PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o schody wejściowe i taras - mądry Polak po szkodzie



Radiowiec
22-12-2008, 10:09
Witajcie, jestem nowym użytkownikiem i szukam pierwszej pomocy. Otóż wszystko było zaplanowane - schody i taras miały być lane z betonu i obłożone płytkami. Wszystko fajnie do czasu, aż przyszły szwagier pokazał mi metodę wykonania tarasu z kostki ceramicznej. Wygląda bajka i jesteśmy z narzeczoną przekonani w 100 procentach. Problem w tym, że murarze wykonali już taras z wylaniem ław, zbrojeniem i ułożyli z bloczków betonowych - poszło na to pełno kasy. Zrobili też ławy pod schody z przodu. Bez sensu to teraz rozwalać. Dlatego pytam - jak sensownie pociągnąć dalej temat, żeby wszystko wykonać z tej kostki? Z tarasem powiedzmy, że nie będzie problemu, bo po prostu się ją ułoży na piachu - nie zalalaliśmy jeszcze płyty betonowej. Gorzej ze schodami - da się je zrobić z takiej kostki bez konieczności wykonania szalunku i zalania betonem? Schody muszą być dość wysokie, minimum dwa solidne stopnie. Chcemy po prostu zachować jednolitość krajobrazu - jak kostka na tarasie, to też na schodach z przodu. Macie jakieś pomysły lub doświadczenia?

Nikoru
22-12-2008, 12:09
A co to jest kostka ceramiczna? Może jakiś link do producenta? Zaintrygowałeś mnie...

Co do Twojego problemu, to może skrócić drzwi? Ale wtedy "robi się" schodek od środka.

Radiowiec
22-12-2008, 13:15
Wiesz co, kostka ceramiczna to taka nazwa używana przez mojego przyszłego szwagra (pracuje w hurtowni materiałów budowlanych). Chodzi o zwykłą kostkę Polbrukową, tylko, że podobno jest wykonana z ceramiki.