PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D11 MODELOWY98 TYP B



adwalk
22-04-2003, 18:57
Chcę budować dom MURATOR D 10.
Poszukuję tych którzy go już postawili, lub jego wariant - D 11.
Prosze o uwagi o projekcie i zauważone przy realizacji problemy.
Jeśli jest ktoś z Pomorskiego chętnie - jeśli by się zgodził - zobaczył bym dom by porównać rzeczywistość z obrazkiem z projektu.
Dziękuję.
Adam

Maciej
01-07-2003, 11:42
D-11 z dobudowanym garażem do obejrzenia w Bojanie koło Gdyni.
Pozdrawiam

nowaczka
13-02-2004, 19:54
Odświeżam temat.Jeśli ktoś buduje lub budował D11 to proszę o jakieś uwagi lub podpowiedzi. :o Wprawdzie nasz D11b już stoi,ale chętnie wymieniłabym poglądy na temat wykończeń wnętrza. :lol: .
Maciej-jeśli jeszcze zaglądasz na forum odezwij się.

nowaczka
21-02-2004, 15:12
Nikt się nie ujawnia?Maciej-odezwij się.

adwalk
22-02-2004, 21:58
Jeszcze nie zbudowałem.
Utknąłem w uzbrajaniu działki (Gmina zabrała się wreszcie za "inwestycję celu publicznego" więc może wiosną zacznę).
Obejżenie domu Macieja w Bojanie skłoniło mnie do wyboru D11 i jego niewielkiej modyfikacji.
Teraz mogę pisać tylko o swoich planach rozplanowania wnętrza.
Realnych doświadczeń brak.
Adam.

nowaczka
23-02-2004, 14:19
Skąd jesteś i gdzie budujesz?Nasz dom stoi w gminie Kolbudy.

adwalk
24-02-2004, 10:37
Jestem obecnie z Kościerzyny.
I tu będę budował .
Na razie mam działkę i problemy z jej uzbrajaniem.
Adam

nowaczka
22-03-2004, 21:23
Adwalk- co miałeś na myśli pisząc o niewielkiej modernizacji?

nowaczka
22-03-2004, 21:24
Długo nie pisałam, bo ten wątek się nie pokazywał-błąd ogólny- dopiero niedawno został odblokowany.
Pozdrawiam. :lol:

adwalk
25-03-2004, 11:28
W Muratorze z stycznia, lutego i marca 1999 opisano budowę domów modelowych wg projektu D10 i D11. Jest tam kilkanaście zdjęć.
Obejrzałem zbudowany D11 Macieja.
Jadąc nad morze na spacer do Rewy zobaczyłem stojący przy wjeżdzie do wsi dom - moim zdaniem zbudowany wg projektu D11.
To co widziałem skłoniło mnie do modyfikacji projektu (po uzyskaniu zgody autora).
Nie podobają mi się "ciężkie" murowane słupy przy wejściu i murowane ściany balkonu.
W moim domu będzie to "lżejsza" drewniana konstrukcja - zbliżona wizualnie do tej zbudowanej w domu modelowym wykonanym w technologi szkieletu drewnianego.
Drugą zmianą już we wnętrzu jest rezygnacja z garderoby na piętrze by usyskać dużą łazienkę.

Adam.

nowaczka
27-03-2004, 21:29
My zbytnio nie zmienialiśmy przodu ale mamy dobudowany garaż (teraz już wiemy, że powiniem byc trochę inaczej),taras przenieśliśmy na stronę ogrodu czyli tył domu.Trochę pozmienialiśmy też na dole domu.
Pozdrawiam.

nowaczka
03-04-2004, 21:33
Dostałam na e-maila wiadomość od Pani z Muratora zainteresowanej naszą budową.Przez przypadek usunęłam tą wiadomość.Jestem ciekawa czy do Ciebie też napisała?
Pozdrawiam.

adwalk
11-04-2004, 14:59
Napisała.
List choć miły w treści wylądował w koszu.
Pozdrawiam.
Adam.

nowaczka
15-04-2004, 20:29
Jeśli mozesz to napisz jak tam idzie Twoje budowanie?
My w tym tygodniu chcemy zamówić okna ale wstawiać je będziemy latem.
Pozdrawiam.

nowaczka
03-07-2004, 20:27
Odnawiam temat po prawie 3 miesiacach.
Adam- uporałeś sie już z uzbrojeniem działki?

adwalk
13-08-2004, 21:07
Na mojej działce bez zmian.
W urzędzie twierdzą że drogę zaczną przystosowywać bo użytku po niedzieli, tyle,że nie wiadomo po której./Było nawet spotkanie właścicieli działek z przedstawicielem miasta i firmy której zlecono prace/
Woda i kanalizacja powstaną jeśli dostaną dotację z funduszy strukturalnych Uni. / dokumenty złożyli, projekty leżą w urzędzie /
Sąsiedzi czekają na lepsze czasy - potraktowali swoje działki jako lokaty kapitału - jeśli teren się uzbroi działki staną się cenne.
Ja szukam innej działki ale nic sensownego w interesującej mnie okolicy nie ma.
Nie odpowiadałem długo bo zamiast poświęcać urlop na budowę której w tym roku nie będzie wypoczywałem wolny od komputerów, telefonów i innych paskudztw cywilizacji.
Adam

nowaczka
18-01-2005, 20:56
Cześć Adam.
W Nowym Roku, aby wyprostowały się nam wszystkie ścieżki budowlane;tego życzę wszystkim w tym wątku i nie tylko.
Mam nadzieję,że nie zrezygnowałeś z budowy a zwłaszcza z projektu.
Trochę trwało moje niebycie na forum. Pozdrawiam nowaczka.

adwalk
28-01-2005, 22:29
Dzięki za pozdrowienia.
Z projektu nie zrezygnowałem. Leży w szafie i czeka na realizację.Jest w końcu najlepszy.
Na razie jedyny postęp to to że przejechał spychacz i stworzył coś w rodzaju drogi i udało mi się na działkę dojechać gdy błoto zamarzło.
Trwa wymiana pism na tematy: Woda, prąd, ścieki - niektóre nawet optymistyczne z konkretnymi terminami.
Adam.

izotopki3
05-01-2009, 16:09
PROSZĘ O KONTAKT I ZDIĘCIA,GDYŻ ZACZYNAM W KWIETNIU I KAŻDA RADA I PODPOWIEDZ BYŁABY POMOCNA.POZDRAWIAM. :lol: :lol: :o :roll: :P :lol: :D proszę.czy naprawde nikt nie buduje ten domek.

Żona Adwalka
13-05-2009, 21:41
Witam !
My mamy ten sam modelowy :D -już mieszkamy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Co do zmian- pozmienialismy co nieco układ okien na elewacjach (symetrycznie), wiatrołap "wrzuciliśmy" w obrys słupów podtrzymujących balkon- wyszło wygodne pomieszczenie o powierzchni prawie 7m2, a w salonie przybyło miejsca. Zmieniliśmy strop na monolityczny co pozwoliło na uzyskanie wyższych pomieszczeń na parterze bez zmian w rozmiarze budynku, z kotłowni zrobiliśmy dodatkowy mały pokoik, pozbylismy się drzwi do przedsionka koło kotłowni tzn. pokoiku (kuchnia wygląda na większą), na pietrze zrezygnowalismy z garderoby łącząc ją z pokojem (tzn w projekcie jest to łazienka) w jedno pomieszczenie i podpiwniczylismy cały domek (działka na stoku).
Extra wygodny i ładny (wysoki sufit) jest hol na pietrze, swietnie sie sprawdza zadaszony balkon jako miejsce suszenia prania (proza życia :wink: niestety), z salonu nie widać kuchennego bałaganu tylko stół, a dom sprawia wrażenie większego niz jest w rzeczywistości- bardzo mało powierzchni pochłania tzw. komunikacja
Zapraszam do naszego dziennika.Gdybyście mieli pytania to piszcie w komentarzach. Powodzenia w budowaniu.