PDA

Zobacz pełną wersję : budowa budowa budowa :-)



dimitrr
17-12-2008, 12:26
Witam serdecznie
Poradźcie proszę ile może kosztować wybudowanie takiego domku
http://www.domoweklimaty.pl/fileadmin/APA/houses/2806/alkierz.pdf
chciałbym w przyszłym roku postawić w stanie surowym
może jakaś sprytna ekipa z okolic Łodzi by się zgłosiła do mnie?
Pozdrawiam

tamtu
17-12-2008, 21:11
Między 250-300 tys. SSO. Dom nie jest bardzo duży, ale ma dużą powierzchnię zabudowy i duży dach.

Tamtu

piop
23-12-2008, 15:00
Sam jestem z okolic Łodzi ;) Trudno teraz o porządną ekipę ..."kryzys"

Domek taki to koszt max. 350 tys. zł

DAWID S
26-12-2008, 20:22
Myśle ze to 300tys. to tak naprawde oszczednie.Ja budowalem 130 metrów systemem gospodarczym i 150tyś. poszło.Jeszcze nie wiesz moze tego ale dach bedzie Cie kosztował fortune!!!
mury kosztowały mnie 16tyś
dach kosztował mnie 13 tyś. sa to tlyko ceny robocinzny.
Czy stan surowy zamkniety,czy otwarty???
Okien tez masz kilka.

dimitrr
12-02-2009, 16:14
Mam taką nadzieję, że nie będzie tak strasznie (cóż nadzieja matka.... :-)ha)
ale zobaczymy jak będzie już gotowy projekt i zacznę konkretnie szukać wykonawców. Po cichu liczę na kryzys :-)
A jak zapewne wiecie że "KRYZYS" to starszy brat "RAMZESA" tylko, że "RAMZES" umarł a "KRYZYS" żyje - stary dobry TEY
Czy ktoś ich jeszcze pamięta :-) nieśmiertelne teksty
Pozdrawiam

dj80
14-02-2009, 07:30
Między 250-300 tys. SSO. Dom nie jest bardzo duży, ale ma dużą powierzchnię zabudowy i duży dach.

Tamtu



300.000 za SSO?? Nie przesadziłeś troszkę?

Pozdr
DJ

tamtu
15-02-2009, 10:50
Między 250-300 tys. SSO. Dom nie jest bardzo duży, ale ma dużą powierzchnię zabudowy i duży dach.

Tamtu

300.000 za SSO?? Nie przesadziłeś troszkę?

Pozdr
DJ

Absiolutnie nie! - jak to mówi mój syn. Ten dom jest drogi jesli chodzi o SSO. Tańszy będzie w następnych etapach. Tak jak wczesniej już napisałam ma bardzo dużo powierzchnię zabudowy, baaaardzo drogi dach.
My budowaliśmy ten dom w 2008:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=339
I wydaliśmy ponad 250 tys, ale mieliśmy tanią ekipę i położyliśmy dachówkę cementową.
A dom o którym mowa ma o 40 m2 większą zabudowę i o wiele większy i bardziej skomplikowany dach. Ścianki na piętrze kosztowały jakieś 10-15 tys. No może jeszcze trochę tańszy będzie strop, więc może będzie bliżej tych 250 niż 300 tys, ale ogólnie w tych granicach jak nie lepiej. Wszystko zależy jeszcze od cen robocizny.
Jak rok temu robiłam kosztorys - (sama, kierując się tym forum i doświadczeniem innych którzy zbudowali podobne domy) wszyscy mówili, że przesadziłam, że to wcale nie będzie tyle kosztowało.
Finał był taki, że jestem w tym niewielkim procencie osób, które mieszczą się w założonych ramach finansowych (na SSO miałam 1,4% przekroczenia kosztorysu).
Tylko, że ja nigdy nie wierzyłam, że taki dom da się zbudować i wykończyć w jako takim standardzie za 500 tys - jak niektórzy twierdzili.

Tamtu

dimitrr
16-02-2009, 13:40
Witam
po malutku szukam ekipy do wybudowania i jak na razie w okolicach 100 kształtuje się robocizna (?). Nie wiem co o tym sądzić.? Dużo?
Projektant kończy swój etap. mam jeszcze problem z przyłączem. Ha pewnie będzie trzeba coś dać bo jakoś nie rusza !!
Może macie jakiś sposób na zakład energetyczny w Zgierzu :-)
Budowę planuję rozpocząć może latem-jesienią jak uporam się z koncepcją :-)
Pozdrawiam wszystkich

damianexus
16-02-2009, 14:30
Faktycznie dom masz dośc drogi w budowie ze względu na bardzo nieregularne kształty przez co zwiększa się koszt robocizny i koszt materiału na dach. O koszcie 350tys zł za stan surowy otwarty ja bym nie myślał.
Mogę to odnieść do swojego domu 200m powierzchni użytkowej +20 garaż zaokrąglając stan surowy otwarty wyszedł mi 155 tys zł. Kwestia szuknia ekip i pilnowania wszystkiego osobiście.

kid
21-02-2009, 18:30
Witam
po malutku szukam ekipy do wybudowania i jak na razie w okolicach 100 kształtuje się robocizna (?). Nie wiem co o tym sądzić.? Dużo?
Projektant kończy swój etap. mam jeszcze problem z przyłączem. Ha pewnie będzie trzeba coś dać bo jakoś nie rusza !!
Może macie jakiś sposób na zakład energetyczny w Zgierzu :-)
Budowę planuję rozpocząć może latem-jesienią jak uporam się z koncepcją :-)
Pozdrawiam wszystkich

Dziwne bo wydaje mi sie,że z Zakladem Energetycznym w Zgierzu to raczej niema problemów :D