PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenia poddasza użytkowego - proszę o rady



a4tomek
03-01-2009, 17:21
Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów, przepraszam z góry jeżeli mój temat już się powtórzył ale potrzebuję pilnej, solidnej i szybkiej porady.

Jestem na etapie ocieplenia poddasza użytkowego, moje palny wygladają następująco patrząc od góry:
1.Blacho dachówka Ruuki
2.Papa
3.Deskowanie pełne
4. szczelina powietrza ok 1,5cm
5. Wełna mineralna Isover grobosci 15cm pomiędzy krokwie wysokości 16cm
6. Druga warstwa wełny Isover 10 cm
7. Stelarz metalowy CD i UD na uchwytach "C" mocowanych do czoła krokw
8. Folia lub membrana paroizolacyjna
7. Dwie warstwy płyt

Proszę o porady czy moja konstrukcja docieplenia jest ok i ewentualnie jakie błędy mgę jeszcze przed rozpoczeciem wyeliminować.
1. Czy pomiędzy deskowaniem a szczeliną powietrzną powinienem dać jeszcze folię paroprzepuszczalną jezeli mam papę na deskowaniu?
2. Czy lepiej dać na stelarz folię paroizolacyjną czy membranę paroizolacyjną?
3. Czy dobrze będzie jeżeli jedna warstwa wełny 150mm idzie pomiędzy krokwie a druga warstwa na poprzednią i wszystko dociskam stelarzem mocowanym na hakach mocowanych do czoła krokwi?

Jestem laikiem i chciałbym aby wszystko było zrobione jak być powinno, stąd proszę o porady fachowców.
Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

Trociu
03-01-2009, 22:56
4. szczelina powietrza ok 1,5cmMoże być za mało. Jakoś 3cm mi się kojarzy, że powinno być.

Trociu
03-01-2009, 22:58
4. szczelina powietrza ok 1,5cm
5. Wełna mineralna Isover grobosci 15cm pomiędzy krokwie wysokości 16cmKrokwie masz 16cm. Zamierzasz dać szczelinę (na chwilę obecną) 1,5cm. Czyli zostaje Ci 14,5cm. A proponowana wełna ma 15cm. Ale 15 > 14,5....

Trociu
03-01-2009, 22:59
8. Folia lub membrana paroizolacyjna

2. Czy lepiej dać na stelarz folię paroizolacyjną czy membranę paroizolacyjną?

A czym to się różni??

Trociu
03-01-2009, 23:00
1. Czy pomiędzy deskowaniem a szczeliną powietrzną powinienem dać jeszcze folię paroprzepuszczalną jezeli mam papę na deskowaniu?
.Mówi się, że nie ma potrzeby.

Trociu
03-01-2009, 23:01
3. Czy dobrze będzie jeżeli jedna warstwa wełny 150mm idzie pomiędzy krokwie a druga warstwa na poprzednią i wszystko dociskam stelarzem mocowanym na hakach mocowanych do czoła krokwi?
Będzie bardzo dobrze jeżeli jedna warstwa będzie prosopadle do drugiej. I nie dociskać, tylko przyłożyć. Wełna nie lubi być ściskana.

a4tomek
04-01-2009, 08:27
Dzięki wielkie za wskazówki, wiec w moi przypadku jeżeli wysokość krokwi wynosi 16cm a planowałem pierwsza warstwę docieplenia dać z wełny 15 - pozostaje 1 cm na szczelinę, może lepiej zrobię i bezpieczniej będzie gdy miedzy krokwie włozę wełnę 14 cm i pozostanie szczelina 2cm a drugą warstwę dam grubszą zamiast 10 cm to dam 15 cm. Chyba będzie lepsze rozwiązanie ze względu na większa szczelinę powietrza.

1. Jeszcze jedno pytanko poddasze mam wszędzie na skosach, kąt nacylenia dachu 42 st. jak to jest z profilami do mocowania wełny czy potrzebne mi są profile C,D, CU, UD?Nie wiem jak to od strony wykonawczej wygląda.
2.Widzę to tak:
wkładam pierwszą warstwę wełny między krokwie 14 cm, mocuje haki do czoła krokwi z grzybkiem przykładam drugą warstwę wełny 15cm wrzucam profile poprzecznie do krokwi i mocuję je na hakach zamocowanych do krokwi? Czy długości haków można dobrać do grubości wełny? Jeżeli będę miał grubość drugiej warstwy wełny 15 cm jakie wtedy muszę najlepiej dać wieszaki?
Przepraszam za pytania może są zbyt banalne ale chciałbym jak najlepiej uwić sobie gniazdko. Dziękuję jeszcze raz.

FlashBack
04-01-2009, 11:05
czarno widze te twoje zabudowywanie poddasza :D idz do tematu o poddaszu i poczytaj

Trociu
05-01-2009, 09:46
czarno widze te twoje zabudowywanie poddasza :D idz do tematu o poddaszu i poczytajpotwierdzam....

Trociu
05-01-2009, 09:49
Dzięki wielkie za wskazówki, wiec w moi przypadku jeżeli wysokość krokwi wynosi 16cm a planowałem pierwsza warstwę docieplenia dać z wełny 15 - pozostaje 1 cm na szczelinę, może lepiej zrobię i bezpieczniej będzie gdy miedzy krokwie włozę wełnę 14 cm i pozostanie szczelina 2cm a drugą warstwę dam grubszą zamiast 10 cm to dam 15 cm. Chyba będzie lepsze rozwiązanie ze względu na większa szczelinę powietrza. A który producent robi wełnę o grubości 14cm??


1. Jeszcze jedno pytanko poddasze mam wszędzie na skosach, kąt nacylenia dachu 42 st. jak to jest z profilami do mocowania wełny czy potrzebne mi są profile C,D, CU, UD?Nie wiem jak to od strony wykonawczej wygląda. a co to są profile c, d, cu?? Kąt nachylenia w zasadzie nie ma nic do metod ocieplania.
A jak nie wiesz jak to wygląda od strony wykonawczej, to czas na czytanie tego co na forum i w sieci.

2.Widzę to tak:
wkładam pierwszą warstwę wełny między krokwie 14 cm, mocuje haki do czoła krokwi z grzybkiem przykładam drugą warstwę wełny 15cm wrzucam profile poprzecznie do krokwi i mocuję je na hakach zamocowanych do krokwi? Czy długości haków można dobrać do grubości wełny? Jeżeli będę miał grubość drugiej warstwy wełny 15 cm jakie wtedy muszę najlepiej dać wieszaki?
Grzybków nie mocuje się do czoła krokwi tylko z boku. Więc lepiej je mocować przed pierwszą warstwą wełny. Grzybki z tego co pamiętam mają dwie standardowe długości - zajrzyj na strony producentów i sprawdź, które będą Ci potrzebne. Tylko pamiętaj, że długość grzybka > grubość ocieplenia.