PDA

Zobacz pełną wersję : ubezpieczenie



krigro
15-12-2008, 20:30
Czy ubezpieczacie Wasze domy na czas budowy. Jeśli tak to gdzie i za ile. Dziękuje

EZS
15-12-2008, 20:41
jak masz kredyt, to bank ci każe
jak nie masz, to zależy od okiolicy. Jak spokojna - to po co? jak niespokojna - to może cię to dużo kosztować. Czasem lepiej ciecia zatrudnić :roll:

revalidon
15-12-2008, 20:45
PZU S.A.

2,4 promila od wartości domu w stadium budowy.

Po odbiorze przez PINB stawka wynosi 1 promil.

asasello
15-12-2008, 21:00
Standardowe ubezpieczenie domu od ognia i innych zdazen losowych bedzie zalezec od wartosci domu.
Ja mam ubezpieczenie w Hesti, i tam z tego co widze wychodzi jakies 100zl za 100 000 wartosci domu (kwoty odtworzeniowej).
Do tego mam ubezpieczone stale elementy wdomu od kradziezy z wlamaniem (wychodzi okolo 110 zl od kwoty ubezpieczenia 10 000 zl) oraz ruchome lementy od ognia i innych zdazen losowych (wychodzi okolo 30 zl od kwoty 1000 zl. Wszystkie stawki za roczne ubezpieczenie.

Ja wole sie ubezpieczyc od kradziezy zeby spac spokojnie niz sie zastanawiac ile beda w plecy gdy komus przyjdzie do glowy zeby sie mi wlamac i cos ukrasc lub zdemolowac.

cieszynianka
15-12-2008, 21:03
Tam, gdzie wskazał bank, czyli w Warcie. Nawiasem mówiąc w porównaniu z innymi wydało nam się korzystne.
:wink:

edi1977
15-12-2008, 22:13
A nas ubezpieczyla moja zona, ktora jest agentem. 218 PLN na rok w Allianz. Zainteresowanym polecam jej usługi :)))

revalidon
15-12-2008, 22:38
A nas ubezpieczyla moja zona, ktora jest agentem. 218 PLN na rok w Allianz. Zainteresowanym polecam jej usługi :)))


a na jaką kwotę..???

bo jak na 50 tys. zł to Cię żona wzięła na lewe sanki.... :lol:

ruda-ja
15-12-2008, 22:58
my mamy również w Allianzie - wartość ubezpieczenia 650 000,00; składka 385,00zł. Zadzwoniłam w kilka miejsc i ta oferta była o ....kilkaset zł niższa od innych. Więc chyba warto.
aha, i musiałam, prykaz z banku.

revalidon
16-12-2008, 08:47
my mamy również w Allianzie - wartość ubezpieczenia 650 000,00; składka 385,00zł. Zadzwoniłam w kilka miejsc i ta oferta była o ....kilkaset zł niższa od innych. Więc chyba warto.
aha, i musiałam, prykaz z banku.

a co obejmuje to ubezpieczenie..? bo allianz wyszczególnia poszczególne ryzyka, np. ubezpiecza od eksplozji, implozji, upadku statku powietrznego, ale nie ubezpiecza od tak przyziemnych spraw jak pożar...

zenek_akcent
16-12-2008, 09:21
koszt ubezp jest nie duzy w stosunku do strat, moim znajomym spieprzono dach jak byly wichury dach byl juz u sasiadow i ubezp. sie przydalo - zrobili nowy z ubezp.
moja znajoma pracuje w firmie ubez. koles ubezpieczal dom i proponuja jemu ubezp. od kradziezy a on po co mi to - swiezo okna wstawione mial jeden dzien chyba nie warto ryzykowac

kubek2002
16-12-2008, 10:30
Generali, dom w trakcie budowy pełen zakres 0,15% możliwa negocjacja ceny,dom zamieszkały wariant pełny 0,07%.
Zapraszam :D

Allianz ubezpiecza domy w budowie?

pati25
16-12-2008, 11:26
Ja mam w warcie

ruda-ja
16-12-2008, 12:13
my mamy również w Allianzie - wartość ubezpieczenia 650 000,00; składka 385,00zł. Zadzwoniłam w kilka miejsc i ta oferta była o ....kilkaset zł niższa od innych. Więc chyba warto.
aha, i musiałam, prykaz z banku.

a co obejmuje to ubezpieczenie..? bo allianz wyszczególnia poszczególne ryzyka, np. ubezpiecza od eksplozji, implozji, upadku statku powietrznego, ale nie ubezpiecza od tak przyziemnych spraw jak pożar...

juz odpowiadam - ubezpieczenie obejmuje:
pozar, uderzenie pioruna, eksplozja, implozja, uderzenie lub upadek statku powietrznego, silny wiatr, grad, zamach przestepczy, terroryzm.

revalidon
16-12-2008, 12:33
my mamy również w Allianzie - wartość ubezpieczenia 650 000,00; składka 385,00zł. Zadzwoniłam w kilka miejsc i ta oferta była o ....kilkaset zł niższa od innych. Więc chyba warto.
aha, i musiałam, prykaz z banku.

a co obejmuje to ubezpieczenie..? bo allianz wyszczególnia poszczególne ryzyka, np. ubezpiecza od eksplozji, implozji, upadku statku powietrznego, ale nie ubezpiecza od tak przyziemnych spraw jak pożar...

juz odpowiadam - ubezpieczenie obejmuje:
pozar, uderzenie pioruna, eksplozja, implozja, uderzenie lub upadek statku powietrznego, silny wiatr, grad, zamach przestepczy, terroryzm.

a co znaczy silny wiatr..? znając życie i allianz to przyjdzie traba powietrzna i powiedzą, że to nie silny wiatr tylko traba in itself i guzik...

nie widze też upadku drzewa na dom...

ZW
16-12-2008, 12:49
> 39km/h

poz

kubek2002
16-12-2008, 14:30
Może coś ja jeszcze dodam, firma Generali wariant pełny:
-pożar
-uderzenie pioruna
-wybuch,implozja
-upadek statku powietrznego
-uderzenie pojazdu
-silny wiatr
-zalanie
-deszcz nawalny
-grad
l-awina
-ciężar śniegu i lodu
-osuwanie się ziemi
-zapadanie się ziemi
-dym i sadza
-uderzenie fali ponaddżwiękowej
-pękanie na skutek mrozu
-spływ wód po zboczach
-trzęsienie ziemi
-upadek drzew i masztów
-akcja ratownicza
i to wszystko 0,07% od wartości :D :D ,mało tego jeszcze upust do .......%

Yatza
17-12-2008, 11:31
Dom w budowie mamy ubezpieczony w InterRisk (kiedyś Cigna). Sam dom jest ubezpieczony na 1 promila od wartości, ale drugie tyle kosztuje nas ubezpieczenie stałych elementów wyposażenia, które nie wchodzą w tamto (np. instalacja CO - kotłownia, jakieś zabudowy itd). W ubezpieczenie wchodzi gradobicie, huragan, deszcz nawalny :o . Do tego dołożyliśmy szyby i OC.

Do ubezpiecznia zmusza bank (mamy kredycik :lol: :roll: ), ale i tak bym ubezpieczył. Szkoda tylko że od kradzieży nie ma...

kubek2002
17-12-2008, 12:17
Dom w budowie mamy ubezpieczony w InterRisk (kiedyś Cigna). Sam dom jest ubezpieczony na 1 promila od wartości, ale drugie tyle kosztuje nas ubezpieczenie stałych elementów wyposażenia, które nie wchodzą w tamto (np. instalacja CO - kotłownia, jakieś zabudowy itd). W ubezpieczenie wchodzi gradobicie, huragan, deszcz nawalny :o . Do tego dołożyliśmy szyby i OC.

Do ubezpiecznia zmusza bank (mamy kredycik :lol: :roll: ), ale i tak bym ubezpieczył. Szkoda tylko że od kradzieży nie ma...

W Generali jest kradzież ale ........... dość droga i trzeba spełnić wiele wymogów taki np jak , stałe oświetlenie terenu budowy w nocy,drzwi z dwoma zamkami wielozastawkowymi itd.

Jaga_2
03-01-2009, 20:00
Warta, od wszystkiego oprócz kradzieży.