PDA

Zobacz pełną wersję : koszty podziału współwłasności



Lookson
22-12-2008, 11:05
Dzień dobry,

Chciałbym tylko zapytać o przybliżone koszty jakie muszę ponieść w przypadku podziału współwłasności na dwie odrębne rodziny.
W telegraficznym skrócie jest dom z dwoma oddzielnymi mieszkaniami z niezależnymi przyłączami itp. Współwłaścicielkami są dwie siostry, które chcą mieć prawnie 'każda swoją część czyli swoje mieszkanie'. Czyli trzema ze wspólnej własności zamienić na dwie własności i tyle.
Pytanie teraz na jakie koszty muszą się przygotować. Z tego co przeczytałem już to podatek odpada chyba, bo nie ma sprzedaży w tym wypadku. Jest taksa notarialna, która jeśli dobrze doczytałem to zachaczy o ponad 7 tysi jak nie lepiej (nieruchomość cała warta ze 3mln) i nie wiem czy jakiś podatek od czynności cywilnych i prawnych trzeba będzie dorzucić do tego. Proszę kogoś kto się na tym zna żeby mi podpowiedział jakie koszty poniosę i ewentualnie w nawiasie przybliżone kwoty orientacyjne.

Pozdrawiam i dziękuję

mysweetbabys
03-01-2009, 08:29
w naszym przypadku zielilismy działkę na 4 częsci i koszty jakieponieśliśy 2200 notariusz plus 2700 geodeta no i czas na latanie po urzedach