PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z cokołem



skrzetuski
02-01-2009, 18:01
Mam problem z cokołem. Otóż: jest on niemalże w tej samej płaszczyźnie co ściana (nie ma typowego uskoku - kapinosa).

Czy ktoś ma lub miał podobny problem? Jak zrobić kapinos (uskok)?
Ktoś radził, bym zrobił kapinos z blachy - ale nie przekonuje mnie to estetycznie...

margarytka
03-01-2009, 16:47
Z czego masz zrobiony cokół, a z czego ścianę ?

retrofood
03-01-2009, 17:03
skrzetuski to moze ma problemy z sokołem, a nie cokołem.

skrzetuski
05-01-2009, 14:06
Z czego masz zrobiony cokół, a z czego ścianę ?

Cokółem jest ściana z bloczkół fundamentowych obklejonych styropianem, który został pokryty klejem. Gdyby wszystko było ok, to terz bym na cokół położył tynk strukturalny lub obkleił wszystko płytkami - i "finito".

Ściana: już ocieplona, otynkowana i pomalowana.

margarytka
09-01-2009, 20:44
W tej sytuacji jeśli chcesz mieć cokół nieco cofnięty w stosunku do ściany należało na cokół przykleić tynk o ok 2 cm cieńszy niż na ścianę i po problemie. Możesz to jeszcze zrobić, lub rzeczywiście na połączenie tych dwóch płaszczyzn
zamontować obróbkę i dolną część budynku (cokół) wysunąć poza lico ściany.
Decyzja należy do Ciebie .

L.E.FemFem
09-01-2009, 22:07
Mam problem z cokołem. Otóż: jest on niemalże w tej samej płaszczyźnie co ściana (nie ma typowego uskoku - kapinosa).

Czy ktoś ma lub miał podobny problem? Jak zrobić kapinos (uskok)?
Ktoś radził, bym zrobił kapinos z blachy - ale nie przekonuje mnie to estetycznie...


Uskok nie jest kapinosem. Kapinos to dziubek od dołu zapobiegający cofaniu się wody na ścianę. Jeśli cokół jest w tej samej płaszczyźnie to też jes ok. Ale "niemalże" oznacza, że jest wysunięty czy cofnięty względem ściany. Jak wysunięty, to powinieneś go obrobić od góry. Jak cofnięty, to przydałby się kapinos, żeby nie podciekało.

skrzetuski
22-01-2009, 22:02
Uskok nie jest kapinosem. Kapinos to dziubek od dołu zapobiegający cofaniu się wody na ścianę. Jeśli cokół jest w tej samej płaszczyźnie to też jes ok. Ale "niemalże" oznacza, że jest wysunięty czy cofnięty względem ściany. Jak wysunięty, to powinieneś go obrobić od góry. Jak cofnięty, to przydałby się kapinos, żeby nie podciekało.

Rzeczywiscie - pomyliłem terminy. Cokół jest na razie nie pokryty "strukturą" i jest w zasadzie wszędzie o kilka mm cofnięty względem ściany.
Z czego Radzisz zrobić obróbkę? Z blachy?

23-01-2009, 05:15
z blachy /mimo, ze pytanie nie do mnie/

gianti
15-08-2009, 21:44
czy jest sens naciągać cokół siatką i klejem - jeżeli najprawdopodobniej w przyszłym roku na cokół zostanie położony kamień czy też inna forma płytek kamiennych?

Czy daje to lepsze trzymanie kleju i płytek kamiennych w przyszłości? czy nie ma sensu wydawać gotówki na materiał i robociznę?