PDA

Zobacz pełną wersję : Uwaga,kury atakują



super gacek
29-10-2003, 23:24
Kury sąsiada obdziubały mi styropian przy cokole. Te pierzaki chyba tego nie przeżyją , albo ja je zabije ,albo same zdechną od tego kleju co sie nażarły.

30-10-2003, 06:21
A mnie kobiety nie kochaja!

HenoK
30-10-2003, 06:23
Kury sąsiada obdziubały mi styropian przy cokole. Te pierzaki chyba tego nie przeżyją , albo ja je zabije ,albo same zdechną od tego kleju co sie nażarły.
Spotkałem się z podobnym przypadkiem (zresztą nie tylko ja) :lol: - opisałem go w wątku trójwarstwowa - czy rzeczywiście taka droga? (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=138364#138364).

30-10-2003, 07:54
Super gacek - Kury przezyja. Przy styropianie trzeba pamietac, ze kury sa fankami styropianu. Jesli chciales sprawdzic jak wysoko podskakuja kury to wlasnie wiesz :lol:

30-10-2003, 11:03
Pierzaki !! U mnie indyki porobiły sporo dziur. Musiałem wokół domu poukładac deski , tak aby nie siegały powyżej 10cm bo przy tej wysokości dziubały. Pomogło bo dały sobie spokój

Piotr_K
30-10-2003, 12:08
Miałem lepszy numer. Któregoś dnia wracam z pracy (było to ok. rok temu) i zauważyłem, że na trawniku przed domem leży pełno kulek styropianu. Rozejrzałem się i zauważyłem, że centralnie pod belką konstrukcji dachowej wystającej poza mur widoczna jest dziura średnicy ok. 15 cm. Myślałem, że to jakiś gryzoń (szczur, mysz), jednak okazało się że to dzięcioł. Przylatywał do tej dziury jeszcze dwa razy. Dodam, że przebił się przez tynk mineralny Ceresit, siatkę, klej i 10 cm styropianu. Zatrzymał się na siporeksie.
Piotr

magmi
30-10-2003, 12:16
Interesujące rzeczy opowiadacie...:lol:

A tak poważnie, to właśnie apetyt gryzoni i innych żyjątek na styropian odstrasza mnie od ścian dwuwarstwowych.

Grzegorz63
30-10-2003, 12:39
Interesujące rzeczy opowiadacie...:lol:

A tak poważnie, to właśnie apetyt gryzoni i innych żyjątek na styropian odstrasza mnie od ścian dwuwarstwowych.
A co będzie, jeżeli jakiś "gryzaczek" dostanie się do środka ściany trójwarstwowej, bo stwierdzi, że tam są dla niego najbardziej komfortowe warunki??? Wiem, wiem, teoretycznie, nie ma żadnych szans, żeby się tam dostać, natomiast z praktyką (szczególnie budowlaną) bywa różnie... :( Ileż to razy słyszymy, że teoretycznie coś nie miało prawa się wydarzyć, a się wydarzyło? (np. to nie miało prawa się zawalić, a się zawaliło, ta piwnica nie miała prawa przeciekać, a przecieka itd/itp) I tu może być przewaga budowniczych ścian dwuwarstwowych, ponieważ stan swojej izolacji cieplnej mogą kontrolować na bieżąco i stosunkowa łatwo ją naprawiać.

rafałek
30-10-2003, 13:19
A czemu to uważasz, że nie ma prawa się przedostać? Co to jest cienki murek dla myszy lub szczurka który w komforcie chce przezimować? Nie mówię o ścianie z lanego betonu ale o Ytongu i temu podobnych...

:lol:

Wowka
30-10-2003, 13:31
By dogłębnie poznać problem wrzuciłem do google hasło kura domowa.
A oto rezultat
http://kurde.pl/gfx/kury.jpg

Nazwa: Rasowa Kura Domowa

Opis: Kura domowa to standardowe wyposażenie domu każdego tradycyjnego mężczyzny. Podstawowe umiejętności kury to: gotowanie, sprzątanie, przeciętne wyszkolenie seksualne (na wszelkie wybryki zapraszamy do agentury), budzenie, pranie, cerowanie oraz inne prace domowe, o których wiedzą już tylko kury domowe (ale tylko te rasowe!).

Kury pomimo tak wielu zalet mają jeszcze więcej ewidentnych wad: teściowa, zrzędzenie, naturalne tendencje do strojenia się, brak zdecydowania, a także bardzo często: próżność i zakłamanie. Utrzymanie dobrze ułożonej kury nie jest zbyt kosztowne. Wystarczy średniej klasy telewizor, nieźle wyposażona kuchnia oraz cotygodniowy zestaw prasy kolorowej. Pomimo dosyć wysokiej ceny kury trzymane są powszechnie w większości gospodarstw domowych.

Cena:
• opłata w USC - 84,50 PLN
• obrączki - 2x150 PLN z własnego złota (lub 60-80 PLN za każdy gram złota)
• przyjęcie weselne na 35 osób - 2500 PLN
• lub normalne wesele - około 130 PLN/osobę (z alkoholem)
• garnitur - można pożyczyć od kogoś
• ubranko na pannę młodą (garsonka+buty+jakaś bluzka) - 350 PLN
• bukiet dla panny młodej + ozdoby na samochód - 80 PLN
• fryzjer + solarium dla panny młodej - 100 PLN
• szampan + odegranie marsza w USC - 50 PLN
• często jeszcze do tego "co łaska" - ??? PLN

Jakichkolwiek informacji o styropianie (dla cześci Forumowiczów steropianie) brak. Może ktoś inny odszuka jakieś naukowe wyjaśnienie tego fenomenu o który pisze super gacek. Chętnie go poznam gdyż kury teściowej zanim znalazły się w garnku także cokolwiek zmieniły elewacje mojego budynku (na szczeście stało się to zanim pokryłem tynk akrylem)
Pozdrawiam

andrzejj_
31-10-2003, 05:19
stary,kup na targowisku małego kundelka a potem pozamiatasz pierze ;)

andrzejj_
31-10-2003, 05:23
Wowka a tak sobie mysle ,jakby miec takie dwie kurki..hmmm;)