PDA

Zobacz pełną wersję : okno dachowe z nawiewnikiem, czy bez???



Krychlis
07-01-2009, 07:14
proszę o pomoc: czy okno dachowe powinno być z nawiewnikiem? czy też można sobie odpuścić nawiewnik??
dodam, że na pewno zdecydowałem się na okna fakro FTS, a dom w którym chcę je zastosować przynajmniej na razie nie będzie zamieszkały cały rok.

a przy okazji co wchodzi w zestaw montażowy okien Fakro?? są tam stalowe kątowniki z otworami i wkręty do zamontowania do krokwi??

Z góry dziękuję za pomoc.

daggulka
07-01-2009, 07:30
koniecznie , ponad wszelką wątpliwość- z nawiewnikiem :D
nawiewnik przydaje sie choćby po to, żeby Ci sie para na oknie nie skraplała tylko se spokojnie przez ten otwarty nawiewnik wyparuje

mam porównanie, bo wszedzie mam z nawiewnikami a w łazience bez- i wiem, że okno dachowe bez nawiewnika to kiepski pomysł :wink:

daggulka
07-01-2009, 07:33
nie wiem jak w Fakro, ale w Velux'ach miałam wszystko co potrzebne do montażu łacznie z częściami które mi zostały :oops: :lol: ... chyba potrzebne są do montażu roletek :roll:

Krychlis
07-01-2009, 07:34
a może się zdarzyć, że pomimo zamkniętego nawiewnika dalej powietrze jest nawiewane?? tzn. chodzi mi po prostu o szczelność takiego nawiewnika

malgoss
07-01-2009, 07:37
(...) a przy okazji co wchodzi w zestaw montażowy okien Fakro?? są tam stalowe kątowniki z otworami i wkręty do zamontowania do krokwi?? (...)

Odnośnie kątowników, wkrętów itp to podpowiedź masz w instrukcji dostępnej na stronie producenta http://www.fakro.pl/att/COMMON/instrukcje_mont/FTS_-V.pdf :wink:

daggulka
07-01-2009, 07:44
a może się zdarzyć, że pomimo zamkniętego nawiewnika dalej powietrze jest nawiewane?? tzn. chodzi mi po prostu o szczelność takiego nawiewnika

a co? termosik se budujesz że sie martwisz o każdy gram powietrza w domu? :wink:
a masz przewidziane grzejniki pod tymi oknami dachowymi ?

Krychlis
07-01-2009, 07:47
zamierzam zastosować w tym domku ogrzewanie kominkowe, a oprócz tego grzejniki elektryczne zamontowane rozumiem najlepiej pod oknami!?

daggulka
07-01-2009, 07:54
grzejniki zawsze najlepiej pod oknami - właśnie ze względu również na skraplanie wody ... także pod oknami dachowymi powinny być, choć ja nie mam (ale mam tez problem z jednym z okien , więc jakby nie mogę się wiarygodnie wypowiedać w kwestii)

co do połączenia kominek + grzejniki elektryczne tez się nie wypowiem, bo w temacie nie jestem (choć na mój chłopski rozum ja bym se elektrycznych grzejników nie zamontowała :roll: )

natomiast co do wywiewników jestem w pełni przekonana, że być w oknach dachowych musowo powinny :D

q-bis
07-01-2009, 08:04
grzejniki zawsze najlepiej pod oknami - właśnie ze względu również na skraplanie wody ... także pod oknami dachowymi powinny być, choć ja nie mam (ale mam tez problem z jednym z okien , więc jakby nie mogę się wiarygodnie wypowiedać w kwestii)

co do połączenia kominek + grzejniki elektryczne tez się nie wypowiem, bo w temacie nie jestem (choć na mój chłopski rozum ja bym se elektrycznych grzejników nie zamontowała :roll: )

natomiast co do wywiewników jestem w pełni przekonana, że być w oknach dachowych musowo powinny :D

Wytłuszczone -jeśli chodzi o grzejniki elektryczne to raczej nie wyrażałbym tak zdecydowanej opinnii.
Ale raczej niech się wypowie jakiś fachowiec.

TINEK
07-01-2009, 21:05
Jak napisała moja ulubienica Dagullka nawiewniki być muszą

Jak masz nawiewnik, a nie chcesz żeby nawiewał to go możesz zamknąć, a jak nie masz nawiewnika a chcesz go otworzyć, to go nie otworzysz, bo go nie masz
:wink:

pozdrawiam
TINEK

TINEK
07-01-2009, 21:07
mam porównanie, bo wszedzie mam z nawiewnikami a w łazience bez- i wiem, że okno dachowe bez nawiewnika to kiepski pomysł :wink:

:o :o :o
Jak to Daggulka wymyśliłaś?

zbigmor
08-01-2009, 07:42
natomiast co do wywiewników jestem w pełni przekonana, że być w oknach dachowych musowo powinny :D[/quote]

A ja nie mam nawiewników, ale mam grzejniki pod oknami i nie mam najmniejszego problemu ze skraplaniem się wilgoci na oknach. Dodam jeszcze, że mam okna Optilight, czyli też nie najwyższa półka i żadnych problemów (na razie).