PDA

Zobacz pełną wersję : KOMINEK w nietypowym miejscu



Gwoździk
05-01-2009, 18:11
KOMINEK w nietypowym miejscu .... bo w byłej fabryce.

Chciałbym wstawić kominek lub piec kominkowy w budynku byłej fabryki, który próbujemy zaadaptować na weekendowe siedlisko.

W byłej fabryce, poza częścią "socjalną" (z dwoma pokojami i łazienką - wejście do niej widać po prawej na zdjęciu poniżej) ...mamy garaż i halę 10x13 m (widoczna prawie w całości) , którą chcemy podzielić w przyszłości tak na pół, mniej więcej.
I właśnie tam był kiedyś piec jakiś (ala hutniczy chyba). Na zdjęciu widoczny jest otwór do komina.
http://i280.photobucket.com/albums/kk194/mrjar_2008/sprztanie039.jpg

Ponieważ, nie zamierzamy tam mieszkać na stałe, to kominek ma służyć do ogrzania części hali ( i jakoś socjala ) tak na weekend..... i służyć też czasami do posiedzenia przy nim.
Docelowa powierzchnia do ogrzania to około 60 m2 hali i ile się da części socjalnej, która ma z łazienką niecałe 50 m2 - (poddasza już nie liczę).

Fabryka budowana z pustaków ... ale nieocieplona oczywiście. Co nie znaczy, że nie ocieplę budynku ... bo zamierzam.... ale najpierw chciałbym mieć kominek (nawet już bym chciał !!!).
Nie oczekuję, że po instalacji kominka będę chodził w krótkim rękawku w zimę po hali ... ale nie chcę też kupić za kilka tysięcy czegoś, co w ogóle będzie bezsensowne w tak nietypowych warunkach.
Stąd też prośba do Was, mających mniejsze lub większe doświadczenie (bo ja nie mam w ogóle w tym zakresie), abyście podpowiedzieli mi co mam kupić, zrobić, sprawdzić, wyburzyć, dobudować, zwrócić uwagę ...itp. .

... aby tylko kominek się palił. :D

an-bud
05-01-2009, 18:58
jaki jest przekrój wewnętrzny komina :wink:

Gwoździk
05-01-2009, 19:13
stał tam wcześniej piec "przemysłowy" ...to chyba "duży" komin powinien być ....nie mierzyłem, ale tak na oko to jego średnica ma 20 cm

an-bud
05-01-2009, 19:21
na oko to... jeden w szpitalu zmarł :wink: projekt z dziennika aktualny (ten na kolanie :wink: )

Gwoździk
05-01-2009, 20:22
na oko to... jeden w szpitalu zmarł :wink:

no zmarł ... bo lekarza słabego miał ...:wink:

zmierzę dokładnie w weekend ... ale założenie na dziś to 20 cm ... i tej wersji będę się trzymał ...:D


projekt z dziennika aktualny (ten na kolanie :wink: )

Tak ... już wklejam....
http://i280.photobucket.com/albums/kk194/mrjar_2008/f9cc8e9a.jpg
legenda:
1. pokój
2, pokój
3. przedpokój
4. łazienka z wc
5.główna część do podziału (ciągnie się od nr 3 w prawo do nr 9)
6. rura do tańczenia
7. drzwi wejściowe (teraz)
8. przyszłe miejsce samców tj. plac na moją perkusję i gitary synka
9. garaż ... i tak zostanie
10. i 11. - drzwi (właściwie wrota) rozsuwane (teraz) - potem zobaczymy.
12. planowana zamiana wrót rozsuwanych na oszklony "balkon"
13. - specjalnie pominięty numer
14. kominek lub piec
(kolor czarny - ściany oryginalne) (kolor czerwony - to wstępny podział ścianą działową największej części fabryki)