PDA

Zobacz pełną wersję : problem z marmurem



matys1989
04-01-2009, 10:02
mam problem z przyklejonymi płytkami z marmuru o wymiarach 60cm*60cm gr20mm na ścianach o podłożu z G-K na klej Adesilex P9 problem wystąpił po 2-3tyg od ułożenia. problem polega na tym że płytki odchodzą od kleju. Klej dobrze trzyma się podłoża jednak marmuru nie co z tym zrobić?? Jaka może być przyczyna??

jajmar
04-01-2009, 10:21
Po 1. Nie krzycz !!! ( Wyłacz Caps Lock)
Po 2. Napisz tytuł który w jakiś spsób zasugeruje o co chodzi w problemie.

candy669
20-01-2009, 17:14
1. zbyt gruba warstwa kleju
2. nieoczyszczona powierzchnia tyłu kamienia
3. zbyt długi czas montażu czyli pozostawienie kleju na ścianie przed przyłożeniem płyt
4. zbyt duży ciężar kamienia - wg. normy powinnie być montowany jako okładzina ścian na kotwach, tego nie zmienisz, nigdzie w instrukcji kleju nie jest zalecany montaż kamienia gr. 2cm na samym kleju


dla mnie najprawdopodobniej pkt 3.

pozdrawiam

vadiol
20-01-2009, 19:08
Jaka może być przyczyna??

Prawdopodobnie rozprowadzono klej tylko na powierzchni sciany .

bunclik
20-01-2009, 22:18
Dlaczego kleiłeś zwykłym klejem a nie którymś z klei do marmuru
marmur ma to do siebie ze lubi się przebarwiać od kleju jeśli jest biały to kleimy białym klejem ale to już tak poza konkursem pisze.
Ja osobiście ciężkie płyty nie tylko marmurowe kleje w ten sposób ze smaruje i płytę i ścianę i to tuz przed przyklejeniem a na podłodze to zawsze tak robię.
Może mam inna szkole ale płytki powyżej 10x10 klej nakładam na płytkę a nie na ścianę, trochę więcej fugi wychodzi przy fugowaniu ale mam pewność ze klej jest świeży przy klejeniu a nie lekko podeschnięty .

vadiol
20-01-2009, 22:36
Dlaczego kleiłeś zwykłym klejem a nie którymś z klei do marmuru
marmur ma to do siebie ze lubi się przebarwiać od kleju jeśli jest biały to kleimy białym klejem ale to już tak poza konkursem pisze.

Adesilex P-9 wystepuje w wersji szarej i bialej .

bunclik
20-01-2009, 22:51
vadiol ok zgadza się jest tez ze do naturalnych kamieni itd .
jednak i tak uważam ze zawsze lepiej kleić klejem typowo do marmuru a poza tym" mapei " trochę nie ufam konkretnie to fudze z tej firmy ale to już inna bajka (są przebarwienia po wyschnięciu )