PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian ,,ciche kroki" czy warto???



michalus
30-10-2003, 07:54
Mam zamiar wyciszyć strop nad parterem. Początkowo miałem to zrobić zwykłym styropianem ale ten jak wiadomo nie ma właściwości tłumiących. Znalazłem w hurtowni styropian ze STYROPOLU tz. ,,Ciche kroki” o nazwie Styroflekx. Jak zapewnia producent znakomicie nadaje się do tego celu. Ale po zobaczeniu w sklepie mam wątpliwości. Jest on bardzo miękki taki jak 15. Sprzedawca wyjaśnia ze tak powinno być. Jego wymiary są np. 33mm i te 3 mm jest na ugięcie. Czytając post o zastosowaniu styropianu 15 do ocieplania stropów padło stwierdzenie ze po zastosowaniu 15 wylewka pękała. I właśnie stąd biorą się moje wątpliwości. Czy może ktoś ma już wykonane wyciszenie akustyczne na Styrofleksie Proszę o opinie

30-10-2003, 09:09
na wierzch daj 2 cm styropianu 20

31-10-2003, 21:24
Styropian z całą pewnością nie jest dźwiękochłonny ani dźwięków nie rozprasza!
Jest znakomitym izolatorem termicznym i tyle.
Wystarczy popukać w tynk na elewacji ze styropianu a usłyszymy jak pięknie dudni, a co dopiero na stropie.

michalus
31-10-2003, 22:38
Gościu ja nie mowie o zwykłym styropianie, ale o Styrofleksie :wink: to taki inny styropian :)

Wakmen
01-11-2003, 04:47
Styropian z całą pewnością nie jest dźwiękochłonny ani dźwięków nie rozprasza!
Jest znakomitym izolatorem termicznym i tyle...
Co do poprawy izolacji akustycznej stropu to nie można używać zwykłego styropianu (FS12 czy FS15), gdyż nie tylko nie tłumi on uderzeń, ale nawet może je wzmacniać.
Chyba najlepiej do izolacji akustycznej nadają się maty z pianki polietynowej.

radex
01-11-2003, 06:08
Ja jestem już po wylewkach - dałem na strop 33 mm styropianu elastycznego (Termoorganika TermoD), na to 2 cm FS20, wokół ścian pianka polietylenowa. I wg subiektywnego odczucia jest ciszej - a młotem udarowym nadal pracują na parterze...

01-11-2003, 10:57
Ja dałem identycznie jak Radex... tylko wylewka żeby nie pękała została zazbrojona siatką z drutu żebrowanego, chyba 4 mm... ale czy nie słychać kroków.... zależy od wyczulenia ucha :)