PDA

Zobacz pełną wersję : Czy podłogowka wystarczy?



rudasiak
04-01-2009, 18:52
Ludziska kochane. Mam pytanko.... Będziemy z mężem budowali domek, nieduży, 130 m2 z poddaszem użytkowym. Mąż upiera się tylko przy ogrzewaniu podłogowym... Ja mam wątpliwości, czy sama podłogówka ogrzeje dom, żeby nie było zimno (zmarzluch jestem) Na parterze domku na podłodze będzie kamień i kafelki, natomiast poddasze w drewienku (panele, czy cuś tam). Myślałam że grzejniki raczej też są wskazane....bo jakoś kurka nie umiem sobie wyobrazić, że sama podłogówka da mi ciepełko. Proszę o wypowiedzi na ten temat...może ktoś ma samą podłogówkę i powie mi jak się sprawuje? Co sądzicie o tym, żeby tylko tak grzać..... ?

VIP Jacek
04-01-2009, 19:12
dużo ludzi tutaj ma samą podłogówkę.
Napewno sama da radę, a jeśli dasz grubszą wylewkę, to będziesz miała akumulację ciepełka i nie trzeba będzie często odpalać kotła. Tylko na podłogówkę trzeba będzie płytki.
Ja u siebie na dole mam samą podłogówkę na poddaszu grzejniki i na dole jest cieplej niz na górze po wyłączeniu kotła.
Na poddaszu też miałbym ogrzewanie podłogowe, ale nie chciałem mieć płytek.
Także wal podłogówkę i na to grubą wylewkę 8-10 cm.

rrmi
04-01-2009, 19:16
Mam teraz parterowy dom ,grzeje sama podlogowka bez jednego nawet grzejnika w lazience - 200 m2 . W sypialniach mam panele , reszta plytki .
Jedyne co zmienie w kolejnym domu to to , ze wszedzie beda plytki , zero paneli .
Chyba nic nie daje wiecej ciepla niz taki rodzaj ogrzewania , co wazne cieplo to jest wszedzie , a nie tylko w poblizu grzejnika :D

rudasiak
04-01-2009, 19:27
Dzięki za odpowiedzi :D ..... znaczy się ...na podłogówkę lepiej nie dawać paneli? Dlaczego? ( podobno są takie specjalne, dostosowane do takiego ogrzewania) To co jeszcze w takim razie mogę dać na podłogę oprócz kamienia i kafelek, żeby było ciepło?

Jurek_Z
04-01-2009, 19:30
Domek około 200 m2, wszędzie podłogówka, na dole gres na górze panele. Nie ma problemu z ogrzaniem, a grzeję tylko kominkiem z płaszczem wodnym. Na parterze utrzymuję temp 22-23 stopnie a na górze 20-21 (sypialnie). Ważne, żeby mieć osobne mieszacze pod gres i pod panele żeby można było ustawić inne temperatury wody zasilającej. Pod panelami woda musi mieć wyższą temperaturę.

rrmi
04-01-2009, 19:39
Dzięki za odpowiedzi :D ..... znaczy się ...na podłogówkę lepiej nie dawać paneli? Dlaczego? ( podobno są takie specjalne, dostosowane do takiego ogrzewania) To co jeszcze w takim razie mogę dać na podłogę oprócz kamienia i kafelek, żeby było ciepło?Panele na podlogowke sa ok , ja polozylam je tylko dlatego , ze nie bylo czasu na wybieranie i ukladanie plytek akurat w sypialniach .
Po prosu ich nie lubie i nie podobaja mi sie .
Innych przeciwwskazan nie ma :D

VIP Jacek
04-01-2009, 20:20
rudasiak napisała:
Dzięki za odpowiedzi ..... znaczy się ...na podłogówkę lepiej nie dawać paneli? Dlaczego? ( podobno są takie specjalne, dostosowane do takiego ogrzewania) To co jeszcze w takim razie mogę dać na podłogę oprócz kamienia i kafelek, żeby było ciepło?
można dawać, podobno są i co niektórzy deski i parkiet walą, ale ja dałem płytki.

grzegorz.cy
04-01-2009, 20:37
Ciekaw jestem panowie ile węgla spalicie do końca zimy /? ja mam podłogówki i grzejniki alu z termostatem. owszem podłogówka dłużej grzeje ale i dłużej się nagrzewa. Na ogrzewanie domu jesienią i wiosna się raczej nie sprawdza. Mój dom 150 m2, zużywa 2 tony węgla przy utrzymywaniu temp 22 st, zaznaczam jednak ze często pali się drzewem, przy ogrzewaniu całodobowym zużyłem jednak 4 tony węgla w sezonie . zużycie więc zależy od zimy, ale też w dużym stopniu od strategii palenia w piecu. pozdrawiam i proszę o uwagi :)