PDA

Zobacz pełną wersję : montaż telewizora LCD na ściance G-K



rodick
04-01-2009, 12:32
Witam,

mam problem - jedyne miejsce pod nowy telewizorek w salonie jest nad kominkiem i do tego na ściance z karton gipsu :).

Pytanie1: czy jest jakas sensowna mozliwosc powieszenia LCD na istniejacej sciance? np poprzez jakies specjalne kolki itp?

Pytanie2. jesli nie ma takiej opcji to jak obejsc ten problem ? - myslalem ew o dodaniu nowej scianki gk na istniejaca a pomiedzy nimi zamontowac jakies kontowniki metalowe od sufitu do kominka.

prosze o porady.


ps.
sciana sie nie nagrzewa za bardzo a tv to max 40 cali.

irreality
04-01-2009, 12:37
U mnie w pracy wieszali TV LCD na ścianie z G-K to dali takie kotwy przez ścianę na wylot. Z drugiej strony były blaszane podkładki. Trzymało się pewnie. Jedyny problem to estetyka drugiej strony ściany. W biurze było prosto... plakaty propagandowo-motywacyjne i po problemie ;-)

jareko
04-01-2009, 14:16
Philips Viera szerokosci ponad 1 mb, ciezkie to cholerstwo tak ze dla bezpieczeństwa zawieszałem wraz z teściem i wisi sobie na płytach GK gdzie na stelażu do tego telewizora przewidzianym jest w każdej dziurce kolek stalowy co się rozgina po drugiej stronie w taki motylek
wisi to to już drugi rok i jakoś spaść nie chce :)

numerek
04-01-2009, 16:43
ja montowalem w ten sposób że najpierw wyciąłem sobie takie podkładki z deski fi 50 mm gr 30 mm
potem w płycie G/K takie same otwory jak podkładki
centralnie w otworach wywierciłem otwory pod kołki
potem stelaż razem z podkładkami przykręciłem do ściany
mój TV waży prawie 60 kg więc dla próby uwiesiłem się na tym i ani drgnęło

Killer_su
05-01-2009, 13:11
Zalezy jaki tv. :lol:
Do 50 kg można wieszać.

rodick
05-01-2009, 19:25
do 50kg :) ...lcd ok 40 cali to razem ze stelazem max 30kg!

Z tego co piszecie wynika ze powieszenie takiego tv w moim przypadku jest calkiem realne- az mi sie wierzyc nie chce. Macie moze jakis link lub dane tych kolkw (motylkow) do plyt GK?

Trociu
06-01-2009, 08:53
Macie moze jakis link lub dane tych kolkw (motylkow) do plyt GK?może coś takiego
http://www.wiking.krakow.pl/kolki-do-plyt-gipsowo-kartonowych.html
(na szybko z google'a)

Killer_su
06-01-2009, 11:16
Rodick - ale pomyśl też o ubezpieczeniu, żeby później nie było na nas :lol: :roll:

Killer_su
06-01-2009, 16:11
Faktycznie wypadałoby wiedzieć jak to jest zbudowane... :roll:
Ale można zrobić stelaż i przykręcić go przy narożach. Nie wiem jak szeroką Rodick ma obudowę kominka, ale nawet średnio wypasione LCD powinno skutecznie zasłonić takie wzmocnienie. 8)

kenji
06-01-2009, 19:17
U mnie też wisi na płycie k/g tylko kołki mam takie wkręcane w płytę.
http://www.wkret-met.com.pl/produkty/zamocowania_do_lekkich_technologii_budowlanych/kolek_driva_do_scian_gipsowo_kartonowych_nylon/?sub=applic

Jak widać z katalogu jeden kołem wytrzymuje 25kg, więc jak przykręcisz na 4 kołki (czy tam na ile jest ta rama pod TV) to nic nie powinno spaść.

pszulawski
26-03-2009, 09:14
Witam
szukam informacji na temat przygotowania miejsca pod telewizor
chodzi mi o to jakie wtyczki trzeba zamontować
jakie kable wpuścić w ściane
tak żeby wszystko miało ręce i nogi

Trociu
26-03-2009, 09:26
Witam
szukam informacji na temat przygotowania miejsca pod telewizor
chodzi mi o to jakie wtyczki trzeba zamontować
jakie kable wpuścić w ściane
tak żeby wszystko miało ręce i nogito wszystko zależy co będzie tam umieszczone. Na pewno potrzebujesz min jedno gniazdko i kabel antenowy. To absolutne minimum.

Ja u siebie mam tak przygotowane miejsca na ewentualne TV:
1) Sypialnia:
- puszka 4 elementowa
- 2x gniazdko prądowe
- 1x gniazdko antenowe
- 1x gniazdko z dwoma skrętkami

2) Kuchnia
- puszka 3 elementowa
- 2x gniazdko prądowe
- 1x gniazdko mieszane - 1x kabel antenowy, 2x skrętka

3) Salon
- puszka 4 elementowa
- 2x gniazdko prądowe
- 1x gniazdko antenowe (dwa kable)
- 1x gniazdko z dwoma skrętkami

- puszka 4 elementowa
- 2x gniazdko prądowe
- 1x gniazdko z dwoma kablami audio do przeniesienie dźwięku na drugą stronę pokoju
- 1x gniazdko z dwoma skrętkami

pszulawski
26-03-2009, 09:40
jestme totalnie zielony w tym twmacie
do czego będzie służyło gniazdo z dwoma skrętkami?

i jeszcze jedno
czy moge puścić kabel od głośników w podłodze (nie są jeszcze zrobione wylewki) a to zawsze krucej niż po scianie i nie bede musiał tak dużo kuć :(

i teraz tak gniazdo antenowe rozumiem że polega na tym że jeden konieć jest wmontowany w antene a drugi jest wmontowany w ta puszke, i potem tylko biore krótki kabel antenowy od telewizora i wpinam w gniazdo antenowe i wszystko działa TAK?

i teraz jeszcze jendo pytanie co jak będe chciał założyc np cyfrowy polsat albo coś podobnego? czy do tego jest potrzebne jakieś inne gniazdo?

Trociu
26-03-2009, 11:37
jestme totalnie zielony w tym twmacie
do czego będzie służyło gniazdo z dwoma skrętkami?Jeszcze nie wiem ;) Można to wykorzystać w każdy dowolny sposób:
- podłączyć jakiś router wifi
- podłączyć stację bazową telefonu stacjonalnego
- podobno nowocześniejsze dekodery cyfrowe potrzebują takiego kabla
- i inne nie planowane przeznaczenia (w zasadzie skrętkę mam praktycznie w większości puszek)

Trociu
26-03-2009, 11:38
i jeszcze jedno
czy moge puścić kabel od głośników w podłodze (nie są jeszcze zrobione wylewki) a to zawsze krucej niż po scianie i nie bede musiał tak dużo kuć :(
Ja tak mam. Nie wiem czy jest jakaś różnica w kablu idącym po ścianie a pod podłogą. Ja mam też puszczone 2 w suficie podwieszanym, żeby było różnorodnie.

Trociu
26-03-2009, 11:41
i teraz tak gniazdo antenowe rozumiem że polega na tym że jeden konieć jest wmontowany w antene a drugi jest wmontowany w ta puszke, i potem tylko biore krótki kabel antenowy od telewizora i wpinam w gniazdo antenowe i wszystko działa TAK?

i teraz jeszcze jendo pytanie co jak będe chciał założyc np cyfrowy polsat albo coś podobnego? czy do tego jest potrzebne jakieś inne gniazdo?Mniej więcej o to chodzi. Z jednej strony podłączasz TV jak pewnie masz teraz w mieszkaniu gniazdko anteny zbiorczej.

Z drugiej strony może być cokolwiek:
- antena szerokopasmowa
- antena satelitarna

Jeżeli chodzi o wspomniany cyfrowy polsat czy inną cyfrę, to właśnie z drugiej strony musi być antena satelitarna.
I tutaj właśnie pojawia się dlaczego w jednym miejscu mam dwa kable antenowe. Podobno aby mieć możliwość nagrywania jednego programu oglądając drugi właśnie potrzebujesz dwa kable od anteny do dekodera. Nawet jeżeli to się nie potwierdzi lub z czasem nie będzie to wymagane, to zawsze na drugim kablu można puścić sygnał z jakiejś anteny szerokopasmowej i mieć lokalne wieści TVP a nie warszawskie jak jest w przypadku satelit.

Trociu
26-03-2009, 11:43
A co do samego wieszania TV na rigipsach, to ja w miejscu planowanego telewizora w profile wkręciłem płytę OSB. Tak więc mam i płytę g-k z wierzchu a pod spodem dodatkowo osb. Wzmocniło to po pierwsze całą konstrukcję a po drugie z OSB trudniej wyrwać aniżeli z rigipsa.

pszulawski
26-03-2009, 11:55
jakie gniazdo anteny zbiorczej?
sytuacja jest taka
jest to dom (3 segmenty)
na jednym piętrze stoi juz telewizor i jest na zewnątrz antena taka zwykła (dom jest na wsi)
i teraz ja na górze chce drugi telewizor i musze teraz w ścianie zamontowac gniado antenowe i w ścianie puścić kabel na zewnątrz do anteny
(czy moge to podłączyć pod jedną antene? czy musze miec dwie jeśli mam dwa telewizory?)

kor_nick
26-03-2009, 13:30
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e5a157af85ad441.html

Trociu
26-03-2009, 13:57
jakie gniazdo anteny zbiorczej?Nie mieszkałeś pewnie w bloku, gdzie miałeś przydziałowo gniazdko antenowe do anteny zbiorczej znajdującej się na dachu....

Trociu
26-03-2009, 13:59
jest to dom (3 segmenty)
na jednym piętrze stoi juz telewizor i jest na zewnątrz antena taka zwykła (dom jest na wsi)
i teraz ja na górze chce drugi telewizor i musze teraz w ścianie zamontowac gniado antenowe i w ścianie puścić kabel na zewnątrz do anteny
(czy moge to podłączyć pod jedną antene? czy musze miec dwie jeśli mam dwa telewizory?)No i w czym problem. Idziesz do sklepu, kupujesz kabel i podłączasz. Jeżeli ta antena to taka zwykła do telewizji naziemnej, to spokojnie raczej możesz podłączyć pod nią 2 odbiorniki.

sebastiang
22-12-2015, 17:09
Witam, mam pytanie czy telewizor o wadze około 20 kg utrzyma się na ścianie z płyt gipsowo kartonowych 12,5mm na którą jest naklejona płytka około 10mm?