PDA

Zobacz pełną wersję : kolorowe dylematy



matka dyrektorka
05-01-2009, 13:55
wymyśliłam sobie białą łazienkę (napaliłam się na nią jak szczerbaty na suchary)
na ściance murowanej kabiny chcę zrobić kontur kobiety z tłuczonych płytek (w kolorze czekolady?) na udzie kobiety będzie tatuaż, którego powiększony motyw powtórzę koło umywalki
nie wyobrażam sobie białej fugi na podłodze (tydzień byłaby biała)
jaki kolor fugi na podłogę i płytek na tatuaż ?
im dłużej myślę tym głupsze pomysły przychodzą mi do głowy
a gdyby w kolorze tatuażu zrobić fugę na podłodze? tylko jaki kolor ? Nie chciałabym przedobrzyć :roll:
pomóżcie

DorciaIQ
05-01-2009, 16:03
Ja bym się osobiście bała zrobić białe kafelki z nie-białą fugą... Ergo bałabym się robić białe kafelki na podłodze :) Moja przyjaciółka mieszkała w mieszkaniu, w którym były białe kafelki na podłodze w łazience - tragedia, non stop były utytłane jakby ich nikt miesiąc nie czyścił :-?
Może jeszcze sobie przemyśl sprawę? Wydaje mi się, że do takiej koncepcji kafelkowej panny (bardzo fajnej zresztą :P ) równie dobrze będzie pasować podłoga w kolorze tej panny (i taka fuga)...

No albo fuga epoksydowa - podobno dużo łatwiejsza w utrzymaniu czystości, ale z autopsji to ja tego nie wiem :wink:

matka dyrektorka
05-01-2009, 16:19
koncepcję podłogi w kolorze panny odrzuciłam
panienka ma być ciemno brązowa a ten kolor jest gorszy do utrzymania niż biały :( no i łazienka miała być konsekwentnie biała tylko te fugi mnie olśniły
:-?
wszystko w domku mi się ładnie składa a łazienka mi bruździ :evil:
jeszcze mam chwilę na całkowitą zmianę koncepcji kolorystycznej, ale może ktoś wpadnie na jakiś pomysł ?

UlaB
05-01-2009, 17:23
Moze cos szarobezowego? Dosyc często widywalam na inspiracjach w necie taki kolor fugi do bialych płytek podłogowych.

Mam białą łazienke (łacznie z podłogą) z mozaiką - fugi scienne białe, podłogowe pod kolor płytek mozaikowych
I znowu zrobiłam takową, bo bardzo, bardzo ją lubie.
Kwestia gustu, nawyków i wychowanai rodziny.

matka dyrektorka
05-01-2009, 17:29
o jest ktoś z doświadczeniem :D
tak bardzo ciężko z dopucowywaniem białej podłogi ? jak często "latasz" z mopem ?
wrzuć zdjęcia swojej łazienki
prooooszę :D

vilemo
05-01-2009, 20:32
polecam szara fuge. sama mam biale plytki i wygladaja ok z szara fuga.
moze zrobisz grafike rowniez w kolorze szarym lub grafitowym? wtedy wszystko bedzie pasowac.

matka dyrektorka
06-01-2009, 09:32
pięknie proszę o zdjęcia :P

Asiek i Jacuś
06-01-2009, 14:05
A może pokusić się o płytki bezfugowe....

co prawda nie mogę sie podzielić doświadczeniem wtej sprawie, ale taka mnie naszła refleksja :wink:

grzechk
06-01-2009, 14:16
podobno są specjalne impregnaty do fug. Sporo zabawy, bo trzeba uważać żeby nie malowac po płytkach, ale niby działają. Nie gwarantuję, bo nie sprawdzałem, ale może warto się zainteresować

matka dyrektorka
06-01-2009, 14:47
bezfugowo też nie przejdzie bo na mozaice będzie sporo fugi i mogłoby nie wyglądać :(
w impregnaty nie wierzę :-?
wiem grymaszę :oops:
może ma ktoś zdjęcia białych płytek z niebiałą fugą

wenderko
06-01-2009, 14:55
Jeśli białe płytki, to fuga też biała, no może jasno szara. Bardzo nie lubię kratek jakie powstaja w przypadku jasnych płytek i fug w innym kolorze. Ale wiadomo jak jasna fuga na podłodze się sprawuje... W takim przypadku polecam epoksydową. Mamy białe płytki w prysznicu i takąż fugę. Żadne brudy się w nią nie wżerają. W przedpokoju tez wymienimy na epoksydową (jasny beż). A orzy okazji pytanie - czy epoksydową fugę można dać na ogrzewanie podłogowe? Chyba tak, ale wolę się upewnić. A co do impregnatów, to też nie wierzę w ich skuteczność. U mnie nie zadziałały :(

Ineso
06-01-2009, 16:13
Moi rodzice mają na podłodze białe płytki z jasnonieieską fugą (niestety teraz nie dam rady wrzucic zdjęcia ale będę pamietac). Koszmar jesli chodzi o czystośc - są ciągle brudne i widac każdego paprocha. Nie polecam.
Ja mam białe płytki z biała fugą, ale tylko nascianie-super.

DorciaIQ
06-01-2009, 21:22
Też nie wierzę w impregnaty - u mnie się nie sprawdziły :(
Mam nadzieję że epoksydowa się sprawdzi, i z tego co tu wyczytałam, na podłogówkę się nadaje :P