PDA

Zobacz pełną wersję : OGRZEWANIE DOMÓW POMPĄ CIEPLA POWIETRZE - WODA



JACEK ZAM
28-12-2008, 15:23
Witam
Zachęcam wszystkich zainteresowanych oraz rozważających alternatywę ogrzania domu pompą ciepła powietrze -woda
Nasza firma proponuje pompy ciepła firmy DAIKIN ALTHERMA / najwyższa półka wsród producentów tego typu pomp/.
Ogrzewanie pokoi system podłogówka lub klimakonwektorami, łazienki i kuchnia podłogówka.
ALTHERMA zapewnia również grzanie ciepłej wody użytkowej i klimatyzację
poprzez klimakonwektor.
Mamy zrobiony pokazowy dom w Nowym Targu , każdy może zobaczyć jak to pracuje.
Koszt pompy jest dobierany do zapotrzebowania domu na ciepło, stosunek zysku jest: 1 kW energii elektrycznej pompa produkuje 4 kW enrgii cieplnej.Pompa ciepła pracuje wydajnie do temp zewnętrznej minus 20 st celsjusza i proponujemy zamontownie kominka który wspomaga pompę w najzimniejsze dni w roku, na południu naszgo kraju jest ich raptem kilka dni w roku.
Nasza firma wykonuje od podstaw takie ogrzewanie, mamy własne biuro projektowe oraz doswiadczoną ekipę montażową.
Zapraszam do współpracy
email:[email protected]
tel : 600270771

coulignon
29-12-2008, 10:28
Witam,
Jaki jest COP tej pompy przy następujacych temperaturach:
1. -20 stC
2. -10 stC
3. 0 stC
4. +8 stC

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

JACEK ZAM
29-12-2008, 21:06
Witam
Żeby odpowiedzieć na to pytanie musze wiedzieć o jaką pompę ciepła chodzi, gdyż są różne moce.
Pozdrawiam Jacek

coulignon
30-12-2008, 07:25
interesuje mnie pompa typu powietrze woda o mocy ok 5 kW.

7tonik
02-01-2009, 20:06
Witam,
trochę poczytałem o pompach ciepła powietrze-woda i mogę powiedzieć, że nie da się określić COP dla poszczególnych temperatur bez dodatkowych założeń. Ważne są jeszcze
1. Temperatura wody na wyjściu
2. Różnica temperatur na wyjściu i wejściu.

Daikin dla Altermy 5,75KW podaje COP=4,56 dla temperatury zewnętrznej +7 st. , temperatury na wyjściu 35 st i różnicy temperatur 5 st.

Pytanie do JACEK ZAM:
Jaki jest dokładnie zakres modyfikacji Altherm, które aktualnie przeprowadza Daikin w starsztych modelach? Coś słyszałem o zmianie oprogramowania i grzałkach do odszraniania. Jak te modyfikacje wpływają na zużycie energii elektrycznej?

coulignon
03-01-2009, 07:15
no dlatego interesuje mnie COP takiej pompy Przy stanadardowych parametrach czyli 35stC na "wyjściu" i temp zewnętrzne jw. (bo producent zapewnia że pompa pracuje do -20stC.) Tylko Kolega Sprzedawca zamilkł :(

JACEK ZAM
03-01-2009, 10:35
Witam!
Trochę wolnego czasu musiałem sobie zrobić.

COP jest podane tylko dla warunków:

Notes Condition 1: cooling Ta 35°C - LWE 18°C ( DT = 5°C ) - heating Ta DB/WB 7°C/6°C - LWC 35°C ( DT = 5°C )
chłodzenie temp. otoczenia 35'C - woda opuszczajaca parownik 18'C (delta 5'C) - grzanie temp. otoczenia 7/6'C - woda opuszczajaca skraplacz 35'C (delta 5'C)

Notes Condition 2: cooling Ta 35°C - LWE 7°C ( DT = 5°C ) - heating Ta DB/WB 7°C/6°C - LWC 45°C ( DT = 5°C )


dla pierwszego przypadku COP wynosi 4,56
dla drugiego 3,18

Zawsze tez z tabeli wydajnosci umieszczonych w instrukcji mozna sobie podzielic moc chlodnicza przy danej temp przez pobor mocy elektrycznej. i otrzymamy wtedy cop. - sprawnosc urzadzenia .
Jeśli jest ktoś zainteresowany taką instrukcją oraz danymi technicznymi proszę napisac na mojego maila .
pozdrawiam Jacek

JACEK ZAM
03-01-2009, 17:25
Witam
W zasadzie coś nowego zawsze wchodzi przy tego typu urządzeniach.W sprawie dokładnych informacji muszę skierowac do działu technicznego w firmie Daikin /tel na stronie www.daikin.pl /. Ja mogę poinformować że my montujemy oryginalny przewód grzewczy przy jednostce zewnętrznej ,który działa w momencie włączenia się odszraniania ,a więc pracuje w sciśle określonym dla siebie czasie.
Wcześniej trochę było kombinacji z normalnym kablem grzewczym który współpracował z termostatem.
pozdrawiam J.

coulignon
03-01-2009, 20:41
Dziekuje za info i czekam na info jak wyglada COP w ujemnych temperaturach otoczenia.

Pozdrawiam.

7tonik
04-01-2009, 11:23
Czym się różni orginalny kabel grzewczy od normalnego?

Czy montujecie z Althermą zbiornik buforowy? Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?

Jeszcze bym był zainteresowany, które złącze w Althermie można wykorzystać, aby wykryć załączanie i wyłączanie pompy ciepła. Ponieważ mam wylot wentylacji mechanicznej na Althermę, chcę aby wentylatory od wentylacji załączały się podczas działania pompy (zwiększałoby to wydajność i COP pompy.

Pozdrawiam

JACEK ZAM
06-01-2009, 16:32
Witam
Majac na mysli oryginalny chciałem powiedzieć kabel grzewczy z firmy daikin, który współpracuje z automatyką i włącza się w momencie odszraniania.
Oczywiście że wyrzut powietrza z rekuperatora na jed. zewnętrzną poprawi cop.Zbiornik buforowy montujemy altherma przełancza siłownik albo na co lub cwu.
POZDR J.

7tonik
07-01-2009, 06:24
Mówiąc o zbiorniku buforowym nie miałem na myśli zbiornika CWU. Nie pełni on roli bufora (chyba, że zawór trójdrożny pozostawimy w pozycji pośredniej). Ja rozumiem bufor jako dodatkowy zbiornik wpięty równolegle z CO.

coulignon
07-01-2009, 17:26
Dziekuje za info i czekam na info jak wyglada COP w ujemnych temperaturach otoczenia.

Pozdrawiam.


hmmmm... No i raczej się nie doczekam. Czyżby w zimie taka pompa to tylko taki baaaaardzo drogi piecyk elektryczny?

NOTO
01-03-2010, 09:13
Gościu uruchamiając tu wątek powiniem mieć wsparcie techniczne ze swojego działu. Ale jeśli to dobrze zrobią to chyba nie ma lepszej reklamy niż produkt poddany dokładnym opisom.

7tonik
01-03-2010, 13:01
hmmmm... No i raczej się nie doczekam. Czyżby w zimie taka pompa to tylko taki baaaaardzo drogi piecyk elektryczny?
No okazuje się, że niekoniecznie.

vega1
21-03-2010, 18:33
przypominam temat i czekam również na odpowiedź odnośnie wydajności pompy przy ujemnych temperaturach.

NOTO
23-03-2010, 11:19
przypominam temat i czekam również na odpowiedź odnośnie wydajności pompy przy ujemnych temperaturach.

Może w tych najgorszych momentach lepiej odpalić zwykły kocioł elektryczny.
Czy COP może byc <1 ?

vega1
23-03-2010, 12:00
a ja mam takie pytanie do ludzi którzy obsługują pompy ciepła. Skoro pompa odbiera ciepło z powietrza o temp. -25 C' to jaka jest temperatura czynnika pracującego w pompie? Zakładam że minimum -35 C' czy tak? A może jeszcze mniej?