PDA

Zobacz pełną wersję : Profile PCV-kolor pytanie!!!!



tomek123
30-10-2003, 13:08
Czy ktoś posiada wiedzę które profile okienne PCV są barwione w masie a które tylko oklejane. Czy wtapianie okleiny na gorąco to dobra metoda. Proszę o radę.

tom soyer
30-10-2003, 13:43
ja mam profile dwukolorowe w piwnicy (od wew biale od zew brazowe) oklejane. mimo niesprzyjajacych warunkow sprawdzaja sie bardzo dobrze. profil aluplast

31-10-2003, 08:20
Czy ktoś posiada wiedzę które profile okienne PCV są barwione w masie a które tylko oklejane. Czy wtapianie okleiny na gorąco to dobra metoda. Proszę o radę. Tomek123

Jayer
31-10-2003, 08:34
hehe. Wlasnie wczoraj wybieralismy kolor okien (okleine) i ogladalismy profile pod tym katem.
Nie wiem, jak to jest, ale w profilach VEKA wyglada to tak jakbys mial ze 4 mm wtopione w profil...

Krystian
31-10-2003, 09:55
Zapytaj które mają aprobatę techniczną na kolor zewnętrzny... :roll:
to powiem GELAN :P , VEKA...
a najlepiej zerknij do wątku ,,Szukam dobrych okien", tam jest kopalnia wiedzy na ten temat... :wink:

pchelek
31-10-2003, 12:09
Foliowane mogą [i są] wszystkie bo się folię nakłada na gotowy profil. Profil się nagrzewa grzałką i nakleja folię na klej - jest nie do zdarcia.
Barwione w masie - koekstrudowane są nie wszystkie bo do tego potrzeba specjalnych maszyn. Ma to m.in. VEKA, GEALAN, KOMMERLING.
Jak chczesz wiedzieć więcej to poszukaj forumowicza "mieczotronix" . On uprzejmie udostępnił link do różnych artykułów moich i obcych] o oknach z PVC. Nie mam siły ich stale rozsyłać. Tam są do pobrania - w temacie szukam dobrych okien.
Tam też jest dyskusja.
Jak chcesz z kolei wiedzieć więcej o oknach to wejdź na www.oknonet.pl - tam jest do czytania na kilka lat. Jest masa linków do poszczególnych systemów.[/list]