PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana 3-warstwowa z BK



misiek72
29-10-2003, 09:14
Cześć
Jestem na etapie projektu domu, a dokładnie rodzaju ścian zewnętrznych. Jak każdy, który zaczyna, jestem pełen ideałów i chciałbym mieć dom ciepły i tani w eksploatacji, dlatego współczynnik "U" traktuje jak 10 przykazań.

Moją wstępna decyzja to ściana 3-warstwowa (24cm BK, 10cm wełny min., 3 cm szczeliny pow., 12cm BK). Przy takiej ścianie U=0,24 i dom "oddycha" - to podobno dobrze. Do tego szczelne okna i wentylacja mechaniczna z odzyskiem.

Wczoraj jednak naszły mnie wątpliwości - CZY JA PRZYPADKIEM NIE PRZESADZAM !? Może faktycznie wystarczy tylko jednowarstwowa z 36 lub 42 cm BK.

Pzdr.

Bimba
29-10-2003, 09:23
Wydaje mi się że wspólczynnik ścian jedowarstwowych jest dobry ok. 0,28 , a nie musisz się martwic czy czasem wełna nie jest zawilgocona i łarwiej jest ścianę jednowarstwową wykonać , a co za tym idzie jest tańsza.
Po drugie zawsze później możesz ją ocieplić jesli uznasz że jest zbyt zimno.

29-10-2003, 09:32
Temat był już tyle razy "przerabiany" na tym Forum że nie spodziewaj się wielu odpowiedzi.........a może sie mylę w każdym razie , pozdrawiam ciepło zza ściany JW i życzę powodzenia.

tomek123
29-10-2003, 09:32
Ja wybudowałem dom ze ścianami z BK 24 styropian i BK 12 wyszło naprawdę dobrze. Przy styropianie nie musiałem się martwić ewentualnym zawilgoceniem izolacji, oddychające ściany to mit zresztą było to już wiele razy poruszane na tym forum. Podsumowując uważam ścianę 3 warstwową za najlepszy wybór. Pozdrawiam i życzę wytrwałości

ArtMedia
29-10-2003, 14:07
Witam.

Czy mógłbyś uzasadnić ten mit i poprzeć konkretami?

Sebastian