PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki gipsowe - z materiałem czy bez?



Erol 1
06-01-2009, 15:05
Czy zlecić wykonanie z materiałem za 25 zł/m2 czy kupić samemu materiał i zapłacić robociznę 15 zł/m2 a od kosztu materiału jeszcze odliczyć VAT.
Ile będzie muszę kupić materiału na 400 m2??
Co taniej wychodzi ?

Miki79
06-01-2009, 16:48
1200 kg tynku na ok 90 m srednio worek to 23 zl ale lepiiej kup tynk nie beda oszczedzac sam robie to kilka lat i wiem o co chodzi

Miki79
06-01-2009, 17:00
lepiej kup material 1200 tynku maszynowego to ok 90m caly material to ok 12zl za1m a tak to beda ci oszczedzac wiem bo mam taka firme

RadziejS
06-01-2009, 17:00
Ja bym nie kupował sam. Jak zostanie i zamoknie/zniszczy się worek etc. to nie zwrócisz. Jak kupisz za mało, musisz dokupić, małych ilości mogą nie chcieć dowozić. Poza tym tynkiem musisz kupić grunt, narożniki. Nie masz tak dobrych cen jak wykonawcy. Nie wiesz dokładnie ile pójdzie.
Zawsze możesz poprosić wykonawcę, żeby wystawił Ci fakturę na materiały z 22% VAT. Wtedy można sobie chyba odliczyć.

Miki79
06-01-2009, 17:06
tak tylko kazde zgrubienie to koszt dla ekipy

Trociu
06-01-2009, 20:05
Jakbyś nie liczył, to moim zdaniem Ci może wyjść podobnie.
Weźmiesz z materiałem, to będziesz miał wszystko zrobione od ręki. Nie ważne ile spadnie na podłogę czy się ulotni.
Weźmiesz samą robociznę, to możesz im dowozić materiał po kilka razy, bo będzie im brakowało. A i finalnie nie sprawdzisz, czy cały materiał masz na ścianach.

tojato
08-01-2011, 14:08
No właśnie z materiałem czy bez?
W moim przypadku tynk cem.-wap. bez materiału to 12pln m2, z materiałem 22pln.
W hurtowni,w której sie zaopatruje dostałbym cenę na tynk baumit mpi25 40kg 16pln (w pózniejszym czasie możliwość odliczenia watu)
Wydajność tego tynku przy 1cm grubości to 2,5m2 z worka,dochodzi jeszcze koszt listew narożnych i prowadzących.
Tynk ,który zostanie mogę wrócić do hurtowni. Powierzchnia tynków to 380m2,bez sufitów.

Amado
10-01-2011, 16:48
dochodzi jeszcze koszt listew prowadzących.

witam ja tu być nowa twarz :)
i odrazu pytanie mam po co te listwy :D

gaol
13-01-2011, 20:41
witam ja tu być nowa twarz :)
i odrazu pytanie mam po co te listwy :D

np. pięcio metrowej ściany nie zaciągniesz na raz, ponieważ nie ma takich łat.

Amado
14-01-2011, 15:36
np. pięcio metrowej ściany nie zaciągniesz na raz, ponieważ nie ma takich łat.

bez żadnego problemu

a co z sufitami tam tez dajesz listwy ? np. taki 5x5

EWBUD
14-01-2011, 21:49
np. pięcio metrowej ściany nie zaciągniesz na raz, ponieważ nie ma takich łat.

Z tymi listwami to jest lekka porażka - najpierw męczysz się żeby je równo założyc (lampa, poziomica) a potem i tak 50 % nie jest ok - głupiego robota moim zdaniem.
Ja po narzuceniu ściągam cała ścianę jak najlepiej potrafię - sprawdzam łatą 2 metrową - a po wstępnym związaniu przedrapuję ją łatą - wychodzi prosto jak z bicza strzelił :) Tylko jest jeden warunek - trzeba się przyłożyc do wstępnego ściągania, żeby pózniej nie było dużo pracy z drapaniem.
Pozdrawiam

Edytuję bo dopiero dopatrzyłem, że to jest o gipsowych tynkach:) A z nimi się tak nie da zrobić :)
Tzn. drapać.
Ale dobry tynkarz tynki gipsowe jest w stanie ładnie ściągnąć za pierwszym razem.
Pozdrawiam

Amado
15-01-2011, 08:40
Ale dobry tynkarz tynki gipsowe jest w stanie ładnie ściągnąć za pierwszym razem.

święta prawda :)

coulignon
18-01-2011, 14:42
nie kupowałbym bym sam nawet gdyby wyszło taniej. W przypadku reklamacji nie dojdziesz do ładu - wykonawca będzie zrzucał wine na kupiony przez Ciebie tynk, sprzedawca tynku na wykonawcę. W efekcie możesz zostać sam z problemem. Oby nigdy nie nastapił.

jar-bud17
27-01-2011, 21:45
z materiałem 22pln

To całkiem tanio.

Wojtek Złotnicki
28-01-2011, 08:54
Jeśli chodzi o listwy, to spytaj się ekipy tynkującej czy ich potrzebują. Niektórzy ich nie potrzebują i tak sobie radzą.

Pozdrawiam

Kornacki
28-01-2011, 17:08
Niektóre worki z tynkiem są wadliwe i jak robisz zaprawę to niby ładnie to wygląda. Po jakimś czasie tynk odpada i zaczynają się schody. Niektórzy kupują po parę worów i odkładają, bo akurat wypadnie im coś innego. A to proszenie się o kłopoty na własne życzenie. I zamiast oszczędności same koszty.

tojato
03-02-2011, 18:54
nie kupowałbym bym sam nawet gdyby wyszło taniej. W przypadku reklamacji nie dojdziesz do ładu - wykonawca będzie zrzucał wine na kupiony przez Ciebie tynk, sprzedawca tynku na wykonawcę. W efekcie możesz zostać sam z problemem. Oby nigdy nie nastapił.

Tak tylko że to wykonawca zaproponował materiał, ma być baumit lub maxit.
Ja zaryzykuje i kupię materiał sam.