PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł kondensacyjny Vaillant Ecotec plus 186 / 3-5



ex67
05-01-2009, 15:18
Pytanie dotyczy ogrzewania c.w.u. do zasobnika. Jaką temperaturę w komorze spalania powinien ten piec mieć podczas ładowania zasobnika ?

Mój ładuje zasobnik pełna mocą i w komorze pokazuje ponad 65 stopni. Podczas gdy do c.o. wystarcza mu 30-40.

Zastanawiam się czy przy tak wysokiej temp. wody piec ładuje zasobnik używając efektu kondensacji czy też nie. Przy jakiej tem. przestaje wydzielać się kondensat ?

Obawiam się czy piec nie traci na sprawności podczas ładowania zasobnika ?

jajmar
05-01-2009, 15:53
Kondensuje zdaje sie do 55 stopni. Nie możesz mu przyblokowac temperatury maksymalnej pracy na mniejsza? Mam taki sam kocioł i sterownik VRC630 z tego co pamętam jest tam mozliwość ustawienie mniejszej temp maksymalnej.

ex67
05-01-2009, 16:05
Mam ten sam sterownik i faktycznie jest tam ustawienie maksymalnej temperatury urządzenia grzewczego (w ekranie C8) ale sądziłem ze to tylko do c.o.

Mogę chyba również ustawić maks temp. pokrętłem na kotle ale myślałem że piec sam będzie próbował ładować zasobnik z użyciem kondensacji. Dlatego pytałem jak jest maksymalna temperatura.

Skoro powyżej 55 stopni przestaje kondensować to w takim razie u mnie ładuje zasobnik jak zwykły piec bo przekracza 70. Zastanawia mnie czy piec nie powinien sam tego regulować.

jajmar
05-01-2009, 16:47
ech co do tego czy to dotyczy tylko CO czy całości pewności nie mam, wydaje mi się ze tyczy całości.
Ja mam ustawionan w C8 60 stopni do 56-57 napewno kocioł pracuje ładując zasobnik 60-paru ostanio nie zaobserwowałem ale też nie zwracałem na to uwagi, więc mogę sie mylić.
Za instrukcje to piszacy powinien na syberie trafić na 20 lat

civic9
06-01-2009, 07:54
w drugim menu diagnostycznym na pieciu pod d.78 jest "maks. wartość zadana temperatury zasilania w trybie
ładowania zasobnika (tylko VC) / zakres ustawy w ° C: 55 do 90 (nastawa fabryczna: 80)" - może on grzeje wg tego?

no i pytanie czy warto to zmniejszać?

ex67
06-01-2009, 10:24
w drugim menu diagnostycznym na pieciu pod d.78 jest "maks. wartość zadana temperatury zasilania w trybie
ładowania zasobnika (tylko VC) / zakres ustawy w ° C: 55 do 90 (nastawa fabryczna: 80)" - może on grzeje wg tego?

no i pytanie czy warto to zmniejszać?

Sam nie wiem czy warto. Dlatego pytam. Domyślam się że wydłuży to czas ładowania zasobnika ale powinno być bardziej ekonomiczne finansowo.

Trochę mnie dziwi ze piec sam nie próbuje wykorzystać kondensacji do ładowania zasobnika tak jak robi to przy c.o.

Erol 1
06-01-2009, 12:19
Mam taki piec zamiar sobie zainstalować więc czytam i się uczę.

sure
27-01-2009, 16:24
A ja mam do wyboru ten piec i trzy modele Junkersa, niedługo powinnam się zdecydować. Mam prośbę do użytkowników, podzielcie się doświadczeniami, jak się piec sprawuje. Ile zużywa paliwa, jaką powierzchnię ogrzewacie? Czy współpracuje z pogodówką (lub jaki stosujecie system sterowania)? Będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami... :)

ex67
02-02-2009, 10:05
A ja mam do wyboru ten piec i trzy modele Junkersa, niedługo powinnam się zdecydować. Mam prośbę do użytkowników, podzielcie się doświadczeniami, jak się piec sprawuje. Ile zużywa paliwa, jaką powierzchnię ogrzewacie? Czy współpracuje z pogodówką (lub jaki stosujecie system sterowania)? Będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami... :)

Użytkuje go od 1,5 roku. Piec sprawuje się bez zarzutu. W zestawieniu ze sterownikiem pogodowym działa wyśmienicie. Sam sterownik tez oceniam dobrze pod względem poziomu rgulacji. Co do jakości juz mam mniejszy entuzjazm gdyz u mnie w okresie gwarancji wymieniono juz 3 egzemplarze.
Zawsze jakies pierdoły powodowały że czegoś brakowało. (np problem ustawieniem z cyrkulacją czy nie działający zegar wewnętrzny.)

Serwis Vaillanta w mojej okolicy jest bardzo dobry i nigdy nie czekałem długo od zgłoszenia usterki. Z wymianą sterowników tez żadnych problemów.

sure
02-02-2009, 11:22
Dzięki za opinię! Ciekawe, czy te awarie to dla Vaillanta typowe, czy zupełny przypadek... :-? A czy możesz jeszcze podać, w jakiej okolicy mieszkasz (gdzie dobry serwis)? :)

ex67
02-02-2009, 11:42
Dzięki za opinię! Ciekawe, czy te awarie to dla Vaillanta typowe, czy zupełny przypadek... :-? A czy możesz jeszcze podać, w jakiej okolicy mieszkasz (gdzie dobry serwis)? :)

Przepraszam nie zauważyłem że wyłączyłem opis w profilu.
Mieszkam pod Warszawą.

Te awarie sterownika to raczej rzadkość (pytałem znajomych którzy mają te sterowniki) ale ja mam zawsze taki fart :evil:

Najważniejsze że serwis się spisuje dobrze.

sure
02-02-2009, 17:25
Dzięki za opinię! Ciekawe, czy te awarie to dla Vaillanta typowe, czy zupełny przypadek... :-? A czy możesz jeszcze podać, w jakiej okolicy mieszkasz (gdzie dobry serwis)? :)

Przepraszam nie zauważyłem że wyłączyłem opis w profilu.
Mieszkam pod Warszawą.

Te awarie sterownika to raczej rzadkość (pytałem znajomych którzy mają te sterowniki) ale ja mam zawsze taki fart :evil:

Najważniejsze że serwis się spisuje dobrze.

A może jeszcze podaj, jakie masz ogrzewnie i powierzchnie do ogrzania dla tego pieca (i co z cwu)?

ex67
02-02-2009, 21:04
A może jeszcze podaj, jakie masz ogrzewnie i powierzchnie do ogrzania dla tego pieca (i co z cwu)?

C.O.
Powierzchnia ogrzewana: 171 m2
Rodzaj instalacji: podłogówka ok 90m2 + reszta grzejniki (głównie góra)

C.W.U
Zbiornik 120L na 3 osoby (w tym dwie ładniejsze).
Zbiornik ustawiony na 47 stopni. Wody wystarcza bez najmniejszych problemów.

Dzisiaj dostałem rachunek za 12 listopad do 14 stycznia. 820 zł brutto.
Sprzęt zużył 440 m3 gazu (razem z gotowaniem). Dom dobrze ocieplony.

dziano123
08-02-2010, 21:26
Witam ex67 - proszę poradę.
Jestem na etapie wyboru sposobu ogrzewania domku jednorodzinnego z poddaszem (około 160 m2). Na dole ma być podłogówka (ok. 60m2) i dodatkowo małe grzejniki, na górze same grzejniki (jeszcze nie wiem czy miedziane czy może np. brugman). Domek jest dość dobrze ocieplony.
Proszę o opinię - węgiel czy gaz ? - Twoje opłaty za ostatnie 2 miesiące utwierdzają mnie w przekonaniu że jednak gaz. Podaj proszę trochę informacji technicznych na temat Twojego układu ogrzewania np. typ pieca, grzejników (ilości), z czego wykonaną masz instalację. Z góry dziękuję za odpowiedź.