PDA

Zobacz pełną wersję : Czym zaślepiać otwory po kołkach, żeby potem można było ...



krisfour
05-01-2009, 08:03
Witam,

... w nich wiercić?

Chodzi o to, że potrzebuję zlikwidować otwory po kołkach. Czym to najlepiej zrobić żebym potem mogł w tym samym miejscu wywiercić otwór pod np. mniejszy kołek albo trochę z boku wywiercic inny otwór? Jak to zrobię zaprawą gipsową to przy wierceniu w tym samym miejscu ona popeka i kołek nie bedzie sie dobrze trzymał, zeby np. powiesić szafki.

Potrzebuje rozwiązania pewnego bo mam ścianę na której jest trochę otworów i po ich zaslepieniu i ponownym wymierzaniu otworów mogę trafić na te same miejsca, ale kołki będę raczej mniejsze - były 10 i 8, a będą np. 8 i 6.

Z góry dziekuję za pomoc.

pozdrawiam

Trociu
05-01-2009, 09:53
może jakimś mocnym betonikiem?

05-01-2009, 09:58
zaprawa wyrównawcza

zbigmor
05-01-2009, 10:27
Witam,

... w nich wiercić?

Chodzi o to, że potrzebuję zlikwidować otwory po kołkach. Czym to najlepiej zrobić żebym potem mogł w tym samym miejscu wywiercić otwór pod np. mniejszy kołek albo trochę z boku wywiercic inny otwór? Jak to zrobię zaprawą gipsową to przy wierceniu w tym samym miejscu ona popeka i kołek nie bedzie sie dobrze trzymał, zeby np. powiesić szafki.

Potrzebuje rozwiązania pewnego bo mam ścianę na której jest trochę otworów i po ich zaslepieniu i ponownym wymierzaniu otworów mogę trafić na te same miejsca, ale kołki będę raczej mniejsze - były 10 i 8, a będą np. 8 i 6.

Z góry dziekuję za pomoc.

pozdrawiam

A z czego jest ściana? jak z betonu komórkowego to bym użył dowolnej zaprawy klejowej.
Jak z betonu litego to kotwa chemiczna, jak z pustaka to nie wiem :)

Marcin1978
05-01-2009, 11:01
Ja bym dał CX-5 chyba ceresita.

krisfour
05-01-2009, 21:04
ściana jest z cegły + tynk

pozdr

bst
06-01-2009, 09:16
Zaprawy ceresita cx beda dobre, tylko dodaj piasku aby byly slabsze, takie mocne nie sa potrzebne, a beda wygodne bo szybko wiaza.

Generalnie wazniejsze od tego czym to zalepisz jest to, czy uda Ci sie napchac do dziury zaprawy, bo przewaznie to tworzy sie tam poduszka powietrzna i zaprawa jest tylko z wierzchu..

krisfour
13-01-2009, 12:03
Zaprawy ceresita cx beda dobre, tylko dodaj piasku aby byly slabsze, takie mocne nie sa potrzebne, a beda wygodne bo szybko wiaza.

Generalnie wazniejsze od tego czym to zalepisz jest to, czy uda Ci sie napchac do dziury zaprawy, bo przewaznie to tworzy sie tam poduszka powietrzna i zaprawa jest tylko z wierzchu..

dzięki
czyli najlepiej stosować ceresita cx5 zmieszanego z piaskiem
jaki stosunek ceresitu do piasku żeby potem jak natrafię na ten zaślepiony otwór więrtło mi nie zeszło w bok??
jak uzyje samego ceresita to będzie za twardy i napewno zejdzie w bok otwór bo w końcu cx5 to cement montażowy

no i słyszałem coś o Botazit MS 5 - używał ktos tego??

pozdr