PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe? pomóżcie mi rozszyfrować tą zagadkę.



Jędruś
07-01-2009, 09:48
Parę miesięcy temu wprowadziliśmy się do wynajętego mieszkania... nowsze budownictwo - mieszkanie dość dobrze wyposażone. Obie łazienki są wyposażone w pewnego rodzaju regulatory-termostaty - podejrzewam, że są to termostaty od ogrzewania podłogowego ale nie mogę ich za nic rozszyfrować gdyż wyświetlacze pozostają "nieme". Próbowałem przycisk "reset" - nic to nie daje... otworzyłem całość gdyż podejrzewałem, że bateria padła a tam - jakby baterii nie było... chyba, że jest wlutowana w płytkę na stałe. Zamieszczę zdjęcia... jak tylko mi się to uda. Pomóżcie mi tą kwestię rozszyfrować.[/img]

pierwek
07-01-2009, 11:46
może to tylko normalny podsłuch albo jesteście w ukrytej kamerze? :wink:

jajmar
07-01-2009, 11:58
Parę miesięcy temu wprowadziliśmy się do wynajętego mieszkania...

A nie możesz poprostu właściciela zapytać co to ?

retrofood
07-01-2009, 12:06
może to tylko normalny podsłuch albo jesteście w ukrytej kamerze? :wink:

raczej to drugie :D
zobacz co się dzieje, jak zdejmiesz slipy.

Jędruś
07-01-2009, 12:35
Właściciela niestety nie mogę zapytać bo go już nie ma między nami a jego rodzice nie mają zielonego pojęcia co to może być. Zdjęcia załadowałem do mojej galerii... nie wiem jak je tutaj zamieścić.

no a może faktycznie kamera? :roll:

pierwek
07-01-2009, 12:50
a co? zrobiłeś test ze slipami?
zielona diodka przestała świecić a czerwona zaczęła pulsować? :D

edde
07-01-2009, 13:27
Właściciela niestety nie mogę zapytać bo go już nie ma między nami a jego rodzice nie mają zielonego pojęcia co to może być. Zdjęcia załadowałem do mojej galerii... nie wiem jak je tutaj zamieścić.

no a może faktycznie kamera? :roll:

najlepiej przez www.fotosik.pl

Jędruś
07-01-2009, 16:04
a więc jeszcze raz...

a'propos diod - żadna nie świeci.
http://images42.fotosik.pl/46/bbdd68c61b89023emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Bigbeat
07-01-2009, 16:27
Może być tak, że masz któryś bezpiecznik wyłączony w tablicy rozdzielczej, i dlatego to nie działa.

Jędruś
07-01-2009, 16:31
Może być tak, że masz któryś bezpiecznik wyłączony w tablicy rozdzielczej, i dlatego to nie działa.

no właśnie... bezpieczniki wszystkie włączone.

Bigbeat
07-01-2009, 16:34
Ten regulator jest firmy Technotherm (http://www.technotherm.de) - ale ich strona jest wyjątkowo do bani i takiego modelu nie widać.
Podobne regulatory dostępne w Polsce (np. Euroster) mają baterię wkładaną z tyłu obudowy - czyli nie tyle trzeba go otworzyć, co raczej zdjąć ze ściany i zajrzeć od tyłu. Powinno być miejsce na jeden lub dwa "paluszki" AA

Jędruś
07-01-2009, 17:11
Z tyłu nie ma nic... z przodu jest jednak coś co może wyglądać na baterię ale jest "wlutowane"... nie idzie tego wyjąć...
http://images27.fotosik.pl/310/e86c04f6911f537e.jpg (www.fotosik.pl)

Bigbeat
07-01-2009, 20:13
No tak wygląda, jakby to była bateria litowa wlutowana w płytkę...
Nie masz kawałka jakiegoś miernika, żeby zmierzyć jej napięcie?
Nie wygląda to na nową elektronikę - z 10...15 lat to pewnie już ma (jak nie lepiej), a więc bateria mogła paść...

Jędruś
07-01-2009, 21:09
Dokładnie... jutro wyciągnę miernik z garażu i sprawdzę choć skoro wyświetlacz na nic nie reaguje to bateria napewno padła... całość faktycznie ma około 10 lat. Teraz chyba pozostaje kwestia wymiany tych regulatorów na nowe... i podłączenia całości... choć to nie powinno już nastręczać kłopotu... kable zasilania i kable do maty w podłodze. Może tam być też kabel do jakiegoś czujnika temperatury?

Bigbeat
07-01-2009, 21:16
Może tam być też kabel do jakiegoś czujnika temperatury?
Powinien być - podłogówka powinna mieć czujnik zalany w jastrychu.

retrofood
07-01-2009, 22:00
bateria, baterią, ale bateria to tylko na podtrzymanie, chociaz nie na pewno. To powinno działać, jesli podamy napięcie. najpierw sprawdziłbym podłączone przewody no i miejsca ich podłączenia, czyli rozszyfrowanie co do czego. np u góry po prawej jest przekaxnik wykonawczy, od niego pójdzie pewnie grzanie. Trzeba zlokalizowac zasilanie, sprawdzić, czy jest napięcie. jesli jest, to pewnie jednak bateria niezbedna jest do pracy regulatora.
PS. kamera to nie jest, bo wtedy taki małe były ciut drogie. :wink:

Jędruś
07-01-2009, 22:42
faza jest - sprawdziłem... jednak nie sprawdzałem czy całość działa... spradzę więc całość... faza przychodzi do jednej kostki - tej po prawej a z tej drugiej wychodzą kable do maty i pewnie do czujnika... rozbiorę całość juro - kabel do czujnika powinien być inny niż wszystkie.