PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja cieplna - gdy nie ma drzwi



anima
15-12-2008, 10:03
Macie może jakieś doświadczenia, pomysł na izolację cieplną otworów drzwiowych. Nie mamy jeszcze drzwi i nie zapowiada się byśmy kupili w tym sezonie grzewczym, a planujemy je jakoś izolować - chodzi tu o drzwi do przedsionka, garażu, gdzie ucieka ciepłe powietrze.
Może są jakieś np. przemysłowe rozwiązania.
Dzięki za każdy pomysł.

ANNNJA
15-12-2008, 11:10
banalne ale prawdziwe-...gruby koc zwieszony nad otworem drzwiowym do samej ziemi....

anima
15-12-2008, 13:12
Mi też przychodzi to do głowy. Jeśli nic innego nie wymyslimy, pewnie na to się zdecydujemy - będzie swojsko :wink:

zbigmor
15-12-2008, 13:58
Macie może jakieś doświadczenia, pomysł na izolację cieplną otworów drzwiowych. Nie mamy jeszcze drzwi i nie zapowiada się byśmy kupili w tym sezonie grzewczym, a planujemy je jakoś izolować - chodzi tu o drzwi do przedsionka, garażu, gdzie ucieka ciepłe powietrze.
Może są jakieś np. przemysłowe rozwiązania.
Dzięki za każdy pomysł.

Będzie trudno :) (na czerwono)
Koc lub styropian poklejony klejem termotopliwym. Metod jest sporo, ale nie przemysłowych. W przemyśle najtaniej by było wstawić docelowe drzwi.

remx
15-12-2008, 15:14
Kup tymczasowe drzwi. W Castoramie blaszane z jakimś ociepleniem pianką kosztują trochę ponad 300zł. Ja tak zrobiłem. Moze to wymagać zwężenia otworu (jeżeli masz docelowo szerokie drzwi to można je zwęzić jakąś kantówką - też tak zrobiłem).

Trociu
16-12-2008, 11:23
Może zabudować to płytą OSB - przyłożyć z jednej strony na docisk - nie będzie przepływu ruchu powietrza.

ANNNJA
16-12-2008, 13:48
kupić tymczasowe drzwi na parenaście tygodni za 300zł?????????????

drzwi za 1500zł są piękne, ale ....... pracować miesiąc na 1drzwi to trochę kiepski wynik,...albo błędne kalkulacje,

rozwiązania z OSB są b.dobre ale do otworów przez które nie potrzeba chodzić, ew. przejść raz na pare tygodni, chyba że zbudować prowizorkę z OSB- ramy z kantówki, i bedzie GIT,

Trociu
16-12-2008, 13:52
rozwiązania z OSB są b.dobre ale do otworów przez które nie potrzeba chodzić, ew. przejść raz na pare tygodni, chyba że zbudować prowizorkę z OSB- ramy z kantówki, i bedzie GIT,Moje drzwi tymczasowe z OSB wisiały na domku przez rok i było dobrze.
Zrób coś a'la framugę, do której dołożysz drzwi właściwe. Nie ma żadnego problemu. Szpary we framudze zapiankujesz. Szpary pomiędzy drzwiami a framugą możesz zasłonić paskiem folii do izolacji poziomej z obu stron i nie będzie wiało. Do tego zasówka i skończone.