PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja pozioma chudziaka



seba_x
28-12-2008, 22:44
witam

czy można zaizolować chudziak papą asfaltową izolacyjną P/333 ? jeśli tak to czy wystarczy jedna warstwa czy może lepiej dać dwie ? napewno będzie potrzebny jakiś lepik . czy taniej wyjdzie dać termozgrzewalną v60 s30 bez lepików ?

pblochu
29-12-2008, 07:47
P/333/1100

PAPA ASFALTOWA PODKŁADOWA NA TEKTURZE P/333/1200
Papa asfaltowa podkładowa P/333/1200 jest przeznaczona do wykonywania podstawowych izolacji przeciwwilgociowych i wodoszczelnych, a w szczególności jako podkładowa warstwa wielowarstwowych pokryć dachowych wykonanych na:
dachach i stropach żelbetowych oraz na podłożach w postaci gładzi cementowej ułożonej na warstwie ocieplającej,
prefabrykowanych elementach przykryć żelbetonowych oraz betonów lekkich, deskowaniu.

Jak widać można - ja dawałem P/400/1200 - bo akurat taka mi się trafiła w promocji :D
Generalnie kleiłem na lepik wg starej dobrej zasady mówiącej, że to lepik jest izolacją a papa zbrojeniem (osłoną) tej izolacji. Generalnie to wszystko pokryłem jeszcze warstwą dociskową w postaci 40mm betonu
W każdym razie Ja tak zrobiłem, ale papę miałem prawie za przysłowiową flaszkę – koszt lepiku to już osobna para kaloszy – koszmar. Ponadto musisz te warstwy odizolować od styropianu – gdzieś już poruszałem ten temat i wyszło ogólnie, że papa nie jest cacy. Lepiej w tym miejscu zastosować folię – taniej i mniej kombinacji. Chyba, że masz już tą papę to zrób tak jak ja – rozwiń na całej powierzchni podłogi i ścian a następnie dociśnij minimalną warstwą betonu – odizolowujesz papę od styropianu oraz zyskujesz nieprzerwaną i nieniszczoną podczas kolejnych etapów budowy izolację przeciwwilgociową
(to jedna z wielu możliwości)
Pozdrawiam