PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa Ciepła



tomasz_swierczynski
06-01-2009, 12:05
Witam,

wiem że temat był juz kilka razy na tym forum, ale...

mam kilka pytań odnośnie pomp ciepła do Was.

1. Której firmy wybrać pompę:
- Nibe
- Viessmann
- Vaillant
- lub moze jakies inne?

2. Jaki rodzaj instalacji jest sprawniejszy:
- pozioma
- pionowa
chodzi mi o to , który jest mniej zawodny. Rozumię że jeżeli chodzi o instalację poziomą, to się ją umieszcza poniżej poziomu przemarzania gruntu, ale w tak szybko zmieniającym się klimacie nie wiadomo co będzie za 5, 10 lat.


Czy mogli byście mi doradzić.
z góry dzięki

fotograf
06-01-2009, 12:09
Witam,

wiem że temat był juz kilka razy na tym forum, ale...



no własnie - analfabetyzm wtórny...

tomasz_swierczynski
06-01-2009, 12:15
Wlaśnie takiej postawy nie znoszę na Polskich forach.

Jeżeli nie chce Pan udzielać żadnej odpowiedzi, bądź nie ma Pan do powiedzenia nic konstruktywnego, proszę tego nie robić.

Na szczęście nie wszyscy podchodzą to tematu pomocy innym, tak jak Pan.


Pozdrawiam i życzę powodzenia

mery26
06-01-2009, 12:49
Tomasz, nie nerwuj się. Praktycznie cały czas na 1-szej stronie jest dłuuuugi wątek o PCi a Ty musisz mieć swój. Poza tym nie widzę możliwości odpowiedzi na twoje zbyt ogólne pytanie. Co lepsze bułka czy rogalik???
Jest bardzo dużo czynników które wpływają na optymalny rodzaj PCi albo DZ w zależności od otoczenia-skąd mamy wiedzieć co dla Ciebie jest lepsze. Czytaj i zadawaj konkretne pytania.

zezo
06-01-2009, 13:01
tomasz_swierczynski
gościu wyluzuj :lol: :lol:
a jak denerwują Cię polskie fora to w jakim celu wchodzisz i zadajesz pytania ?
a tak dokładnie to jest taka opcja szukaj ale może jesteś leniwy lub po prostu jesteś z tej grupy ludzi co to im się należy no i oczywiście jak by odpowiedź podana była od razu bez zwlekania no i oczywiście wyczerpująca odpowiedź
:lol: :lol: :lol: :lol:
tomasz_swierczynski traktuj poważnie forumowiczów, a to że ktoś napisze że jest wiele wątków tylko trzeba je oczywiście przeczytać to ma na uwadze fakt zaśmiecania forum i powtarzaniem wątków które wielokrotnie były i są nadal wałkowane.

tomasz_swierczynski
06-01-2009, 13:25
Pytanie zadaję po to aby otrzymać konkretną odpowiedź.

Proszę zrozumieć że forum służy do pomocy a nie do pisania bezuzytecznych uwag.


Jeżli stworzył by Pan post z konkretnym pytaniem to także oczekiwał by Pan konrketnej odpowiedzi, a nie tekstów w stylu :
- a nie ma opcji szukaj?
lub
- wiesz co to google?


Jeżli znalazł bym interesujące mnie informacje w innych wątkach/źródłach nie tworzył bym tego.

Prosiłem tylko o informacje na temat pomp ciepła, a nie informacji na temat opcji szukaj. Więc jeżeli wie Pan coś na interesujący mnie temat to proszę podzielić się tymi informacjami, wtedy wątek byćmoże będzie pomocny także dla innych.

panda
06-01-2009, 13:44
Pytanie zadaję po to aby otrzymać konkretną odpowiedź.

No to kolega dał piękny przykład postawy roszczeniowej - mnie się należy.

Za dawnych czasów gdy zaczynałem swoją przygodę z internetem to standardem na grupach dyskusyjnych było - jak newbie zadawał pytanie z którego wynikało że idzie na łatwiznę (czyt. oczekuje iż ktoś za niego znajdzie potrzebne mu dane) to dostawał odpowiedź "napisz gdzie i jak szukałeś oraz co znalazłeś to Ci ktoś pomoże". I nie była to złośliwość, po prostu należało włożyć trochę własnej pracy i uszanować to że ktoś poświęca własny czas aby innemu pomóc. I to mnie nauczyło - znaleźć samemu ile tylko się da a potem dopiero zadawać pytania żeby rozwiać ewentualne wątpliwości.

Dlatego też odpowiem tak: napisz gdzie i jak szukałeś oraz co znalazłeś, które pompy Ci pasują a które nie i dlaczego. A ja wtedy spróbuję to uzupełnić o pompę z Thermogolva bo taką akurat mam.

sSiwy12
06-01-2009, 14:23
Odpowiadam wprost.
Najlepsza jest gazowa pompa ciepła AISIN zw systemie YOSHI. Ponieważ DZ jest powietrze - nie potrzebuje kolektora, a w związku z tym wiadomo co bedzie za 5 10 lat w związku z klimatem.

ZW
06-01-2009, 14:46
Pytanie zadaję po to aby otrzymać konkretną odpowiedź.

...

Tomasz bez urazy ale odpowiedź dostałeś taką jak pytanie: "Pompa Ciepła, która najlepsza ?"

Tzn trochę mało konkretne.

pozdro

am76
06-01-2009, 14:59
Omawiane na tym forum było już wszystko - proponuję zamknąć forum skoro nie wolno pytać.
A tak poważnie wystarczy podać wątek i stronę na której były robione porównania.

edde
06-01-2009, 15:10
że sie wtrącę :) :
przytoczony tu długasny wątek o PC dla początkującego w tym temacie naprawdę nie jest pomocny, tam szaleją fachowcy od krzywych i prostych :) podbić i innych niestworzonych rzeczy :)
osobiście śledzę cały czas tamten wątek ale połowy z niego nie rozumiem (może dlatego że nie jestem użytkownikiem PC i przy niej nie grzebię), no ale staram się, staram się...

w ogóle to myślałem ze ta PC to fajna sprawa, jak czytam forum z wątkiem tasiemcem to kształtuje sie coś drogiego w instalacji, jak się uda to taniego w eksploatacji ale gwarancji nie ma, z mnóstwem problemów z ustawieniami, podbiciami, krzywymi, histerezami (czyli dokładnie tym co mnie odrzucało od kotłów na pellet/ekogroch z podajnikiem i sterowaniem :) a tu wychodzi że różnic nie ma tylko zabawka droższa ), a ja głupi sądziłem ze jak siema PC to nic nas nie obchodzi, "mówię" jej że chcę ciepło i tanio a ona posłusznie spełnia życzenie...

tomasz_swierczynski
06-01-2009, 15:17
sSiwy12 - dziekuje za odpowiedz, wlasnie uzupełniam lekture na temat tych pomp,

ZW, możliwe że faktycznie pytanie było mało konkretne, ale chodziło mi o prostą odpowiedz, "która z pomp według Ciebie jest lepsza i dla czego".

Najbardziej zależy mi na Waszych opinniach, za co cenicie jakąś firme, czy widzicie wady jakiegoś rozwizania itd.

Bardzo duże wrażanie zrobiła na mnie firma Vaillant. Nie chodzi mi o jakość produktów (ponieważ nie jestem w stanie tego obiektywnie ocenić po rozmowie z konsultantem z Vaillant'a tylko dzięki waszym odpowiedzią) lecz o wiedzę jaką posiadają.

edde - po rozmowie z Panem z Vaillant'a doszedłem do wniosku że pompa działa w miare bezobsługowo, i mam nadzieje że tak będzie. Ponieważ właśnie najbardziej w PC pociąga mnie bezobsługowość i czystość ( w porównaniu do eko-goszku).

edde
06-01-2009, 15:26
po przestudiowaniu tego tematu:
http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-spostrzezenia-uwagi,t66186.htm
bardziej wyłania się obraz czegoś obsługowego i problematycznego niż bezobsługowego i typu "zainstaluj-zapomnij"

sSiwy12
06-01-2009, 15:36
po przestudiowaniu tego tematu:
http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-spostrzezenia-uwagi,t66186.htm
bardziej wyłania się obraz czegoś obsługowego i problematycznego niż bezobsługowego i typu "zainstaluj-zapomnij"

Każdy widzi i komentuje, to, co chce widzieć.
Każdy, wedle własnego uznania wybiera takie urządzenie (w tym PCi) jakie chce.
Istnieją urządzenia "samoobsługowe" bo są bardzo proste, ale również są i takie, które posiadają "super duper" elektronikę.
Istnieją również tacy użytkownicy urządzeń, ktorzy cenia sobie możliwość własnego wpływu na pracę danego urządenia, w bardzo szerokim zakresie.

Można to porównać do takiego samego samochodu, ale ze skrzynią manualną, automatyczną i automatyczną z możliwością doboru przełożeń przez kierowcę.