PDA

Zobacz pełną wersję : Wywóz śmieci - dzikie ceny od nowego roku - a jak u Was?



Oldswan
19-12-2008, 08:52
Włśnie dostałem fakturkę za ostatnie 2 miesiące z firmy Jarper. Za wywóz śmieci ma liczyć od nowego roku (okolice Warszawy - Falenty, Janki) tak:

kubeł 120 l 16 zł + 7 proc VAT - dotychczas 13 zł netto
kubeł 240 l 27 zł + 7% vat - dotchczas 22 zł netto

Dodam że wściekłą podwyżkę zaserwowano nam już na poczatku 2008 roku rzędu 50%, bo zaczynaliśmy od 8 zł /120 l i bodaj 15zł/ 240 l

Pisza ze wszyscy podnoszą, ale ciekawi mnie czy u was tez tak idzie to w góre i może inne firmy sa mniej pazerne.


Oldswan

Marcin1978
19-12-2008, 08:56
W Krakowie rozdano do domków jednorodzinnych worki do segregacji odpadów ktore beda odbierane za darmo. U mnie wychodzi na to ze jak bede segregował odpady to bede mógł zrezygnowac z jednego kosza. Wiec nawet jak podniasa oplaty to bede płacil mniej niz dotychczas.

Oldswan
19-12-2008, 09:00
Za segregowane worki 120 l Jarper liczy sobie 8 zł + Vat
za komunalne w worku 120 l 17 zł+ 7 % VAT

Nasza gmina niestety nas nie rozpieszcza darmowym odbiorem segregowanych śmieci - śa jedynie punkty z pojemnikami na segregowane odpady i to rzadko rozstawione :-? :cry:

Duży Boban
19-12-2008, 09:53
Taniocha w tej Warszawie. Ja apłacę 54 zł miesięcznie, kontener 120l opróżniany 2 razy w miesiącu. Raz w miesiącu zabiarają bezpłatnie worki z makularurę, szkłem i plastikiem. W gminie jest dużo pojemników do selektywnych odpadów.
Opłaty zależą mocno od jakiegoś haraczu za składowanie odpadów stałych tzw. opłaty marszałkowskiaj.

bladyy78
19-12-2008, 09:55
No jestem ciekaw czy za posegregowane śmieci tam gdzie do tej poty nie pobierali opłat nie zaczną ich pobierać?
Niestety ale teraz ceny surowców wtórnych spadły na łeb na szyje i nie będzie się opłacało już firmą nawet za darmo ich odbierać.
Makulaturę kiedyś oddawałem raz w miesiącu płacili coś 8gr/kg teraz z tego co się słyszy nawet za darmo już jej nie chcą odbierać. Złom pamiętam w tym roku był po 60gr teraz jest po 20gr, aluminium chyba był po 4 -5 zł teraz po 1zł. Najlepsze jest to że złomowiska są po przepełniane pewnie czekają na lepsza cenę :) .

ged
19-12-2008, 11:03
Włśnie dostałem fakturkę za ostatnie 2 miesiące z firmy Jarper. Za wywóz śmieci ma liczyć od nowego roku (okolice Warszawy - Falenty, Janki) tak:

kubeł 120 l 16 zł + 7 proc VAT - dotychczas 13 zł netto
kubeł 240 l 27 zł + 7% vat - dotchczas 22 zł netto

Dodam że wściekłą podwyżkę zaserwowano nam już na poczatku 2008 roku rzędu 50%, bo zaczynaliśmy od 8 zł /120 l i bodaj 15zł/ 240 l

Pisza ze wszyscy podnoszą, ale ciekawi mnie czy u was tez tak idzie to w góre i może inne firmy sa mniej pazerne.


Oldswan

Mało płacisz.

pierwek
19-12-2008, 11:31
we Wrocławiu Alba ceni sobie 48zł/mc za wywiezienie pojemnika 120l raz w tygodniu. Tegoroczna podwyżka to około 15%.

Niestety nie można sobie wymienić pojemnika na mniejszy (4 osobowa rodzina 2+2) przez co wywożą mi co tydzień tylko pół pojemnika 120l. Podobno jest jakaś norma która mówi że 1 osoba generuje tygodniowo 40l odpadów. Nie mam motywacji do segregacji śmieci i ich nie segreguje skoro nie mogę sobie zamówić mniejszego pojemnika...

pierwek
19-12-2008, 11:33
kubeł 120 l 16 zł + 7 proc VAT - dotychczas 13 zł netto
kubeł 240 l 27 zł + 7% vat - dotchczas 22 zł netto


Mało płacisz.[/quote]

wydaje mi się, że to za wywiezienie 1 kubła czyli jak pomnożysz to x 4. 16x4=64zł+vat /mc to nie jest tak mało...

laspalmas
19-12-2008, 12:33
Chyba w jakiejś promocji masz te śmieci odbierane.
W okolicach Świecia wywóz co dwa tygodnie będzie kosztował za kibelek 120 l - 23 zł. brutto do tego można dostać jeśli ktoś chce darmowe worki do selektywnej zbiórki /nie ma możliwości otrzymania za darmo samych worków/, sporo wystawionych pojemników do selektywnej zbiórki w okolicy,

pablitoo
19-12-2008, 13:26
U mnie na połedniu w gminie :
segreguję śmieci - odbiór posegregowanych - papier , szkło i plastik / firma dostarcza worki / - za darmo , dodatkowo kubeł 120l - 15 pln z Vatem .
W moim przypadku taki kubeł wystarcza na miesiąc .

O przyszłorocznych podwyżkach nic nie słyszałem .

jacekp71
19-12-2008, 13:57
120 litrow z cotygodniowym odbiorem za 19zl (brutto),
zakladam, ze podwyzka bedzie, choc szczegolow nie znam ....

edde
19-12-2008, 19:39
u mnie (brutto):
120l 8,99zł, będzie 10zł
240l będzie 20zł
no i kontener na PET gratis :) na osiedlu, reszty selekcji nie ma :cry:

leon28
19-12-2008, 20:31
Pisza ze wszyscy podnoszą, ale ciekawi mnie czy u was tez tak idzie to w góre i może inne firmy sa mniej pazerne.


Oldswan
oj zapelnia sie lasy, zapelnia

XX
19-12-2008, 20:41
czym wieksze podwyzki tym przewaznie wieksze inwestycje w jakies odpadowe instalacje...we wrocku w sortownie alby, w wawie w malo czynna spalarnie....tak to juz jest...ci panstwo musza za to zaplacic

tomek_2
20-12-2008, 13:26
A moze by tak usystematyzowac ten watek i podajac oplaty za smieci jednoczesnie pisac, jaka firma / miejscowosc / ilosc kublow / pojemnosc kubla (kublow) / okres czasu, za jaki placimy itd Moze poprosimy kogos sprawnego informatycznie o zamieszczenie skryptu w formie tabeli, do ktorej kolejni forumowicze moga dopisywac swoje dane? To chyba jedyna w miare wiarygodna forma porownania oplat za poszczegolne media? Watki typu 'ile gazu czy ekogroszku zuzyliscie w tym sezonie' sa fajne do dyskusji ale ciezko na ich podstawie zrobic jakiekolwiek rzeczowe porownanie oplat.

freetask
21-12-2008, 01:13
górny śląsk:

wywóz kubełka 240L - 27 zł
odbierają 1 na 2 tygodnie
worki na sortowanie: można kupić, każdy za 2 zł, czyli plastik, szkło, papier -> 6zł, wywóz 1 w miesiącu

i od stycznia oczywiście podwyżki :-(

bartus01
21-12-2008, 10:14
U nas 12,5 zł. za 120 l. raz w miesiącu, segregowane worki za darmo.
Ale 5 osobowa rodzina może w roku oddac w tej cenie 10 worków , czyli przez dwa miesiące trzeba jechac na wakacje i tam smiecić. :wink:

LeoAureus
23-12-2008, 11:28
Okolice Warszawy, taniutko, bo gmina dopłaca dużo, więc płacę chyba 26 zł za rok za osobę. Wywóz jest mniej więcej co 1,5 miesiąca, po worku na: plastik, papiery i szkło i dwa worki na bytowe.
Jak dla mnie (2 osoby w domu) to jest stanowczo za mało! Szczególnie tych bytowych, generujemy jakoś baaardzo dużo śmieci, średnio jeden worek tygodniowo.

mdodi
19-02-2009, 08:47
Ja wczoraj sprawdzałem ceny w pod wrocławskiej gmienie, gdzie się w niedzielę wprowadzam i wygląda to następująco :
ALBA :
120l - odbiór raz w miesiącu (!!) - 32,80PLN/kwartalnie
120l - odbiór dwa razy w miesiącu (!!) - 61,30LN/kwartalnie
240l - odbiór raz w miesiącu (!!) - 59,6PLN/kwartalnie
240l - odbiór dwa razy w miesiącu (!!) - 111,51PLN/kwartalnie

Brak jakiejkolwiek możliwości sortowania śmieci

SITA :
120l - 4x w miesiącu - 47PLN/miesięcznie
240l - 4x w miesiącu - 73PLN/miesięcznie
+ dostajesz dwa worki po 120l na papier i plastik, odbierane gratis raz w miesiącu.

Ponieważ jesteśmy 2+1, wydaje mi się iż 120l w SITA, powinno spokojnie wystarczyć + młynek pod zlewem + sortowanie do tych dwóch worków ?

KrzysztofLis2
19-02-2009, 10:20
Ja mieszkam w mieszkaniu, ale u nas opłaty za wywóz śmieci wzrosły niemal o połowę (http://ekoenergia.blogspot.com/2009/02/coraz-drozszy-wywoz-smieci.html). Z 6,50 PLN miesięcznie na łba do 9,50 PLN/m-c.

jacekp71
19-02-2009, 19:38
Włśnie dostałem fakturkę za ostatnie 2 miesiące z firmy Jarper. Za wywóz śmieci ma liczyć od nowego roku (okolice Warszawy - Falenty, Janki) tak:

kubeł 120 l 16 zł + 7 proc VAT - dotychczas 13 zł netto
kubeł 240 l 27 zł + 7% vat - dotchczas 22 zł netto

Dodam że wściekłą podwyżkę zaserwowano nam już na poczatku 2008 roku rzędu 50%, bo zaczynaliśmy od 8 zł /120 l i bodaj 15zł/ 240 l

Pisza ze wszyscy podnoszą, ale ciekawi mnie czy u was tez tak idzie to w góre i może inne firmy sa mniej pazerne.


Oldswan

Mało płacisz.

pewnie, że mało !
w okolicach Wawy ? ja płace od nowego roku 21zl/m-c (brutto, 120L), a było 19 .... miasto 75 tys. mieszkańców,

KSERO
23-02-2009, 12:00
A u mnie to tak nawet jest, że do tej pory miałam z teściową jeden kubeł 120 L na 3 osoby i od lata 2008 dowiedziałam się, że nie mogę mieć jednego kubła, bo posesje są dwie, to i kubły muszą być dwa. Mimo. że na fakturze chciałam co dwa tygodnie ja, co dwa tygodnie teściowa i jeden kubeł120L (ilość śmieci 3x40 to wg mnie 120) dla mnie było to logiczne, dla MPGK niestety nie, chcieli jakichś oświadczeń, że kubeł stoi na jednej posesji, a zabierane będą śmieci z dwóch.

Ok zgadzam się chcą mieć porządek, wiedzieć komu mogą podwyższyć cenę. W końcu wybrnęliśmy z tego zostawiając kontener na jednej posesji z wywozem co 2 tydzień, a na drugą kupujemy worki na niesegregowane śmiecie (teściowej nie chce się segregować, bo widzi, że i tak te posegregowane śmiecie lądują w jednej dużej śmieciarze i są razem mielone, to po co segregować)

Co 2 miesiące cena tych dodatkowych worków rośnie o ok 20 groszy :( i to bez ostrzeżenia

Ponieważ mam kompostownik wytwarzamy we trójkę połowę tych śmieci za które płacimy :roll: :-? :roll:

Amor
30-05-2009, 12:16
Ja pod radomiem płacę 10 zł/m-c. Wywóz 2 x w miesiącu - raz komunalne, raz segregowane. Zabierają bez względu na ilość. Firma ATK Kucharczyk.

Trociu
31-05-2009, 09:33
A u mnie to tak nawet jest, że do tej pory miałam z teściową jeden kubeł 120 L na 3 osoby i od lata 2008 dowiedziałam się, że nie mogę mieć jednego kubła, bo posesje są dwie, to i kubły muszą być dwa. Mimo. że na fakturze chciałam co dwa tygodnie ja, co dwa tygodnie teściowa i jeden kubeł120L (ilość śmieci 3x40 to wg mnie 120) dla mnie było to logiczne, dla MPGK niestety nie, chcieli jakichś oświadczeń, że kubeł stoi na jednej posesji, a zabierane będą śmieci z dwóch.

Ok zgadzam się chcą mieć porządek, wiedzieć komu mogą podwyższyć cenę. W końcu wybrnęliśmy z tego zostawiając kontener na jednej posesji z wywozem co 2 tydzień, a na drugą kupujemy worki na niesegregowane śmiecie (teściowej nie chce się segregować, bo widzi, że i tak te posegregowane śmiecie lądują w jednej dużej śmieciarze i są razem mielone, to po co segregować)

Co 2 miesiące cena tych dodatkowych worków rośnie o ok 20 groszy :( i to bez ostrzeżenia

Ponieważ mam kompostownik wytwarzamy we trójkę połowę tych śmieci za które płacimy :roll: :-? :roll:Nie wiem czy tu o porządek czy o jakieś wytyczne bardziej chodzi. Każda posesja musi mieć z tego co się orientuję umowę na wywóz nieczystosci, bo inaczej może paść podejrzenie o wyrzucanie ich na przykład do lasu.

Nie mogliście wziąć wywozu raz na miesiąc i umówić się, że przez 2 tygodnie wrzucacie do swojego a przez dwa kolejne do teściowej?

Co trudnego było w napisaniu takiego oświadczenia jakiego wymagało MPGK - wtedy sprawa byłaby rozwiązana.

KSERO
31-05-2009, 21:21
Nie mogliście wziąć wywozu raz na miesiąc i umówić się, że przez 2 tygodnie wrzucacie do swojego a przez dwa kolejne do teściowej?

Co trudnego było w napisaniu takiego oświadczenia jakiego wymagało MPGK - wtedy sprawa byłaby rozwiązana.

Rozwiązania raz na miesiąc w naszym miasteczku nie ma albo 2 razy w miesiącu, albo co tydzień
No cóż przy rozwiązaniu co 2 tydzień od nas, a co drugi od niej płacilibyśmy za czwartą osobę gratis do MPGK, w dodatku nie można wybrać co które 2 tygodnie zabierają, bo są to określone przez firmę konkretne daty, mieszkamy przy tej samej ulicy więc daty się pokrywają

Poza tym nie chcemy mieć 2 kubłów tylko 1

A co do oświadczenia, to nie chciało mi się chodzić drugi raz :lol:

Denerwuje mnie jeszcze to, że posegregowane śmiecie lądują w tej ogólnej mieszałce

No bo po co je wtedy segregować :roll: :roll: :roll:

Trociu
01-06-2009, 04:53
Denerwuje mnie jeszcze to, że posegregowane śmiecie lądują w tej ogólnej mieszałce

No bo po co je wtedy segregować :roll: :roll: :roll:To może jakieś oficjalne zapytanie do gminy skierować, z CC do jakiejś organizacji ekologicznej? Może ktoś się zainteresuje.

XX
01-06-2009, 05:38
Denerwuje mnie jeszcze to, że posegregowane śmiecie lądują w tej ogólnej mieszałce

No bo po co je wtedy segregować :roll: :roll: :roll:
juz wczesniej pisalam, ze nie zawsze segregacja u zrodla to najlepsze rozwiazanie.
A umowe na wywoz odpadów musi miec kazda posesja (własnie zaczelam sie zastanawiac co jesli nie jest zamieszkała ale oddana do uzytku). I musisz miec podpisana taka umowe - inaczej nie spelniasz swoich obowiazkow (dot. odpadów).

Trociu
01-06-2009, 06:08
własnie zaczelam sie zastanawiac co jesli nie jest zamieszkała ale oddana do uzytkuTo jest ciekawe. Chyba przy odbiorze taka umowa nie jest konieczna a z drugiej strony przy meldunku również.
Ale pewne jak już bedziesz tam mieszkać, to ktoś może skontrolować, czy masz taką umowę, i jak nie to jakieś kary dofasować.

KrzysztofLis2
01-06-2009, 07:35
juz wczesniej pisalam, ze nie zawsze segregacja u zrodla to najlepsze rozwiazanie.
Tym bardziej, że często śmieci posortowane u źródła trzeba jeszcze posortować na drugim końcu drogi śmieciarki. Niestety, w Polsce ludzie wciąż jeszcze potrafią zapakować dywan do pojemnika na plastiki a słoiki z nakrętkami do pojemnika na papier.

XX
01-06-2009, 15:56
no przebojem był akumulator i muszla w opakowaniach szklanych

Fantom72
04-06-2009, 17:14
W zeszłym roku płaciłem ponad 100zł za kontener 1,1m3 za śmiecie nie segregowane w PGKIM. Jeden kontener zazwyczaj nie starczał na miesiąc.
Od stycznia podpisałem umowę na odbiór śmieci segregowanych z tym samym PGKIM-em.
Płacę 11zł za worek 120l śmieci komunalnych. Oprócz tego dostałem worki niebieskie na papier, żółte na plastik i białe na szkło. Kolorowe worki jak i wywóz ich jest za darmo.
Umowa przewiduje, że nie mogę wywieźć mniej niż dwa worki płatne.
Od stycznia nie miałem więcej niż dwa worki a w jednym miesiącu miałem tylko jeden.
Płacę jeszcze za dzierżawę kontenera 120L - 1,5zł na miesiąc.

... aha był bym zapomniał.
Sprzęt AGD/RTV odbierany jest za darmo...

magicc
04-06-2009, 22:21
U mnie -gmina na podbeskidziu-

kolorowe worki na segregowane- plastiki, szkło, papier- zabiera raz w miesiącu- koszty pokrywa urząd gminy- ja nic.
- pojemnik na niesegregowane- odbierane raz w miesiącu- 12 zł.
- aluminium i puszki stalowe segreguje samodzielnie i raz na miesiąc odwożę do skupu- otrzymuje ok 3 zł za wszystko. Jak nie chce mi się jechać prywatna firma odbiera z domu za darmo.
- posiadam jeszcze kompostownik na którym przerabiam odpadki mineralne. Dzięki temu w pojemniku na śmieci niesegregowane jest czysto, a pojemnik z trudem zapełniam do połowy w ciągu miesiąca- nie muszę go oddawać, dopiero jak się zapełni.

Dopełniając całości- gmina uchwała rady zwolniła z podatku od nieruchomości budynki gospodarcze- dzięki temu za mój budynek służący jako garaż nie płacę nic... żyć nie umierać.

mular64@
05-06-2009, 16:45
No proszę. Szkoda, że tak mało gmin wprowadza takie rozwiązania.

kompostownik
26-08-2009, 21:30
Proponuje wykorzystanie kompostownika w ogrodzie dzięki któremu zmniejszy sie ilość wywożonych śmieci takich jak:
- odpady z warzyw i owoców
- niewykorzystane wyroby piekarskie, np. suchy chleb
- skorupki jaj
- ścięta trawa, liście, drobne gałązki, itp
- resztki jedzenia (odpady kuchenne)
- fusy z herbaty i kawy
- resztki jedzenia
- koszona trawa, liście

Dzięki kompostowaniu uzyskujemy bezcenny nawóz dla naszych roślin.

KrzysztofLis2
26-08-2009, 21:42
Resztki jedzenia i trawa są aż tak ważne, że musiały się pojawić dwa razy?

Mięso też można na kompostownik wyrzucać? A co z tłuszczami zwierzęcymi?

artfilka
15-01-2012, 01:21
1.01.2012 weszła w życie ustawa
Od 1 stycznia weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Od tego czasu gminy mają 18 miesięcy na wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Od 1 stycznia 2013 roku zaczną obowiązywać nowe regulaminy utrzymania czystości i porządku, do tego czasu samorządy są zobowiązane podjąć uchwały w sprawie stawek opłat, szczegółowych zasad ich ponoszenia, wzoru deklaracji i terminu jej złożenia. Nowy system gospodarki odpadami zacznie funkcjonować od 1 lipca 2013 roku.

Co te zmiany oznaczają dla mieszkańców. Przede wszystkim nie będą musieli na własną rękę zawierać umów z przedsiębiorcą odbierającym ich śmieci. To uczyni za nich gmina, wybierając w drodze przetargu najkorzystniejszą ofertę wywozu odpadów.
W gminie będą też uiszczać tak zwaną opłatę śmieciową, którą do tej pory płacili firmie odbierającej odpady. Jak będzie naliczana? O tym ostatecznie zdecyduje Rada Miasta.

autorus
20-12-2012, 17:42
Sa u mnie w Skierniewicach przecieki:

"- Zakładamy, że każdy będzie segregował śmieci, dlatego wydaje nam się, że opłata w wysokości 8,5 złotych nie jest wygórowana. – mówi Mariusz Dziuda, przewodniczący Rady Miasta.

Nie jest natomiast jeszcze jasne w jaki sposób gospodarstwa zostaną zaopatrzone w odpowiednie pojemniki do segregacji śmieci. Wprawdzie ustawa mówi, że obowiązek zapewnienia takich pojemników leży po stronie właściciela posesji, ale większość gmin w Polsce stara się ten obowiązek przerzucić na firmę, która wygra przetarg.

Ostateczne decyzje miejskich rajców poznamy w najbliższy piątek, podczas XXXI sesji Rady Miasta. Rozpocznie się ona o godz. 9 w hali sportowej przy ul. Pomologicznej 10."

W necie widziałem jeszcze takie pomysły :

:W przypadku naliczania opłat za metr kwadratowy mieszkania, podatek śmieciowy wynosiłby 1,05 zł/m2 (gdy zadeklarujemy, że będziemy selekcjonować śmieci) oraz 2 zł/m2 (gdy będziemy oddawać śmieci nieposegregowane)."

http://forum.budujemydom.pl/style_emoticons/default/icon_eek.gif http://forum.budujemydom.pl/style_emoticons/default/icon_eek.gif http://forum.budujemydom.pl/style_emoticons/default/icon_eek.gif http://forum.budujemydom.pl/style_emoticons/default/icon_eek.gif http://forum.budujemydom.pl/style_emoticons/default/icon_eek.gif http://forum.budujemydom.pl/style_emoticons/default/icon_eek.gif http://forum.budujemydom.pl/style_emoticons/default/icon_eek.gif http://forum.budujemydom.pl/style_emoticons/default/icon_eek.gif http://forum.budujemydom.pl/style_emoticons/default/icon_eek.gif http://forum.budujemydom.pl/style_emoticons/default/icon_eek.gif http://forum.budujemydom.pl/style_emoticons/default/icon_eek.gif

Zakładając mieszkanko 200m2, hihi 200zł miesięcznie za śmieci, bomba .

GE***X
21-12-2012, 07:49
autorus no dokładnie tez o takiej koncepcji słyszałem ... podwyżki za wywóz śmieć są ale nie są jakieś dramatyczne.

Oldswan nie płacisz dużo za wywóz śmieci. Nawet po podwyżkach. Ja płacę tylko samo za mały kubeł co ty za duży ... :spam:

Diedra
22-12-2012, 17:31
U nas - Lublin - miejscowi geniusze wymyślili 32 zł od gospodarstwa, czyli tyle samo zapłaci babuleńka w kawalerce w wielkiej płycie i 5-osobowa rodzina w domu 220m :) Takich bystrych mamy reprezentantów :)

Chyba przestanę ograniczać ilość produkowanych odpadów...

KrzysztofLis2
26-12-2012, 10:38
Niestety, musimy płacić teraz za tych, którzy w ogóle nigdy za śmieci nie płacili, rzucając je do lasu czy do kotła.

autorus
26-12-2012, 12:32
U nas - Lublin - miejscowi geniusze wymyślili 32 zł od gospodarstwa, czyli tyle samo zapłaci babuleńka w kawalerce w wielkiej płycie i 5-osobowa rodzina w domu 220m :) Takich bystrych mamy reprezentantów :)

Chyba przestanę ograniczać ilość produkowanych odpadów...

dla mnie akurat to by się opłacało :)

מרכבה
27-12-2012, 20:54
dobrze jak po segreguje śmieci do ostatniego papierka i wywiozę je do miejsca
przetworzenia to też zapłacę ? chyba mało która rzecz nie nadaje się na przetworzenie.

GE***X
28-12-2012, 07:30
dobrze jak po segreguje śmieci do ostatniego papierka i wywiozę je do miejsca
przetworzenia to też zapłacę ? chyba mało która rzecz nie nadaje się na przetworzenie.

U nas to by miało miejsce jak wzmianka była by symboliczna 5gr np od puszki. W Australii za każdą puszkę dostaje się 5c i tak ludzie je segregują. Kolekcjonują je a potem odwożą w specjalne miejsce gdzie każda pucha jest liczona.

Co do segregacji - to najśmieszniejsze jest to że u nas w Częstochowie i Przystajni widziałem jak np: butelki z kosza przeznaczonego tylko na butelki wrzucali do jednej śmieciarki z normalnymi śmieciami :sick: i po co segregacja ? U was też tak jest ? Czy widzieliście jak podjeżdża osobny samochód/śmieciarka po np: szkoło czy puchy ?

firewall
28-12-2012, 07:56
A pomyśl sobie ile kosztuje puszczenie kilku samochodów w rejs po mieście? A różnica na tonie odpadów(segregowane i nie segregowane) na wysypisku to 20-30zł. Prościej wszystko wrzucać do jednego auta.
Jaki kraj taka ekologia.

מרכבה
28-12-2012, 19:38
Nie ja na przekór tym chamom mogę wozić byle nie zapłacić.

Diedra
29-12-2012, 12:14
dla mnie akurat to by się opłacało :)

No i dla nas jest to opłacalne, choć oszczędność jest drobna - aktualnie płacimy 16,50 za kubeł 120l co 2 tygodnie, czyli 33 pln plus 2,40 za każdy worek z suchą frakcją, łącznie 37,80 miesięcznie. Gorzej będzie mieć moja koleżanka w bloku, która teraz miesięcznie płaci 5,40, więc nową ustawę odczuje boleśnie... Podobnie jak większość Lublinian.

autorus
29-12-2012, 12:45
bo wydaje mi sie, ze te 5 zł to trochę jednak przesada.
W moim przypadku opłata wyniesie 42zł/mies 5 osobowa rodzinka. Worków jak pisałem nie mamy w ogóle gdyż jesteśmy zaopatrzeni przez zakład komunalny w kilka koszy 110l i jeden 240l.

pionan
08-01-2013, 15:06
u nas opłata będzie wynosić albo 15 zeta od osoby, albo 45 zł od gospodarstwa domowego. W bu przypadkach akurat my zapłacimy dokladnie tyle samo. Będzie to 5 zł wiecej niż w chwili obecnej. Oczywiście mówię tu o odpadach posegregowanych. 4 kosze + biodegradowalne na kompostownik.

gentoonx
08-01-2013, 16:58
My w Wa-wie jeszcze praktycznie nic nie wiemy. Wy chociarz już po stresach.

Chyba że coś przegapiłem.

KDWJ
09-01-2013, 10:23
My w Wa-wie jeszcze praktycznie nic nie wiemy. Wy chociarz już po stresach.

Chyba że coś przegapiłem.

Najwyraźniej przegapiłeś, projekt już jest i wygląda nie za ciekawie. W moim przypadku wzrost opłaty ponad 5x :roll:

gentoonx
09-01-2013, 11:11
Najwyraźniej przegapiłeś, projekt już jest i wygląda nie za ciekawie. W moim przypadku wzrost opłaty ponad 5x :roll:

to przegapiłem, bo mało śmiecę:)

podeślij linka lub jakieś konkretne info, z łaski swej.

Projekt to jeszcze u nas nic pewnego, może być gorzej w końcowych ustaleniach.

Tunel też mieli otworzyć w zeszłym roku, potem w styczniu to już bankowo, a teraz dopiero jak bedzie pewne że budowa stacji Powiśle nie stworzy zagrożenia, czyli pewnie dopiero jak pierwsze 1000 pociągów przejedzie.

KDWJ
09-01-2013, 19:05
Link http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/zmiany-w-prawie/warszawa-dwa-projekty-oplat-za-smieci

W skrócie dwa warianty obliczane od:
- powierzchni, gdzie powyżej 120m2 opłata wyniesie prawie 89zł miesięcznie
- gospodarstwa domowego gdzie opłata wyniesie 45zł miesięcznie.

W obu wariantach jest znacznie drożej niż płacę teraz gdy umowa jest z prywatną firmą na całe osiedle. Nawet nie strasz, że może być jeszcze gorzej :rolleyes:

gentoonx
09-01-2013, 21:31
Dzięki