PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ciepłą wodą w cwu



mariolam
27-12-2008, 08:39
Witam.
Mam bojler 300 l z dwoma wężownicami. Jedna podłączona pod solary, druga do pieca na ekogroszek. Rurka wychodząca z bojlera rozgałęzia się na dwie, jedna prowadzi do łazienki, druga do kuchni. W łazience zawsze jest gorąca woda, w kuchni tylko letnia - dotyczy sezonu grzewczego, w lecie nie ma problemu. Dodam jeszcze, że jest to dom piętrowy, bojler jest w suterynach około 4 m od pieca co. Po wykonaniu instalacji przez 2 lata nie było problemu z gorącą wodą, po prostu pojawił się pewnego dnia.
Szukam przyczyny braku gorącej wody w kuchni. Czy rozwiązaniem jest założenie pompki? Jeżeli tak to jakiej i gdzie?
Mariola

Pawel78
27-12-2008, 14:21
W jakiej odległości jest kuchnia od bojlera i jak poprowadzone są rury (w izolacji?)

mariolam
28-12-2008, 07:23
Przepraszam, ale do informacji podanych przeze mnie wkradł się duży błąd, a mianowicie:

Rurka wychodząca z bojlera prowadzi do łazienki na parterze i piętrze. Na obu poziomach do rurki wychodzącej z piecyków gazowych łazienkowych jest wstawiony trójnik, przy pomocy, którego rurka z bojlera jest wpięta do starej instalacji. W razie konieczności jest możliwość włączenia piecyka. Czyli woda z bojlera na każdym poziomie jest dostarczana przez starą instalację.

Bojler jest w suterynach, nad nim parter, odległość od łazienki do zlewu w kuchni około 4 m. Na piętrze sytuacja wygląda podobnie tylko trzeba dodać jeszcze około 3 m wysokości parteru.
Od bojlera rury są plastikowe, na poziomach stare w ścianach.

mariolam
15-01-2009, 21:16
Witam.
Okazało się, że uszkodzony był zawór, przez który do bojlera wracała woda. Po jego wymianie problem zniknął. Po prostu, gdy był on uszkodzony woda do kuchni płynęła przez niego,czyli chłodna cofała się pod górę, dlatego że pion jest nowy i prawdopodobnie ma większy prześwit niż stare poziomy.

gregorekk
24-01-2009, 23:01
Droga mariolam,
Mam pytanie do Ciebie, piszesz ze do podgrzewania wody uzywasz solarow.
Czy mogla bys mi napisac ile masz paneli? I jakie?
Czy solary w zupelnosci grzeja Ci wode poza sezonem zimowym?
Czy w zbiorniku masz umieszczona grzalke do ewentualnego jej dogrzania?

Pozdrawiam
Grzegorz

mariolam
25-01-2009, 15:18
Mam trzy panele tzw. płaskie kolektory słoneczne wypełniane glikolem. Wszystko zależy od słońca, jeżeli ładnie świeci słoneczko to woda w bojlerze ma około 60 stopni. Jak jest za chmurami, albo pada muszę dogrzewać piecem CO. Nie posiadam grzałki w zbiorniku umożliwiającej np. podgrzanie prądem, ale tak jak napisałam mam dwie wężownice i wtedy wykorzystuję tą drugą i piec CO.

madere
25-01-2009, 18:31
ja mam załozoną pompę cyrkulacyjna i na drugim piętrze w pokoju kąpielowym mam wodę po odkręceniu kurka w 10sekund. nie jest to duzy koszt a się opłaca normalnie to bym musiała sporo wody lac aż by doleciała ciepła:)