, a co to jest i do czego?

dorsay
14-12-2008, 07:11
Jest to jedna z dostępnych instalacji w zakresie inteligentnych budynków. Pozwala na sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem i całkiem sporą ilością innych urządzeń elektrycznych.
Nie chciałbym reklamować żadnej ze stron ale artykułów na ten temat jest dużo więc jeśli ktoś jest zainteresowany to wystarczy wpisać w google.pl "inteligentny+budynek".
Pozdrawiam.

Yatza
17-12-2008, 11:16
Lubię komputery, elektroniczne sterowania, internet i jestem zwolennikiem postępu, ale takiego totalnego sterowania całą chatą to się boję ze względu na awarię. Owszem, na pewno jest to wygodne, ma mnóstwo zalet, ale co jak to cudo siądzie? Kłopot z całym domem?
Jak każdy system chodzi osobno, to jak padnie to tylko jeden. Choć inteligentny budynek to na pewno fajny bajer :) choć kosztowny. Dlatego dałem "żaden", bo w budżecie na to zabrakło.

vilemo
17-12-2008, 20:28
u nas bedzie rozbudowana automatyka pieca oraz rekuperatora, osobno pilot do bramy i garazu, kilka swiatel na fotokomorke i tyle nam starczy ;)

ogrod mamy lesny wiec nie potrzebuje zaawansowanego sterowania nawadnianiem, rolet zewnetrznych nie mamy i nie planujemy. ewentualnie moglibysmy sie pokusic o jakies sterowanie swiatlem, ale przy natloku innych wydatkow chyba sobie damy spokoj.

wiec zaznaczylam "zadne"

dorsay
18-12-2008, 19:31
Lubię komputery, elektroniczne sterowania, internet i jestem zwolennikiem postępu, ale takiego totalnego sterowania całą chatą to się boję ze względu na awarię. Owszem, na pewno jest to wygodne, ma mnóstwo zalet, ale co jak to cudo siądzie? Kłopot z całym domem?
Jak każdy system chodzi osobno, to jak padnie to tylko jeden. Choć inteligentny budynek to na pewno fajny bajer :) choć kosztowny. Dlatego dałem "żaden", bo w budżecie na to zabrakło.

Ja też lubię komputery, może dlatego, że na co dzień mam z nimi do czynienia :) . Jednak nie zgodzę się, że jak wysiądzie to nic nie można zrobić. System powinien być zaprojektowany tak, że jak wysiądzie jakiś fragment, albo nawet centrala, to tak jakby wyłączyć autopilota - czyli sterujemy ręcznie :D

balltona
18-06-2010, 08:20
Mam ten system zamontowany w studio zapraszam na wszystkie twoje pytania tez odpowiem . napisz na ten [email protected]