PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką macie temperaturę w garażu



baz
06-01-2009, 20:10
Witam Jak jest u was w tej kwestii. Ja mam garaż dwustanowiskowyok 50 m2. Brama segmentowa dość duża i wydaje mi sie że przez nieszczelności w niej ucieka mi dużo ciepła. Jak to wygląda u was. Jeśli chodzi o temp to przy zewnętrznej ok -16 mam w garazu 0-2 stopnie. Mam w garażu grzejnik włączony. Temperatura wydaje mi się troche za mala. Co o tym myślicie

Mirek_Lewandowski
06-01-2009, 20:24
Teraz -23 :D Już rano nie odjechałem :D
Sorry, już uciekam

nom
06-01-2009, 20:28
Ja mam garaż w bryle budynku (szeregówka), ale nie ogrzewam, choć mam grzejnik, to temperatura utrzymuje się na poziomie 6-7*C. Co ciekawe w piwnicy też nie ogrzewanej, ale połowę schowanej w ziemi mam temp. 11*C. :-)

tadzel
06-01-2009, 20:28
A po co w garażu ma byc cieplej.Chyba ze jest tam Piec CO z automatyka to ona musi byc na plusie. jezeli same samochody to nawet nie pożądane.

niezły
06-01-2009, 20:40
Dom w zabudowie szeregowej garaż ogrzewany grzejnik na gwiazdkę temp 8-10 C

sys
06-01-2009, 20:48
dom z garaż ocieplonym, grzejnik zakręcony...przy samej bramie gdzie stawiam "dziób" auta komputerek wskazuje -5sC ... jak go obróciłem to komp wskazał +3sC różnica 8stopni na 4,6 metra :lol:

baz
06-01-2009, 20:57
a jak z bramą garażową, u mnie najgorzej jest na łaczeniach segmentów oraz na górnej uszczelce tam najwięcej ciepła ucieka.Czy u was przez bramę też tyle ucieka. No i boli mnie cały czas ta temperatura mimo ogrzewania. Garaż mam w bryle budynku

baz
06-01-2009, 21:00
om z garaż ocieplonym, grzejnik zakręcony...przy samej bramie gdzie stawiam "dziób" auta komputerek wskazuje -5sC ... jak go obróciłem to komp wskazał +3sC różnica 8stopni na 4,6 metra
czyli jednak to standard

jajmar
06-01-2009, 21:33
Brama uchyla, grzejnik w garażu na minimum auto pokazło dziś +2 na zewnątrz w nocy było -16.

pierwek
06-01-2009, 21:50
na zewnątrz -24 stopnie. w garażu grzejnik i temperatura +5stopni (trochę mało)
(zasilanie grzejnika +55stopni, grzejnik przykręcony) garaż ocieplony styropianem nem tylko 10cm -

edit:
czterometrowa, segmentowa brama wjazdowa Hormann grubości 4cm

pablitoo
07-01-2009, 08:16
Dom w zabudowie szeregowej garaż ogrzewany grzejnik na gwiazdkę temp 8-10 C

Garaż dwustanowiskowy ocieplony w bryle budynku / dostawiony jedną ścianą do budynku / , ogrzewany , brama 5m Hormanna , w garażu grzejnik , głowica ustawiona na gwiazdkę / czyli nie grzeje / temp w garażu 8 - 10 stopni .

Hans Kloss
07-01-2009, 11:33
Garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Mam kaloryfer, ale zakręcony. Teraz przy temp minus kilkanaście stopni, w garażu mam ok. +4st. Generalnie to codziennie garaż dogrzewają... dwa stygnące silniki samochodów.

skorpio
07-01-2009, 12:11
Garaż dwustanowiskowy w oddzielnym budynku gospodarczo-garażowym. Temp. na zewnątrz ok. -20 st.C, wewnątrz ok. -20 st.C. Bram garażowych jak i drzwi wejściowych chwilowo brak. :lol:

KiZ
07-01-2009, 12:17
Garaż na dwa auta. Grzejnik na gwiazdce. Na zewnątrz dziś było -12, wewnątrz +7.

Leszko
07-01-2009, 12:30
Garaz w bryle budynku graniczący z kotłownią, w garażu około 15st

glowac
07-01-2009, 12:33
10 c
garaż jest w bryle - SSZ - w budynku (po 2 stronie) grzeje jedynie koza przerobiona ze starego pieca gazowego, w garażu źle zamontowana brama i trochę z niej ucieka ciepła.
wynik całkiem niezły, ale koza pali non stop.

barteks31
07-01-2009, 13:46
pytanie z innej beczki, macie ocieploąa podłoge w garażu, jeśli tak to czym i jak grubo? spotkałem sie z opiniami ze jeśli sie garażu nie ogrzewa to nie ma sensu kłaść na podłoge styro ponieważ ziemia oddaje sporo ciepła zimą.

zenek_akcent
07-01-2009, 14:37
pytanie z innej beczki, macie ocieploąa podłoge w garażu, jeśli tak to czym i jak grubo? spotkałem sie z opiniami ze jeśli sie garażu nie ogrzewa to nie ma sensu kłaść na podłoge styro ponieważ ziemia oddaje sporo ciepła zimą.


temp zew -23 w garazu + 8, dalem styropian 2 cm na podloge , grzejnika brak i kotlownia sasiaduje z garazem

pablitoo
07-01-2009, 15:31
pytanie z innej beczki, macie ocieploąa podłoge w garażu, jeśli tak to czym i jak grubo? spotkałem sie z opiniami ze jeśli sie garażu nie ogrzewa to nie ma sensu kłaść na podłoge styro ponieważ ziemia oddaje sporo ciepła zimą.

Mam ocieploną podłogę w garażu - styro 10cm - tak jak w pozostałych pomieszczeniach w domu .

PS. Nie chcę ciepła z ziemi - wolę nie dopuścić do ucieczki ciepła z mojego garażu właśnie do ziemi ...

:lol:

tig1
07-01-2009, 15:50
moim zdaniem nie ma sensu kłaść styropianu jesli garaż jest wolnostojacy i nieogrzewany, natomiast gdy jest w bryle domu to temperatura wewnatrz jest zawsze sporo na +, a poprzez nieocieploną posadzkę tracimy calkiem sporo z tego ciepełka,
zdecydowanie ocieplać

kaura
07-01-2009, 17:42
Witam Jak jest u was w tej kwestii. Ja mam garaż dwustanowiskowyok 50 m2. Brama segmentowa dość duża i wydaje mi sie że przez nieszczelności w niej ucieka mi dużo ciepła. Jak to wygląda u was. Jeśli chodzi o temp to przy zewnętrznej ok -16 mam w garazu 0-2 stopnie. Mam w garażu grzejnik włączony. Temperatura wydaje mi się troche za mala. Co o tym myślicie

Mam tak samo, tylko garaż na 30m2 i bez grzejnika, do tej pory bez aut.

pierwek
07-01-2009, 21:08
jeszcze a'propos ocieplenia pod wylewką w garażu... moi fachowcy od jastrychu kazali zabrać styropian przy samej bramie tak na 0,5m żeby przy wjeździe jastrych nie pękał - spodziewałem się, że będzie to przemarzać ale nie chciałem żeby coś tam pękało...

zrobiłem wczoraj eksperyment - na podłodze przy bramie garażowej postawiłem w pojemniczkach wodę po dwóch stronach bramy(prawej i lewej).
W nocy było jakieś -23stopnie na dworze. W garażu jest grzejnik (około 3m od bramy) rano w garażu było 5 stopni ale cała woda w obu pojemnikach zamarzła. :-? Kawałek dalej gdzie stało wiadro z wodą na części ocieplonej , jakieś 2 m dalej, woda nie zamarzła.

nom
07-01-2009, 21:16
U mnie podłoga w garażu nieocieplana.

slawek_wlkp
07-01-2009, 21:58
U mnie wczoraj o 20:00 było 2 oC, SSZ, garaz ok. 1m zagłębiony, ściana trójwarstwowa w garażu/piwnicy, na podłodze narazie tylko podbeton, wjazd 5m szerokości w tej chwili zabity dechami i uszczelniony folią, w "bramę" wstawione stare dębowe drzwi, trochę nieszczelności jest niestety, zero ogrzewania, na parterze było 1 oC.
Jak na tak niskie temp. wydaje mi się to niezłym wynikiem.
Nie mam zamiaru dawać styropianu w podłogę garażu, szkoda odcinać się od ciepełka ziemi.