PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam kamery termowizyjnej w okolicy Warszawy poddasze zimn



marbel2
05-01-2009, 12:53
Witam,

mam dom w metodzie tradycyjnej max 25cm styropian 5cm cegła 15cm oraz dodałem ostatnio 5cm styropianu na zewnątrz - piwnica i parter trzyma temperaturę OK.
Poddasze mieszkalne to masakra. W porównaniu z parterem jest kilka stopni różnicy na niekorzyść poddasza. Mam klinkier na dachu, pełne deskowanie z papą oraz wełnę między krokwiami wraz z foliami paroprzepuszczalnymi. Wszystko powinno być OK, a tu tak niespodzianka. Po pierwszej zimie myślałem iz wełna, deska itp musi lepiej wyschnąć, a tu nic.

Dlatego szukam w okolicy Warszawa/Otwocka kamery termowizyjnej (wraz z ekipą), która stwierdzi, którędy ucieka mi ciepło lub/i inne powody takiej różnicy temperatur.

Czy forumowicze mogliby podzielić się info o takich ekipach z kamerą termowizyjną i koszcie usługi?

Korzystając z okazji ciepłego Nowego Roku :)

Pozdrawiam,
marbel2

pierwek
05-01-2009, 13:16
koszt to podobno 1000zł za domek

Wgregor
05-01-2009, 22:02
kamera termowizyjna pokazuje promieniowanie podczerwone. A zdecydowanie najwięcej ciepła ucieka do gruntu, tragedią jest piwnica.

gdybys musiał przenocować dziś w namiocie , 3m3 ty jesteś 100W czyli jak w domu 30 W/m3 to gdzie byś sobie dał najwiecej styropianu? Ja pod dupę ! ale tego w kamerze nie widac. czym sie rózni ciut większy namiot?
Co do wilgoci, jak nie zabezpieczyczysz przegrody termicznej od środka paroizolacja to masz wilgoć gwarantowaną . Taka jest fizyka.

kuba1r
17-01-2009, 17:35
Podaję namiary na ekipę (firmę):

Kontakt
Szczegółowe informacje o zastosowaniu i teorii termowizji na stronie:
http://www.bau-technik.pl/
[email protected]
tel:(+48) 609 37 38 38

Wystawiamy fakturę VAT.
Zasięg działania cały kraj.
Czas realizacji zlecenia wynosi około 7 dni lub dłużej i jest uzależniony od chwilowej ilości zleceń, oraz warunków pogodowych.
Cena uzależniona od zamówionego wariantu badań oraz rodzaju i wielkości badanego obiektu.
Podana cena jest ceną za 1 km dojazdu w obie strony i nie zawiera w sobie kosztu badania i raportu.

UWAGA PRZY ZAPYTANIU O WYCENĘ PROSIMY O PODANIE:
1. Opis przedmiotu badania
2. Wielkość obiektu? (pow. użytkowa)
3. Czy badaniu ma zostać poddany cały obiekt, czy jego fragment?
4. Lokalizacja obiektu?
5. Czy z badania ma zostać sporządzony raport?
Aby prawidłowo wycenić usługę prosimy o udzielenie odpowiedzi na w/w pytania.
Termowizja to szybki i prosty sposób określenia stanu technicznego badanego obiektu. Wykonane pomiary umożliwiają stworzenie "termogramu”, czyli rozkładu temperatur badanego obiektu. Badania termowizyjne mają zastosowanie w: budownictwie, ciepłownictwie, energetyce, przemyśle, marketingu, oraz wszędzie tam gdzie istotną role odgrywa prawidłowy rozkład temperaturowy sprawdzanego obiektu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty pomiarów termowizyjnych nowoczesną kamerą termowizyjną FLIR. Badania wykonywane są przez specjalistów termowizji.


Przykładowe zastosowania termowizji:
• Rozkładu pola temperaturowego rozdzielni, silników elektrycznych i transformatorów.
• Badanie przegród i ścian, określanie: punktu rosy, alarmu izolacji.
• Lokalizowanie błędów konstrukcyjnych, mostków termicznych.
• Lokalizacja uszkodzeń ogrzewania podłogowego.
• Kontrola taśmociągów i linii produkcyjnych.
• Rurociągów przesyłowych C.O.
• Badania przed i po wykonawcze.
• Badanie termowizyjne nieruchomości przed zakupem.
• Lokalizację nieszczelności rur z ciepłą wodą, wycieków.
• Kontrolę wykonania prac ociepleniowych.
• Wykrywanie wadliwych urządzeń mechanicznych - przegrzewanie się


nie prowadzę termowizji

A tym moja firma się zajmuje przypominam, że potrafimy wykonać usługi dalej wymienione
Kuba 608 023 156
ocieplenia poddaszy, suche tynki, ocieplenia zewnętrzne wełna, styropian, gładźie malowanie.

minuszka
02-02-2009, 15:11
Tez jestem zainteresowana, podrzucam temat do gory

Henku_wawa
30-11-2009, 19:59
www.kameratermowizyjna.waw.pl/uslugi.html tu podane są przykładowe wykorzystania kamery. u nas mieliśmy awarię właśnie hydrauliczną (pękła rurka PCV pod podłogą w kotłowni - pod gresem, hydraulicy nie znaleźli usterki, ja też, znalazła ją kamera).

niestety woda wyciekała niemal 2 tygodnie (czego niestety nie zauważyłem a mogłem poprzez oględziny wodomierza - jego licznik ciągle się kręcił), wobec tego przyszedł rachunek na 2,9 tys. zł. usterkę niewidoczną gołym okiem (nie było nawet widać wilgoci na podłodze) bezbłędnie wskazała kamera, więc obyło się bez kucia całej podłogi.

yaco181
30-11-2009, 21:04
Znajomi maja kamere w Sulejowku. Prosze zadzwonic i zapytac o koszt. Podaje nr 509123842 Rafal. Prosze powiedziec,ze nr macie od Jacka od poddaszy. Pozdr

seba786
18-01-2010, 06:20
WItam
Przeprowadzam takie badania.koszt za dom do 200 m to ok. 400 zł mój
tel 502 210 797
kliknij tu -
http://www.allegro.pl/item875477781_termowizja_termowizyjne_piaseczno_wa rszawa.html

STRUS6
18-01-2010, 08:39
witam
kolego jak ci murowali szczyty ,lukarny poniżej krokiew to ok ale jeżeli na równo to nie tak tworzy się mostek termiczny i jest przemarzanie na szyt ma iść wełna i zamyka obieg ze styropianem czy wełną mineralną , czy wełna jest dana wzdłuż i w poprzek krokiew to tez jest ważne .sprawdź to pozdrawiam. a jeszcze i czy jest dany dystans pomiędzy folią paroprzepuszczalną a wełną tak żeby była cyrkulacja powietrza.
:) :) :) :) :)

Andżelka007
23-01-2012, 14:41
Wątek stary ale jeszcze może komuś się przyda ...U nas też była www.kameratermowizyjna.waw.pl :) Generalnie jesteśmy baardzo zadowoleni bo prócz tego ze raport pokontrolny był wykonany bardzo dokładnie to jeszcze załapaliśmy się na promocję cenową bo badanie wykonywaliśmy razem z sąsiadem

Tak więc szczerze polecam:)