PDA

Zobacz pełną wersję : dlaczego śnieg leży na nieocieplonym poddaszu?



ewelina_szyszka
06-01-2009, 10:53
Witam!

mam problem - a mianowicie po ostatnich opadach śniegu zauważyłam kupki śniegu pod oknami połaciowymi na poddaszu które nie jest jeszcze ocieplone a dom nie zamieszkany. Dach pokryty jest balchodachówką - papa+pełne odeskowanie. Nie wiem gdzie tkwi błąd- a może jeszcze to nic strasznego jeśli nie jest wykonane ocieplenie?

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy mam winić wykonawcę dachu za źle obsadzone okna czy co?Czy to wina nieszczelności okien- i nie mam zielonego pojęcia jak tam ten śnieg śie dostał i dlaczego leży akurat pod oknami.

pozdrawiam

Leszko
06-01-2009, 10:58
Witam!

mam problem - a mianowicie po ostatnich opadach śniegu zauważyłam kupki śniegu pod oknami połaciowymi na poddaszu które nie jest jeszcze ocieplone a dom nie zamieszkany. Dach pokryty jest balchodachówką - papa+pełne odeskowanie. Nie wiem gdzie tkwi błąd- a może jeszcze to nic strasznego jeśli nie jest wykonane ocieplenie?

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy mam winić wykonawcę dachu za źle obsadzone okna czy co?Czy to wina nieszczelności okien- i nie mam zielonego pojęcia jak tam ten śnieg śie dostał i dlaczego leży akurat pod oknami.

pozdrawiam

To normalne

ewelina_szyszka
06-01-2009, 11:01
A dalaczego -skąd ten śnieg się tam dostał? :D

daggulka
06-01-2009, 11:04
hm...dla mnie to nie jest takie normalne ... mi się w poprzednią zimę kiedy nie miałam jeszcze ocieplenia tak nie robiło ...a też miałam okna dachowe, też deskowany dach tyle że pokryty gontem :roll:

daggulka
06-01-2009, 11:06
a zobacz , czy nie masz przypadkiem wywietrzników pootwieranych w tych oknach ...może zawiało sniegiem i przez wywietrzniki naleciało? :roll:
no bo przeciez kołnierz jest szczelnie przykryty miedzy deskami a blachodachówka więc tędy nie powinno lecieć

Leszko
06-01-2009, 11:20
[quote=ewelina_szyszka]Witam!

mam problem - a mianowicie po ostatnich opadach śniegu zauważyłam kupki śniegu pod oknami połaciowymi na poddaszu które nie jest jeszcze ocieplone a dom nie zamieszkany. Dach pokryty jest balchodachówką - papa+pełne odeskowanie. Nie wiem gdzie tkwi błąd- a może jeszcze to nic strasznego jeśli nie jest wykonane ocieplenie?

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy mam winić wykonawcę dachu za źle obsadzone okna czy co?Czy to wina nieszczelności okien- i nie mam zielonego pojęcia jak tam ten śnieg śie dostał i dlaczego leży akurat pod oknami.

pozdrawiam

To normalne[/quote

Sorry źle odczytałem myślałem że chodziło o kupki na zewnątrz, jeżeli w srodku to jest zrobiona "fucha", chyba że byly otwarte wywietrzniki, myślę że nie powinno nimi wwiewać, nie jestem pewny

Lenart
06-01-2009, 18:14
no to masz problem
Nie powinno tak być - masz blachę i papę i śnieg nie powinno podwiewać.
Jak dasz ocieplenie to ten snieg zatrzyma sie w nim (tzn w wełnie)
i wełna bedzie wilgotna (zacznie "gnić" i straci swoje własn. cieplne)
Jezeli przez okna to znajdź przyczynę - trudno zebyś później mieszkała
z kupkami śniegu w pokoju.