PDA

Zobacz pełną wersję : Przez to globalne ocieplenie...



Broda79
07-01-2009, 08:04
Nie pali mi sie w piecu, mało dziś do roboty nie zaspałem i nie zdążyłem zjeść śniadania. Poza tym zamarzł mi samochód, znaczy odpalił, ale otwiera się tylko bagażnik, coś stuka mi w kole tylnim i piszczy pasek...
Komu jeszcze przeszkadza globalne ocieplenie???

Trociu
07-01-2009, 10:16
Poza tym zamarzł mi samochód, znaczy odpalił, ale otwiera się tylko bagażnikCzyżbyś przez bagażnik wchodził do samochodu :D

Trociu
07-01-2009, 10:17
Komu jeszcze przeszkadza globalne ocieplenie???Wbrew pozorom globalne ocieplenie może się przyczynić do globalnego zlodowacenia. Taki myk przyrody podobno.

Broda79
07-01-2009, 11:43
Nie globalne ocieplenie tylko naturalny cykl temperatur wystepujący w przyrodzie. Tak to już jest,że temperatura na Ziemi raz rośnie raz maleje. Podobnie jak stężenie CO2. Tak już było jak o przemyśle a nawet człowieku jeszcze nikt nie słyszał. A nie dziwi Was to, ze o Globalnym ociepleniu mówia politycy a nie naukowcy??? (do naukowców nie wliczamy psychicznie chory z Greenpeace).
Przez globalne ocieplenie wchodziłem dziś do samochodu przez bagaznik, rano komputer miał zawiechę, a poza tym musze sie użerać z brakim kompetencji i oślim uporem...

ZW
08-01-2009, 13:06
Niestety politykom już chyba udało się postawić w świadomości społeczeństwa znak równości. Globalne Ocieplenie = działalność człowieka.

Proponuję akcję ekologiczną po hasłem "pompa ciepła zamiast masła".

Przeciwnicy akcji narażają społeczeństwo na nieprzyjemności takie jak ocieplenie, zlodowacenie, huragany, owsiki oraz wchodzenie do aut przez bagażnik.

pozdro

Trociu
08-01-2009, 13:22
To globalne ocieplenie jest przez to, że ostatnie mrozy zmusiły mnie do zwiększenia ogrzewania :D:D:D:D

Broda79
09-01-2009, 10:54
Przez globalne ocieplenie spóźniełem sie dziś do pracy...

HenoK
10-01-2009, 18:27
Proponuję akcję ekologiczną po hasłem "pompa ciepła zamiast masła". A może to gwałtowne ochłodzenie to wina pomp ciepła, które pobierają ciepło z otoczenia ? :lol: :lol: :lol:

mario_k
10-01-2009, 22:30
A może to gwałtowne ochłodzenie to wina pomp ciepła, które pobierają ciepło z otoczenia ? :lol: :lol: :lol:
Pewnym jest, że pompy bezprawnie biorąc ciepło z Ziemi i oddając je otoczeniu znacznie przyczyniają się do Globcia.... należałoby nałożyć dodatkową opłatę ekologiczną na posiadaczy tych przeklętych urządzeń. Zmiejszymy przez to bezrobocie ponieważ:
1. stworzymy etaty dla poborców pompo-podatku.
2. stworzymy etaty dla domokrążców-łowców zainstalowanych pomp. (chyba, że będą robić to listonosze...)
3. stworzymy etaty dla kontrolerów "domokrążców-łowców zainstalowanych pomp"
..... i tak to się kręci... mój Boże

HenoK
10-01-2009, 22:52
Następnie należy zabrać się za posiadaczy kolektorów słonecznych. Ciepło słoneczne, które dotychczas było odbijane przez dachy i swobodnie ulatywało w kosmos, te przeklęte urządzenia zatrzymują przyczyniając się do Globalnego Ocieplenia :wink: .
Kolektory na szczęście łatwiej wytropić, bo rzadko kiedy są schowane, chociaż trzeba być czujnym - w jednym z systemów nazwanym "zeroenergetycznym" kolektor słoneczny schowano pod dachówką :(.

ZW
12-01-2009, 11:15
Panowie - wymyślacie kubek w kubek abonament RTV od pomp i kolektorów a to się nie sprawdziło - niska ściągalność i listonosze nie chcą donosić.

A z przepisów o zużyciu EP bije przecież myślenie pozytywne - zamiast walczyć z producentami pomp czy kolektorów lepiej współpracować dla wspólnej korzyści. :evil: W imię walki z Globalnym.

poz

Trociu
12-01-2009, 11:19
Panowie - wymyślacie kubek w kubek abonament RTV od pomp i kolektorów a to się nie sprawdziło - niska ściągalność i listonosze nie chcą donosić.

A z przepisów o zużyciu EP bije przecież myślenie pozytywne - zamiast walczyć z producentami pomp czy kolektorów lepiej współpracować dla wspólnej korzyści. :evil: W imię walki z Globalnym. O dobrze kombinujesz. W świadectwie każdy podaje czym ogrzewa. Tak więc można z tego wyciągać, kto ma solary. I na podstawie tego ich ścigać.

ZW
12-01-2009, 11:49
Tak na marginesie - czy właściciel "zeroenergetycznego" (niestandardowego) kolektora ukrytego pod dachówką może wliczyć EP do bilansu ?

HenoK
12-01-2009, 19:55
Tak na marginesie - czy właściciel "zeroenergetycznego" (niestandardowego) kolektora ukrytego pod dachówką może wliczyć EP do bilansu ?A dlaczego uważasz, że nie ? Chociaż zrobienie świadectwa energetycznego dla domu w systemie Isomax może być sporym wyzwanie :lol: .

ZW
13-01-2009, 12:51
Tak na marginesie - czy właściciel "zeroenergetycznego" (niestandardowego) kolektora ukrytego pod dachówką może wliczyć EP do bilansu ?A dlaczego uważasz, że nie ? Chociaż zrobienie świadectwa energetycznego dla domu w systemie Isomax może być sporym wyzwanie :lol: .

Skąd audytor będzie wiedział że ten izomax w ogóle został zabudowany, w dodatku poprawnie ?

Nie myślałem zresztą o izomax ale o samodzielnym podłączeniu (tzn. anonimowym instalatorem) przez inwestora tych samych rurek bez logo. Skąd audytor będzie wiedział jak i czy to działa ?

To samo dotyczy różnych wynalazków okołobiomasowych - spirale grzejne do kominków, podkowy do ciepłej wody, bufor ciepła itp.

pozdr

HenoK
13-01-2009, 13:33
Nie myślałem zresztą o izomax ale o samodzielnym podłączeniu (tzn. anonimowym instalatorem) przez inwestora tych samych rurek bez logo. Skąd audytor będzie wiedział jak i czy to działa ?U mnie audytor, a właściwie zgodnie z przepisami : osoba posiadająca o uprawnienie do sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, lokalu mieszkalnego oraz części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową :wink: , wie wszystko na ten temat : średnica rurek, rozstaw, sposób podłączenia do pozostałej instalacji. W końcu sam wykonywałem zarówno kolektor dachowy, jak i świadectwo dla mojego domu (na razie prawo mi tego nie zabrania). Czy jestem w tym momencie niezależnym ekspertem. o którym mówi Dyrektywa ? A dlaczego miałbym sam siebie oszukiwać ?

Trociu
13-01-2009, 13:35
Nie myślałem zresztą o izomax ale o samodzielnym podłączeniu (tzn. anonimowym instalatorem) przez inwestora tych samych rurek bez logo. Skąd audytor będzie wiedział jak i czy to działa ?U mnie audytor, a właściwie zgodnie z przepisami : osoba posiadająca o uprawnienie do sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, lokalu mieszkalnego oraz części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową :wink: , wie wszystko na ten temat : średnica rurek, rozstaw, sposób podłączenia do pozostałej instalacji. W końcu sam wykonywałem zarówno kolektor dachowy, jak i świadectwo dla mojego domu (na razie prawo mi tego nie zabrania). Czy jestem w tym momencie niezależnym ekspertem. o którym mówi Dyrektywa ? A dlaczego miałbym sam siebie oszukiwać ?A czy nie jest tak, że ta osoba sporządzająca świadectwo nie może być związana z daną budową? Gdzieś to się pojawiło, że nasz kierownik budowy nie może podbić świadectwa, bo jest ta zależność.

HenoK
13-01-2009, 15:03
A czy nie jest tak, że ta osoba sporządzająca świadectwo nie może być związana z daną budową? Gdzieś to się pojawiło, że nasz kierownik budowy nie może podbić świadectwa, bo jest ta zależność.Przecież napisałem, wg aktualnie obowiązującego prawa. Jest już projekt zmiany ustawy, który ma wprowadzić takie ograniczenia.

Trociu
13-01-2009, 18:25
A czy nie jest tak, że ta osoba sporządzająca świadectwo nie może być związana z daną budową? Gdzieś to się pojawiło, że nasz kierownik budowy nie może podbić świadectwa, bo jest ta zależność.Przecież napisałem, wg aktualnie obowiązującego prawa. Jest już projekt zmiany ustawy, który ma wprowadzić takie ograniczenia.Czy nie jest tak, tylko będzie tak. ;) Dzięki za wyjaśnienia.

j-j
13-01-2009, 20:46
A czy nie jest tak, że ta osoba sporządzająca świadectwo nie może być związana z daną budową? Gdzieś to się pojawiło, że nasz kierownik budowy nie może podbić świadectwa, bo jest ta zależność.Przecież napisałem, wg aktualnie obowiązującego prawa. Jest już projekt zmiany ustawy, który ma wprowadzić takie ograniczenia.

eee od początku było że nie może być powiązany chyba :roll:
Ja też sobie już zrobiłem świadectwo bo tez najlepiej znam swój dom ale w związku z owym prawem nie będe mógł sam siebie podpisać.

pzdr

Broda79
19-01-2009, 10:08
Cholera jasna przez to je... globalne ocieplenie już trzeci dziń boli mnie ząb...

piokrza
05-08-2009, 19:36
a mnie wku. już te upały - raz jest zimno raz gorąco... mogło by być stale tak pośrodku tzn. 25'C cały rok - ile byśmy zaoszczędzili na klimie i ogrzewaniu...
ej a może jest tu ktoś kto wie gdzie są takie miejsca na świecie?