PDA

Zobacz pełną wersję : najpierw ocieplenie poddasza, czy ścianki na poddaszu???



Krychlis
05-01-2009, 11:25
Witam,

co powinienem najpierw robić na poddaszu ścianki działowe, czy ocieplenie wełną??

Dla pełnej jasności: ocieplenie wełną 20 cm, krokwie 16 cm, ścianki działowe z gazobetonu 12 cm.

Moja koncepcja byłaby taka:
najpierw ocieplenie, następnie ścianki działowe, których szczyty będą ściśle przylegały do wełny, a po ściankach płyty g-k, które będą przylegały do ścian działowych.
Czy też przed ściankami powinienem obudować wełnę płytami i wówczas ścianki działowe przylegałaby nie do wełny tylko do płyt g-k???

Nie wiem poza tym, czy dobrze sobie to wyobrażam, ale taka ścianka działowa będzie jedynie związana na dole ze ścianką kolankową poprzez kilka prętów zbrojeniowych, ale już wyżej przy skosie (ociepleniu) żadnego przewiązania nie będzie??

z góry dziękuję za wszelką pomoc

piterazim
05-01-2009, 11:37
w skrócie

ścianki , tynki , wełna , płyty gk

co do stabilności ścian to się martw - ściany w pokojach będą się nawzajem podtrzymywać

Krychlis
05-01-2009, 11:45
ale jeśli zaczynam od ścianek, to do jakiej wysokości mam je wznosić?? do wysokości dachu minus grubość wełny plus stelaży pod płyty g-k i same płyty??
bo rozumiem, że samych ścianek działowych nie mogę pociągnąć pod sam dach, bo w tym miejscu nie będzie żadnego ocieplenia i chłód z dachu będzie przenosił się przez ścianki na całe poddasze??

an-bud
05-01-2009, 11:57
jak wygoniej :wink: byle zachować ciągłość i szczelność paroizolacji !

Krychlis
05-01-2009, 12:00
ciągłość paroizolacji w porządku - będzie zachowana, ale co z ciągłością ocieplenia wełną?? nie musi być zachowana?? bo jeśli pociągnę ścianki pod sam dach, to napewno nie będzie można mówić o ciągłości ocieplenia poddasza.

piterazim
05-01-2009, 12:11
ścianki mam wymurowane do wysokości krokwi. Pomiędzy krokwiami jest rozciągnięty sznurek i na tym sznurku trzyma się wełna więc izolacja cieplna ma ciągłość

profile sufitów są poniżej górnej krawędzi ścianek, i do tycz profili przyklejona jest folia paroizolacyjna

Krychlis
05-01-2009, 12:21
ok. ale przy krokwiach o wymiarze 16 cm i ociepleniu 20 cm, te 4 cm będzie poza krokwiami, czyli ścianki w tym przypadku nie mogą dochodzić do samych krokwi??

an-bud
05-01-2009, 12:54
ciągłość paroizolacji w porządku - będzie zachowana, ale co z ciągłością ocieplenia wełną?? nie musi być zachowana?? bo jeśli pociągnę ścianki pod sam dach, to napewno nie będzie można mówić o ciągłości ocieplenia poddasza. ciągłość paroizolacji nad ściankami działowymi !!! a ciągłość ocieplenia to oczywista oczywistość :wink:

piterazim
05-01-2009, 12:58
ok. ale przy krokwiach o wymiarze 16 cm i ociepleniu 20 cm, te 4 cm będzie poza krokwiami, czyli ścianki w tym przypadku nie mogą dochodzić do samych krokwi??

a niech sobie góra wystaje - chyba że planujesz podłogę na strychu

ja chcę na krokwie od góry przybić łatę żeby się płyta osb z wełną nie stykała

wyk***O
05-01-2009, 20:01
ale jeśli zaczynam od ścianek, to do jakiej wysokości mam je wznosić?? do wysokości dachu minus grubość wełny plus stelaży pod płyty g-k i same płyty??
bo rozumiem, że samych ścianek działowych nie mogę pociągnąć pod sam dach, bo w tym miejscu nie będzie żadnego ocieplenia i chłód z dachu będzie przenosił się przez ścianki na całe poddasze??

Wysokie jak napisałeś i dobrze rozumiesz z tym chłodem.