PDA

Zobacz pełną wersję : Pralnia z wejściem w sypialni



Jolka111
28-12-2008, 08:19
Mam dylemat i mam nadzieję, że mi pomożecie, bo w styczniu wchodzi hydraulik, a ja niezdecydowana :oops: :roll:
Marzyła mi się pralnia, niestety okazało się, że tam gdzie chciałam żeby była jest to niewykonalne :( Jednak hydraulik zaproponował przerobienie garderoby na pralnię. Sypialnię mamy dużą, więc garderobę spokojnie możemy umieścić w innym miejscu, jedyny mankament jaki teraz widzę, to to, że do pralni wchodziłoby się przez naszą sypialnię :x No i nie wiem robić czy nie :roll: mając trzech chłopów w domu pralnia bardzo by się przydała, ale czy umiejscowienie jest do zaakceptowania???
Proszę o wasze opinie :)

Pawel78
28-12-2008, 09:28
Ja bym tak nie chciał.

28-12-2008, 09:32
... w domu pralnia bardzo by się przydała, ale czy umiejscowienie jest do zaakceptowania???
Proszę o wasze opinie :)
garderobe zostawic na swoim miejscu, do garderoby wstawić pralke, a wtedy wejście z sypialni do gaderoby / w której jest pralka/ nie będzie nikogo razić ...

Lenart
28-12-2008, 09:42
to tylko od ciebie zalezy czy Ci bedzie przeszkadzać -
parowanie, zapachy (ładne) proszku itd
Nie bedziesz tam gości ani wycieczek oprowadzała - szczególnie
do sypialni :oops:
ja juz widziałem w blokach - mieszkania na sprzedaż -
wczesniej przerobili sobie na wejście do kuchni przez łazienkę (z ubikacją) :o
(a do pokoju okienko)

28-12-2008, 09:50
pralnia w garderobie, dobre sobie. powiedz, ze to zart.

pisałem o pralce w garderobie /a nie pralni .../
niektórzy robia sobie kotłownie w salonie - popdobno to tez jakoś mozna wytrzymac ...

28-12-2008, 10:18
:D

Cpt_Q
28-12-2008, 10:38
...okazało się, że tam gdzie chciałam żeby była jest to niewykonalne :( ...

Jestem ciekaw dlaczego? Ja teraz siedzę w moim pokoiku, który wstępnie miał być kotłownią, pokój do pracy mojej żony mieści się w byłej kuchni, która była w projekcie suszarnią. Nie ma rzeczy niewykonalnych. Mogą być co najwyżej wymienialni hydraulicy.

retrofood
28-12-2008, 11:08
mając trzech chłopów w domu pralnia bardzo by się przydała, ale czy umiejscowienie jest do zaakceptowania???
Proszę o wasze opinie :)

Jak jesteś zgrabna, to i trzydziestu chłopów nie przeszkadza

Jolka111
28-12-2008, 11:09
...okazało się, że tam gdzie chciałam żeby była jest to niewykonalne :( ...

Jestem ciekaw dlaczego? Ja teraz siedzę w moim pokoiku, który wstępnie miał być kotłownią, pokój do pracy mojej żony mieści się w byłej kuchni, która była w projekcie suszarnią. Nie ma rzeczy niewykonalnych. Mogą być co najwyżej wymienialni hydraulicy.

Nie da się z tego prostego powodu, że mamy tylko jeden pion kanalizacyjny, a żeby zrobić pralnię trzeba by zrobić drugi. Sprawę utrudnia fakt, że parter jest już zamieszkany, a teraz wykańczamy piętro, więc rozkuwanie parteru odpada :wink:

FlashBack akurat kosze chciałabym zostawić w łazienkach i zabierać stamtąd pranie prosto do pralki (jakoś nie widzę moich chłopów noszących pranie do pralni :lol: ) :wink: pralnia miałaby służyć do prania, namaczania, suszenia i prasowania ubrań.

Lenart niektórzy też już mi mówili, że przecież do sypialni, a tym bardziej do pralni nikogo wprowadzać nie będę :wink: właśnie kwestia jest taka czy mi to będzie przeszkadzać :roll:
Dodam, że na dzień dzisiejszy pralka stoi w garażu, tylko że auto narazie na podwórku :oops:

Jolka111
28-12-2008, 11:13
mając trzech chłopów w domu pralnia bardzo by się przydała, ale czy umiejscowienie jest do zaakceptowania???
Proszę o wasze opinie :)

Jak jesteś zgrabna, to i trzydziestu chłopów nie przeszkadza

hahaha :lol:
Widocznie mało zgrabna jestem, bo przy trzydziestu, to chyba bym sobie w łeb strzeliła :wink:

retrofood
28-12-2008, 11:54
Ech Jolka, Jolka, pamiętasz..., nie, nie możesz pamietać, boś tego jeszcze nie przeżyła.
Tych twoich chłopów to wiecznie tylu mieć nie bedziesz, więc to nie problem. W ogóle ilość to nie problem. Ja w ogóle nie widzę problemu, o ile masz kratkę wentylacyjną, bo tak w ogóle, to jednak trochę z tej pralki paruje i różne zapachy są.
A jak nie ma kratki to pomyśl jak załatwić wentylację i... do dzieła!

Jolka111
28-12-2008, 12:07
hehe jedną ze ścian garderoby jest komin 8) więc jest gdzie podłączyć wentylację, a woda i kanalizacja jest tuż za ścianą :wink: także wszystko ładnie pasuje :wink: oprócz wejścia :roll:

FlashBack pion mamy po jednej stronie domu, a pralnię chciałam mieć po drugiej :roll: i niestety nie wyrobiłby ze spadkiem :-?

Cpt_Q
28-12-2008, 12:39
mam pytanie - czy elewacja już wykończona (ocieplenie, tynki itp?)

margarytka
28-12-2008, 12:39
Pralnia obok sypialni to porażka !!! Po pierwsze hałas pralki nie daje spokojnie wypoczywać , po drugie noszenie się z brudną bielizną z całego domu przez sypialnię jest nieporozumieniem. Pralnia powinna być na dole i mieć bezpośrednie wejście z korytarza tak by Twoi faceci mogli sami zanieść brudne ubrania do koszy. Jeśli dom ogrzewany jest gazem i pomieszczenie, w którym jest zamontowany piec jest na tyle duże, to możesz tam właśnie urządzić pralnię.

28-12-2008, 12:41
... wszystko ładnie pasuje :wink: oprócz wejścia :roll: ...
wiec zamurowac to wejście, a wybic otwór od strony z której będzie woda i kanalizacja

Jolka111
28-12-2008, 12:48
Cpt_Q elewacje niestety l(ub stety :wink:) już wykończona :wink

brzoza też już o tym myślałam :lol: wtedy wejście byłoby z łazienki więc super, ale niestety musiałabym zrezygnować z prysznica :( a to już mniej super :wink:

margarytka masz zupełną rację, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :wink: a nistety gazu u nas niet :-?

ech nie ma to jak wykańczanie nowego, a nie takie przerabianie :roll:

28-12-2008, 13:04
... niestety musiałabym zrezygnować z prysznica :( a to już mniej super :wink: ...

U mnie wybrał synek. za nic w śwecie nie wejdzie pod prysznic, wię pozostała mi wanna 8)
Jolka
ale wanna jest ?
jesli jest wanna - wchodzi sie do wanny, wiesza załonke, a sitko umieszcza nad głową
i mamy prysznic

Jolka111
28-12-2008, 13:12
Nawet dwie :wink:

Tylko jedna pod skosem, a nad drugą okno :evil: więc mąż marzy o przysznicu :wink: ja zresztą też 8)

Cpt_Q
28-12-2008, 13:50
... mąż marzy o przysznicu :wink: ja zresztą też 8)

no ale...
wybrał synek

i po ptokach :/

EZS
28-12-2008, 14:34
Ale problem :roll:
Do sypialni wchodzę w zasadzie raz dziennie - wieczorem. Równie dobrze mogłabym przez nią chodzić do pralni i nikt by tego nie zauważył. Sypialnia to pomieszczenie w dzień nieużywane. No, chyba że ktoś leży chory.
Pralnia też nie problem. Pralka sobie szumi i tyle. Co ty chcesz tam więcej robić? Kotły do gotowania bielizny? To zmień proszek, nie będziesz gotować :lol: Pranie ręczne? Ostatnio doszłam do wniosku, że pranie ręczne też umie robić pralka. Ma taką ikonkę, właczam i po krzyku :wink:
Raz na pół roku piorę ręcznie coś hiper delikatnego, na tę szczególną okazję mam kij od szczotki, który kładę na wannie, żeby to coś sobie ociekło. Właściwie do czego służy pralnia???

Jolka111
28-12-2008, 14:40
EZS pralnia służy do suszenia prania :wink: chyba :roll:

EZS
28-12-2008, 14:50
Aaaa czyli suszarnia :lol: To bardziej wentylacja i kaloryfery są potrzebne, niż woda...
Nie rezygnuj z prysznica. Przechodzenie przez sypialnię to nic wielkiego, chyba, że mąż tam zamieszka z kochanką i nie będziesz chciała przeszkadzć. To pukaj wtedy.....

Cpt_Q
28-12-2008, 16:44
...pralka to urzadzenie pracujace z woda, jesli ta z niej wydostanie sie na zewnatrz ...

... to zwiększy się aktywność plam na Słońcu, w efekcie czego nastąpi trzęsienie ziemi, gwałtowne powodzie, erupcje okolicznych wulkanów, dzieci zapadną na tajemniczą chorobę, mąż odejdzie z kochanką - jednym słowem totalna katastrofa.

Jolka111
28-12-2008, 18:20
...pralka to urzadzenie pracujace z woda, jesli ta z niej wydostanie sie na zewnatrz ...

... to zwiększy się aktywność plam na Słońcu, w efekcie czego nastąpi trzęsienie ziemi, gwałtowne powodzie, erupcje okolicznych wulkanów, dzieci zapadną na tajemniczą chorobę, mąż odejdzie z kochanką - jednym słowem totalna katastrofa.

Wyjąłeś mi to z ust :wink:

Chociaż ja po prostu zapytam: A lepiej będzie jak wyleje w łazience?? Gdzie wyjście z łazienki prosto na korytarz z klatką schodową, a dalej już do salonu :roll:
Nie przesadzajmy. Prawda jest taka, żę gdzie jej nie postawię, to jak wyleje nie będzie miło :-?
Chociaż mój chłop twierdzi, że jadnak najlepiej jej w garażu :lol:

Cpt_Q
28-12-2008, 21:51
:D no jak mozecie ignorowac potege wody w pralce ;> :P
wystarczy mieć kratkę ściekową w posadzce :)

zk140t
28-12-2008, 23:13
Mam dylemat i mam nadzieję, że mi pomożecie, bo w styczniu wchodzi hydraulik, a ja niezdecydowana :oops: :roll:
Marzyła mi się pralnia, niestety okazało się, że tam gdzie chciałam żeby była jest to niewykonalne :( Jednak hydraulik zaproponował przerobienie garderoby na pralnię. Sypialnię mamy dużą, więc garderobę spokojnie możemy umieścić w innym miejscu, jedyny mankament jaki teraz widzę, to to, że do pralni wchodziłoby się przez naszą sypialnię :x No i nie wiem robić czy nie :roll: mając trzech chłopów w domu pralnia bardzo by się przydała, ale czy umiejscowienie jest do zaakceptowania???
Proszę o wasze opinie :)

Nie zainstalowałaś pralni w piwnicy?
Przecież to najlepsze rozwiązanie.
Dlaczego pominęłaś ten szczegół?

Jolka111
29-12-2008, 07:17
Pewnie dlatego, że nie mam piwnicy :lol: :lol: :lol: :wink:

agnie-cha
03-08-2009, 19:13
Minęło sporo czasu.....i co z tą pralnią wykombinowałaś?

Też nie mam pojęcia gdzie pralnię w domu wsadzić , a niby taaaaki wieeeeelki, wszyscy tak mówią, oprócz tych którzy mieszkają w nowym, małym domku i powtarzali nam ciągle jak szukaliśmy projektu dla siebie, takie słowa nam powtarzali , cytuję "jak wybudujecie klitę to będziecie mieli ciasną klitę" koniec cytatu. :D

mattdl
03-08-2009, 19:54
jak dla mnie rozwiązanie do d...

Princesa
03-08-2009, 20:27
A czy nie da się do tej garderoby zrobić wejścia z korytarza, albo w innym miejscu sypialni wydzielić kilka metrów i zrobić pralnie z wejściem z korytarza?
Jaki to projekt?