PDA

Zobacz pełną wersję : Za wąski balkon. Pomocy!!!



leonsl
15-12-2008, 00:53
Mam balkon w ścianie szczytowej częściowo oparty na wykuszu (widać na zdjęciach) i nikt (ja rownież) nie pomyślał o tym, że powinien być wysunięty o grubość przyszłego ocieplenia, a chcę dać 15 cm styropianu. W tej chwili krawędź balkonu jest zlicowana z wykuszem i myślę, aby dosztukować potem styropianem, aby wykusz i balkon dalej były zlicowane. Martwi mnie tylko jak to będzie wyglądało po zrobieniu balustrady.
W związku z tym mam pytanie czy i jak można słupki balustrady przymocować do czoła balkonu, a nie do jego górnej powierzchni, w celu możliwie maksymalnego wysunięcia jej do zewnętrznej, dosztukowanej krawędzi. Ma to być metalowa konstrukcja, do której będą przykręcone drewniane sztachetki. Proszę o pomoc.

Bigbeat
15-12-2008, 03:04
Wiercisz dziury od czoła, wklejasz na "kotwę chemiczną" odpowiednio wcześniej przycięte szpilki z pręta gwintowanego fi=8mm i już.
Ja tak zrobiłem i jest git.
Choć ponoć i fi=6mm by wystarczyło - ale oszczędność to żadna.

adwalk
15-12-2008, 09:09
Jako mały tropiciel mostków cieplnych twierdzę, że jest dobrze tak jak jest.
Płyta betonowa wysunięta z wykusza wspaniale przewodzi ciepło i pozostawienie je wystającej z ocieplenia może zaskutkować zimnym stykiem ściana sufit w wykuszu, wykraplaniem się tam wody od środka i śliczną hodowlą grzybków.
Proponuje połączyć docieplenie ściany wykusza z dociepleniem balkon, a nad ociepleniem zazbrojony jastyrch .

raafi99
15-12-2008, 12:01
Wiercisz dziury od czoła, wklejasz na "kotwę chemiczną" odpowiednio wcześniej przycięte szpilki z pręta gwintowanego fi=8mm i już.
Ja tak zrobiłem i jest git.
Choć ponoć i fi=6mm by wystarczyło - ale oszczędność to żadna.

1. Co to jest kotwa "chemiczna" - kotwa metalowa to kojarzę
2. Jak do tak wystającego pręta , kotwi, przymocowuje się barierkę.

pozdrawiam

jajmar
15-12-2008, 12:51
1. Co to jest kotwa "chemiczna" - kotwa metalowa to kojarzę

Wciskasz klej z tubki (przeważnie z 2 składnikowy ) w dziurke w betonie a nastepnie wkładasz nagwintowny pręt i czekasz aż wszystko zwiąże



2. Jak do tak wystającego pręta , kotwi, przymocowuje się barierkę.


Zakaładasz blaszke z dziurką i dokręcasz nakrętkie i fajrant :)

Bigbeat
16-12-2008, 08:02
1. Co to jest kotwa "chemiczna" - kotwa metalowa to kojarzę

Google ma? Leń ;)
Np. takiej używałem: http://www.pattex.pl/content/view/271/230/
Do kupienia w Leroy, OBI


2. Jak do tak wystającego pręta , kotwi, przymocowuje się barierkę.

???? Przykręca się...

leonsl
16-12-2008, 10:52
Wiercisz dziury od czoła, wklejasz na "kotwę chemiczną" odpowiednio wcześniej przycięte szpilki z pręta gwintowanego fi=8mm i już.
Ja tak zrobiłem i jest git.
Choć ponoć i fi=6mm by wystarczyło - ale oszczędność to żadna.

W jakich odstępach dawać te pręty?

Bigbeat
16-12-2008, 11:32
Jeśli konstrukcja barierki będzie sztywna i przymocowana do ściany po bokach balkonu, to musisz przenieść tylko naprężenia wynikające z ciężąru barierki i ew. nacisku wywołanego opieraniem siię ludzi o barierkę. Wystarczyć powinna więc jedna taka szpilka na, powiedzmy, 1.5m barierki - dla pewności dałbym jednak co metr albo trochę gęściej. No i po jednej szpilce na środkach boków balkoniku (zakładam, że te boki mają mniej, niż 2m).
Do tego przykręcisz profile dolne konstrukcji.

No i ważne jest, żeby taka kotwa wchodziła minimum 20...25cm w głąb płyty balkonu.

Pręt gwintowany fi=8mm kupisz w markecie za niewielkie pieniądze (np. w odcinkach 1m - starczy na 3...4 szpilki) - potnij diaksem i już.
Przed wklejeniem warto go odtłuścić - np. benzyną ekstrakcyjną. Będzie lepiej trzymał.
No i otwory w płycie balkonowej, przed napuszczeniem kotwy chemicznej, trzeba oczyścić (odpylić) - weź 0.5m rurki plastikowej, koniec wkładasz do oporu w otwór, drugi do buzi i... dmuuuuuchasz ile wlezie ;) Tylko nie napluj ;)