PDA

Zobacz pełną wersję : Najpierw obłozenie schodow czy parkiet?



pluszku
17-12-2008, 11:46
Na poddasze wioda schody betonowe. Maja byc obłożone drewnem.
Jaka jest nalezana kolejnosc prac?
Najpierw schody (trepy i podstopnice) a potem parkiet na poddaszu, czy tez najpierw parkiet a dopiero po nim wykonczenie schodow.
Najwyzszy stopien schodow jest na tym samym poziomie co reszta podłogi na poddaszu, aby zachowac poziom nalezałoby zamiast grubszego trepa dac wykonczenie z tego samego materiału (ta sama grubosc) co podłoga.
Tylko czy deska parkietowa wytrzyma zarowno tak duze natezenie ruchu jak i naprezenia.

glowac
17-12-2008, 12:24
1. podłoga przyklejona na poddaszu - leży sobie ze 3 tygodnie i czeka na cyklinowanie
2. w międzyczasie - oczekując na cyklinowanie są robione schody
- w ten sposób najlepiej zarządzasz czasem parkieciarza

zioło
17-12-2008, 12:49
Dobry temat. Podłączę się bo też mnie nurtuje. A gdyby na holu górnym zamiast parkietu montować panele podłogowe to teoria z zarządzaniem czasem parkieciarza nie ma zastosowania, zwłaszcza, że inna osoba będzie robiła schody a inna kładła panele.

mario1976
17-12-2008, 13:33
Dobry temat. Podłączę się bo też mnie nurtuje. A gdyby na holu górnym zamiast parkietu montować panele podłogowe to teoria z zarządzaniem czasem parkieciarza nie ma zastosowania, zwłaszcza, że inna osoba będzie robiła schody a inna kładła panele.

Nie chodzi o czas parkieciarza. Najpierw podłogi (wszystko jedno czy klepka, deska czy panel) później schody. Drzwi także po podłogach.

Masz wtedy wszystko pięknie powykańczane. Czyli np. nosek od schodów zachodzi na parkiet. Jeżeli zrobisz odwrotnie to potem rzeźbisz aby obrobić panelem lub deską lub klepką pierwszy stopień i ostatni (nosek). Bawisz się też w wycinaki przy framugach a potem wszystko "pieknie" wykańczasz silikonem, hesonem i ogólnie rzeźbisz w g!@#$%. A jak parkieciarz się nie przyłoży to masz piekne centymetrowe szpary do wypełnienia jakimś lepiszczem.

Ja mam umówiony najpierw parkiet, po kilku dniach robią schody (inna ekipa). Po 3-4 tygodniach cyklinowanie i wykańczenie parkietu.Framugi i drzwi także po parkiecie.

Oczywiście jak zawsze na budowie jak coś nie wypali z ekipami to można odwrotnie tyle, że będzie więcej babrania a efekt końcowy nie jest gwarantowany.

pluszku
17-12-2008, 14:33
dzieki, mario1976

ZŁoty Róg
18-12-2008, 10:49
ABSOLUTNIE RÓWNOCZEŚNIE !!!!(najlepiej wtedy jak parkiet po przyklejeniu 3 tygodnie leżakuje czyli się układa) .
U mnie robiłem najpierw parkiet i po kilku miesącach gość robiąc schody w drewnie zepsuł mi trochę parkiet na połączeniach(chciał aby było równiótko-a wyszło fatalnie). Wygląda to brzydko, ale ja już sie przywyczaiłem....

mario1976
18-12-2008, 12:28
ABSOLUTNIE RÓWNOCZEŚNIE ....

Tak też napisałem wczesniej:

"Ja mam umówiony najpierw parkiet, po kilku dniach robią schody (inna ekipa). Po 3-4 tygodniach cyklinowanie i wykańczenie parkietu.Framugi i drzwi także po parkiecie."

Pisząc, ze najpierw podłoga, później schody chodziło mi o to, że nie wpuszcza się gościa od schodów jak w salonie na podłodze lezy beton.