PDA

Zobacz pełną wersję : wnioski po termowizji



prawus
06-01-2009, 22:22
koniec budowy, na zewnątrz zimno jak na Syberii - więc zleciłem badanie termowizyjne domu - wnioski - parter ok - ściana z 20 cm wełny zdała egzamin - pan wykrył zimno tylko w drzwiach na taras - 3 szybowe M&S- zawiasy na dole i na górze a na środku ramy zimno, na wszystkich 4 drzwiach więc jak sądzę błąd technologiczny - zgłosiłem do producenta - trzeba dołożyć trzeci zawias lub rygiel, na piętrze gorzej panowie od ocieplenia nie przyłożyli się i w ściance kolankowej widać braki ocieplenia - MOŻE KTOŚ MA POMYSŁ jak to naprawić - przychodzi mi do głowy wiercenie otworków i wpuszczanie piany- mało inwazyjne , a pomieszczenia gotowe do wniesienia mebli, mile zaskoczyły okna dachowe Langer - czeskie - pan aż sobie zapisał nazwę bo sam buduje sobie dom ii stanowczo odradzał Fakro - podobno w badaniach termowizyjnych wypadają fatalnie . Ogólnie polecam 1,5 godziny, 600 zł i wiem więcej o moim domu , a przede wszystkim mając wydruki zdjęć termowizyjnych wiem dokładnie gdzie poprawić lub naprawić- polecam

07-01-2009, 07:10
... Ogólnie polecam 1,5 godziny, 600 zł i wiem więcej o moim domu , a przede wszystkim mając wydruki zdjęć termowizyjnych wiem dokładnie gdzie poprawić lub naprawić- polecam
dołozyłbyś jakies pięc stów /1000 zł + VAT/ i miałbyś tzw"swiadectwo energetyczne"
w takim swiadectwie wyniki miałbyś z pewnościa lepsze /a w związku z tym lepsze samopoczucie z dobrze wydanych pięniędzy/
a tak co ?
wydałes szesc stów i straciłes spokój duszy ...
marny interes ...:-?

Leszko
07-01-2009, 08:12
Ja nie chcę wiedzieć, żeby mnie coś gnębiło, bo po co, skoro zużycie 150kg eko starcza spokojnie na 10dni, 140m2, średnia 22-23st całą dobę.

tomkrzysiek
07-01-2009, 08:35
... Ogólnie polecam 1,5 godziny, 600 zł i wiem więcej o moim domu , a przede wszystkim mając wydruki zdjęć termowizyjnych wiem dokładnie gdzie poprawić lub naprawić- polecam
dołozyłbyś jakies pięc stów /1000 zł + VAT/ i miałbyś tzw"swiadectwo energetyczne"
w takim swiadectwie wyniki miałbyś z pewnościa lepsze /a w związku z tym lepsze samopoczucie z dobrze wydanych pięniędzy/
a tak co ?
wydałes szesc stów i straciłes spokój duszy ...
marny interes ...:-?

Nie wiem czy to dobry pomysł masz swiadectwo przed ewentualna poprawka i jak poprawisz to kolejne swiadectwo :lol: , a wogóle po co Ci swiadectwo energetyczne potrzebne jest tylko w przypadku sprzedazy domu i to jak sobie zażyczy kolejny wlasciciel... :D

pierwek
07-01-2009, 08:38
do odbioru nowo zbudowanego domu niestety też

Ajur
07-01-2009, 08:53
Na szczęście udało mi się złożyć paiery do PINB-u 30 grudnia 2008. Hurrrrrra. Chociaż będę w pełni się cieszyć jak minie 21 dni, bo sąsiad już dostał niestety pisemko o uzupełnienie braków....

Ajur

Trociu
07-01-2009, 09:21
na piętrze gorzej panowie od ocieplenia nie przyłożyli się i w ściance kolankowej widać braki ocieplenia - MOŻE KTOŚ MA POMYSŁ jak to naprawić - przychodzi mi do głowy wiercenie otworków i wpuszczanie piany- mało inwazyjneMoże zamiast piany jakaś wełna wdmuchiwana. Mniej palna.

zbigmor
07-01-2009, 09:48
na piętrze gorzej panowie od ocieplenia nie przyłożyli się i w ściance kolankowej widać braki ocieplenia - MOŻE KTOŚ MA POMYSŁ jak to naprawić - przychodzi mi do głowy wiercenie otworków i wpuszczanie piany- mało inwazyjneMoże zamiast piany jakaś wełna wdmuchiwana. Mniej palna.

Tylko, że do pianki wystarczy mały otworek w ściance w miejscu o niższej temp., a do wełny trochę większy no i parametry wełny trochę gorsze.

prawus
07-01-2009, 10:35
zrobiłem badanie termowizyjne żeby poprawić , a zwłaszcza wiedzieć czy moje wysiłki przy budowie domu energooszczędnego miały sens - na marginesie MIAŁY- dzięki badaniu mogę poprawić - bo wiem o nich- z certyfikatu pożytek ten sam jeżeli poparty będzie takim badaniem - jeżeli nie - to dla mnie pieniądze w błoto wyrzucone - ja domu nie sprzedaję tylko będę w nim mieszkał - przy okazji wszelkie reklamacje poparte takim badaniem (okna , wykonawcy ocieplenia są dużo łatwiejsze , nie mówimy o odczuciach tylko pokazujemy dowody)

tomkrzysiek
07-01-2009, 16:54
do odbioru nowo zbudowanego domu niestety też

No to nieźle ,czytałem gdzies na necie ze swiadectwo jest tylko potrzebne przy sprzedaży domu , czy to jest pewne ,że przy odbiorze tez? Sa jakies paragrafy itd? :roll:,

tomkrzysiek
07-01-2009, 17:09
Juz znalazłem jednak trzeba przy oddaniu do użytkowania... :cry: a to link str rządową jakby ktos chiał poczytac :-?

http://www.mi.gov.pl/2-48203f1e24e2f-1790251-p_1.htm

ale ile kosztuje takie swiadectwo?

Cpt_Q
07-01-2009, 18:52
...ale ile kosztuje takie swiadectwo?

skocz do góry na początek wątku :)

albo tu:
http://forum.muratordom.pl/post2982232.htm#2982232

prawus
08-01-2009, 11:18
przygotowałem się jak na wojnę- z moimi mostkami termicznymi - kupiłem 10 nabojów z pianką , powierciłem otwory w kartongipsie - w miejscach które wskazała kamera termowizyjna i w efekcie zużyłem 2 pianki - okazało się że obraz z kamery pokazujący 0,5 m2 zimnego miejsca to szpara 2 centymetrowa między płytami wełny -

Trociu
08-01-2009, 11:29
Czyli zamawiając kogoś z kamerą dobrze mieć pod ręką od razu kilka pianek. Jak coś się znajdzie, od razu do dzieła i oglądać wyniki :D

jkrzyz
08-01-2009, 16:36
Czy mozesz dać jakiś kontakt do tego człowieka z kamerą termowizyjną?

rafalryba
08-01-2009, 19:51
przygotowałem się jak na wojnę- z moimi mostkami termicznymi - kupiłem 10 nabojów z pianką , powierciłem otwory w kartongipsie - w miejscach które wskazała kamera termowizyjna i w efekcie zużyłem 2 pianki - okazało się że obraz z kamery pokazujący 0,5 m2 zimnego miejsca to szpara 2 centymetrowa między płytami wełny - otwory w kartongipsie? sadzilem ze bedziesz uszczelnial od zewnatrz.

revalidon
08-01-2009, 20:24
Do bani panie z tą termowizją...!

Ogladam efekty termowizji i bryndza... Np. to... To facet czy kobieta..??!!

http://images46.fotosik.pl/47/9f8b861ae3ed8feb.jpg (www.fotosik.pl)

Foczki
08-01-2009, 21:48
baba :lol:

revalidon
08-01-2009, 21:58
baba :lol:

na pierszy rzut oka to tak...
ale dlaczego miedzy nogami znajduje się źródło ucieczki ciepła..??!
u faceta to rozumiem, jest mostek, ale u baby..???

Rom-Kon
08-01-2009, 22:04
baba :lol:

na pierszy rzut oka to tak...
ale dlaczego miedzy nogami znajduje się źródło ucieczki ciepła..??!
u faceta to rozumiem, jest mostek, ale u baby..???

...bo za dużo dziurek i piździ eee znaczy cug większy i wieje.

....może reku by załatwił sprawę?

kubek2002
09-01-2009, 09:30
Hehehehehheh :D :D , ale się uśmiałem dobre, moim zdaniem to kobitka tylko troche taka jakaś oziębła, zimna :wink:

Cpt_Q
09-01-2009, 10:00
... moim zdaniem to kobitka tylko troche taka jakaś oziębła, zimna :wink:

po prostu ogoliła bobra ;)
http://www.buzzhumor.com/videos/7031/Shave_The_Beaver

Bigbeat
09-01-2009, 11:25
A to widzieliście? Mistrzostwo ;)
http://www.pugorama.com/Naked-Photos-Of-Your-Girlfriend-video628.html