PDA

Zobacz pełną wersję : na co wpłynie zmiana technologii stropu?



ifka13
02-01-2009, 09:45
jak w temacie, w projekcie mam strop z pustaków o grubości 23cm, a chcę zrobić płytę monolityczną- której grubość bedzie 12cm- stąd zmieni się też poziom górnej kondygnacji o -10cm, to ciągnie za sobą obniżenie ułożenia dachu a co za tym idzie wysokości okapu nad tarasem- jestem, jeszcze przed pracami w terenie, ale z zatwierdzonym projektem,
Widzę dwa wyjścia:
1. Podniesienie sciany kolankowej o te 10cm wtedy nie zmieni się zadaszenie na zewnątrz
2. Zrobienie sciany kolankowej jak w projekcie i zmniejszenie powierzchni zadaszonej nad tarasem-ale wtedy tez zmienia sie rzedna wysokości dachy w ogóle.
przystałbym na rozwiązanie 1, co o tym sądzicie?

02-01-2009, 10:09
... przystałbym na rozwiązanie 1, co o tym sądzicie?
o tym nic nie sądze
ale mysle, ze schody to powinienes sobie przeliczyc ...

Lenart
02-01-2009, 10:20
ja tez zmieniałem terivę na monolit ale nie miało to praktycznie
żadnego wpływu na wysokość (kilka cm ) -
monolit grubość 8 cm, ale co ok. 1 metr belka grubości ok. 20 cm ( ze
względu na rozmiar stropu, oraz scianki działowe)
u Ciebie moze faktycznie tylko płyta gęstozbrojona (jak na balkonach) bez belek.

ifka13
02-01-2009, 10:40
schody przeliczone i rozrysowane w cadzie dla rożnych wariantów,
te 10cm niżej polozna murłata to ok 30cm mniejsze zadaszenie tarasu-to tez z rozrysu w cadzie;), amoże martwie sie na zapas i niepotrzebnie?

listek
02-01-2009, 10:42
Ja zrobiłem podobnie (tzn zmieniłem terrive na monolit). Zyskałem 10 cm (czy cos koło tego).
Mam dach 4 spadowy oparty na 2 słupach. Kąty sie nie zmieniły , tylko słupy wydłużyły o te 10 cm.

02-01-2009, 10:47
... a może martwie sie na zapas i niepotrzebnie?
otóz to
zarówno na zapas jak i niepotrzebnie
Twój problem rozwiaże sam Pan murarz paroma pociągnieciami kielni ...

jajmar
02-01-2009, 10:49
te 10cm niżej polozna murłata to ok 30cm mniejsze zadaszenie tarasu-to tez z rozrysu w cadzie;), amoże martwie sie na zapas i niepotrzebnie?

Jakim cudem? Utrzymujesz stałą wyskośc kalenicy? Obniż wszystko o 10cm i po problemie.

ifka13
02-01-2009, 10:59
jak obniżę wszystko o 10 cm to obniży mi się też położenie murłaty i co za tym idzie zadaszenie nad tarasem- a zadaszenie mam schodzące z połaci do wysokości ok 2,2m- na odległości od domu ok 2m, jak obniżę wysokość to ta odległość zminejszy się do ok 1,8m

brachol
02-01-2009, 15:08
ja bym podniosl sciane kolankowa

jajmar
02-01-2009, 16:28
jak obniżę wszystko o 10 cm to obniży mi się też położenie murłaty i co za tym idzie zadaszenie nad tarasem- a zadaszenie mam schodzące z połaci do wysokości ok 2,2m- na odległości od domu ok 2m, jak obniżę wysokość to ta odległość zminejszy się do ok 1,8m

Nie rozumiem dlaczego , jeżeli obniżysz wszystkie punkty podparcia o te 10 cm czyli cały dom bedzie o tyle niższy dlaczego skróci sie Ci wysięg?

Killer_su
05-01-2009, 13:34
jak w temacie, w projekcie mam strop z pustaków o grubości 23cm, a chcę zrobić płytę monolityczną- której grubość bedzie 12cm- stąd zmieni się też poziom górnej kondygnacji o -10cm, to ciągnie za sobą obniżenie ułożenia dachu a co za tym idzie wysokości okapu nad tarasem- jestem, jeszcze przed pracami w terenie, ale z zatwierdzonym projektem,
Widzę dwa wyjścia:
1. Podniesienie sciany kolankowej o te 10cm wtedy nie zmieni się zadaszenie na zewnątrz
2. Zrobienie sciany kolankowej jak w projekcie i zmniejszenie powierzchni zadaszonej nad tarasem-ale wtedy tez zmienia sie rzedna wysokości dachy w ogóle.
przystałbym na rozwiązanie 1, co o tym sądzicie?
Też tak będę robił u siebie.