PDA

Zobacz pełną wersję : Okna dachowe Fakro i problem po wczorajszej zamieci



hustawek
04-01-2009, 16:38
Witam
Odwiedziłem dzisiaj mój jeszcze niezamieszkały domek i zastałem na poddaszu niepokojący widok - w dolnych narożnikach okien dachowych ciekly kropelki wody (widac bylo mokre stróżki na plycie k-g). Po otwarciu okna zauważyłem pomiedzy uszczelkami i na zewnętrznej ramie okna "fragmenty" topiącego sie śniegu, a część stopionej wody wpływała do środka. Dodam, że wcześniej czyli podczas deszczów czy zwykłych opadów śniegu problem się nie pojawiał. Czy zawsze przy większych zawiejach, gdy śnieg wpadnie w "każdą dziurę" pojawiają się wam takie "kwiatki", czy wzywać fachowca-dachowca żeby naprawił to co spaprał??

pzdr

Zazdrośnica
04-01-2009, 17:46
U mnie to samo w FAKRO się dzieje, jednak po k-g nie cieknie a są małe kropelki na ramach i szybie oraz na uszczelkach ale chałupa schnie po każdej mokrej robocie i nie mam ogrzewania tylko kozę . Serwisanci (dla kontroli od tak żeby być spokojnym) byli już latem ale stwierdzili montaż prawidłlowy. Może dlatego że mam otwarte nawietrzaki.

JarekKRK45
04-01-2009, 18:49
Witam , czy dom jest teraz ogrzewany ? A może miałeś ustawione zamknięcie na mikrowentylacji ...

pablitoo
04-01-2009, 19:05
Hmmmm - nie to żebym dyskredytował czy źle mówił o Fakro ... ale ostatnio dużo się mówiło na naszym forum o fatalnej jakości i kosmicznych cenach Veluxów / .

Ja w tożsamym okresie - dom nieocieplony , nieogrzewany , niewykończony - w dachu 7 okien dachowych Velux / 160x78 / - zimą 2 lata temu zamiecie i zawieje , deszcze i mrozy - na żadnym oknie czy glifie nie zaobserwowałem najmniejszej kropli wody , przecieku czy kondensatu ...

hustawek
04-01-2009, 19:18
jeśli chodzi o wentylacje - to tradycyjna (jedna kratka na pomieszczenie). Jeśli zaś chodzi o ogrzewanie to domek póki co dogrzewam kozą - tak aby temp nie spadła ponizej 8 stopni na gorze (na dole gdzie stoi koza temp ok 10 st). Mysle jednak ze to raczej nie kwestia temp/wilgoci w domu - na oknach dachowych nie mam (nie mialem) od wewnatrz zadnych skroplin, poza tym hygrometr wskazuje wilgotnosc w domu rzedu 50-65%

hustawek
04-01-2009, 19:26
jak dla mnie - wyglada to na kiepskie uszczelnienie samego okna - tzn częściowo woda spływająca z topniejącego na ramie śniegu nie jest skutecznie odprowadzana na zew (tzn w dół) tylko wchodzi narożnikami do środka - nie jest tego dużo ale zawsze...

Zazdrośnica
04-01-2009, 19:27
To nie jest aż tak wielki problem, podejrzewam że jak pojawią się grzejniki to skropliny znikną. Jedynie przy dużych śniegach okna są całkowicie zasłonięte śniegiem i to jest trochę denerwujące bo trzeba zrzucać śnieg. Na szczęście oprócz dachowych mam duże okna dodatkowo.
Nigdy nie mówiłam źle o żadnych oknach, po prostu mam FAKRO bo kupowałam razem z dachem i dostałam spory upust plus gratisy (ławki kominiarskie, stopnie kominiarskie, zaczepy na drabinę)

WanKon
05-01-2009, 10:03
Mam to samo na dwóch oknach FAKRO po ostatniej zamieci. W jednym parę kropel, ale przy drugim pociekło i brzydki zaciek na płycie. Śnieg został "wtłoczony" pod uszczelkę dołu okna, potem się roztopił, a kolejne podmuchy wepchnęły wodę do środka.
Przyczyną moim zdaniem jest błędne rozwiązanie dolnej uszczelki
Wkurza mnie to bo trzeba będzie podmalować
Na wiosnę może wkleję dodatkową uszczelkę, teraz nie mam pojęcia jak temu zaradzić.
Powiem szczerze że jestem rozczarowany bo to prestiżowa firma
A co do reklamacji to i tak "odwrócą kota ogonem", że montaż, że wiało, że dom w polu...A wymiana okna to kolejna ingerencja w dach i folię...

edde
05-01-2009, 10:06
a macie te okna w wersji z dwoma czy z trzema uszczelkami (FTS czy FTP)?

WanKon
05-01-2009, 10:30
Ja ma (te z których pociekło) FTP.
Zgłosiłem się z pytaniem do serwisu, potraktowali mnie na razie dobrze. Po podaniu numeru okna ma przyjechać serwis

Zazdrośnica
05-01-2009, 17:30
Ja mam FPP, a co najdziwniejsze łazienkowe FTP (białe) jest czyściutkie, może też fakt że leży od wschodniej strony a 2 pokojowe od zachodniej, a wiadomo że u nas zawiewa najczęściej z zachodu. Poza tym ma zamknięty nawietrzak.

hustawek
05-01-2009, 17:45
U mnie FTP

Andrzej Wilhelmi
05-01-2009, 23:12
Przy prawidłowo zamontowanym oknie połaciowym przedmuch śniegu (przeciek) wykluczony. Każde otwarcie okna spowoduje dostanie się śniegu na ramę. Najprawdopodobniejsza przyczyna to kondensat pary wodnej, źle obrobione ościeże i brak grzejnika pod oknem. Oczywiście nie można wykluczyć błędnego montażu. Łatwo to jednak sprawdzić. Wystarczy lekko uchylić okno i sprawdzić czy powstała szczelina jest równa. Gdy jest równa to przedmuch z zewnątrz wykluczony, gdy ma przekrój klina przedmuch z zewnątrz może być prawdopodobny. Pozdrawiam.

hustawek
08-01-2009, 09:19
podbijam - moze ktos jeszcze ma taki problem?

micmatus
20-02-2016, 12:53
Przy jednym oknie zolty zaciek od klamki po calej gk. Inne okna suche. Jak sprawdzic szczelnosc?

serwkomp
20-02-2016, 13:27
To samo mam, okno do wymiany, rozmawiałem z firmą, przyjadą i wymiana.

micmatus
26-03-2016, 20:17
Do mnie przyjechal serwisant i stwierdzil ze jest ok. W domu grzeje i reku tez chodzi. Powiedzial ze zle obrobione okna i gorszy obieg powietrza a poza tym roznica temp. Przy mrozach byly na szybach skropliny. Na obecna chwile jest ok. Jednak zastanawia mnie to dlaczego tylko przy jednym oknie byl zaciek