PDA

Zobacz pełną wersję : Czy oszukali mnie na ekogroszku ?



p
07-01-2009, 12:53
Witajcie,

niedawno zamówiłem 3 tony ekogroszku. Oczywiście przywieźli multicarem ... tylko się zastanawiam czy to jest rzeczywiście 3 tony czy może jednak mniej. Wrzucam go tzw. "magazynku" czyli wybetonowanego małego pomieszczenia o wymiarach X * Y * Z
(nie mam pod ręką wymiarów) więc mogę obliczyć ile to zajmuje
objętościowo. A według Was 3 tony ekogroszku to ile jest metrów sześciennych (w przybliżeniu) ?

Pozdrawiam Was

zbigmor
07-01-2009, 13:03
Witajcie,

niedawno zamówiłem 3 tony ekogroszku. Oczywiście przywieźli multicarem ... tylko się zastanawiam czy to jest rzeczywiście 3 tony czy może jednak mniej. Wrzucam go tzw. "magazynku" czyli wybetonowanego małego pomieszczenia o wymiarach X * Y * Z
(nie mam pod ręką wymiarów) więc mogę obliczyć ile to zajmuje
objętościowo. A według Was 3 tony ekogroszku to ile jest metrów sześciennych (w przybliżeniu) ?

Pozdrawiam Was

Zależy ile dolali wody :)

Trociu
07-01-2009, 13:33
A co to ten multicar??

Brakuje informacji czy groszek workowany czy luzem.
Jeżeli workowany to liczysz ile masz worków. Kontrolnie ważysz kilka z nich. Bierzesz średnią wagę i mnożysz przez ilość worków.

Leszko
07-01-2009, 13:38
Ja kupowałem w 30kg workach i w każdym worku brakowało średnio 2kg, kupując 100 worków jestem 200kg do tyłu = 136zł , co dla mnie to jest na dwa tygodnie grzania. Mówiłem gościowi że oszukuje, mówił że nie możliwe. Jak by tak gościa postraszyć urzędem miar i wag, czy posiada aktualną legalizacje wagi, może by nie był taki mądry.

zbigmor
07-01-2009, 13:39
A co to ten multicar??

Brakuje informacji czy groszek workowany czy luzem.
Jeżeli workowany to liczysz ile masz worków. Kontrolnie ważysz kilka z nich. Bierzesz średnią wagę i mnożysz przez ilość worków.

Jak multikarem to raczej luzem. Jest to taka skarlała ciężarówka. Mieści o ile pamiętam wg danych oficjalnych 3,5t, ale w praktyce wozi więcej.

Broda79
07-01-2009, 13:41
Na 3-4 łopaty to tego było ze 150 kg. Zamówiłem 1,5 tony to kupka miała 2,5 2,5 m i wysoka była na do klaty (około 1,2m). Tylko, ze ja nie mam ekogroszku tylko orzech. Jeżeli chodzi o multicara to teoretycznie wejdzie na niego 3 tony. Kolega miał i czasem woził tyle. Jednak powiedzmy szczerze, ze jak C przywieżli 2,5 tony to i tak sporo. Ja teraz niere u Teścia, bo jak zamówiłem w innym składzie to mi zamiast tony przywieźli 3-4 łopaty...

edde
07-01-2009, 14:15
A co to ten multicar??

....

no co Ty? nie wiesz co to multicar?
to prawie tak jakby nie wiedzieć co to trabant :lol:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Multicar

p
07-01-2009, 15:02
koledze jak wysypali 1,5 tony to, "kupka" sprawiala wrazenie, ze zmiesci sie na 3-4 lopaty :D

te 3t to bedzie chyba z 1.5metra szesciennego co?

No właśnie tego nie wiem więc pytam :-)

p
07-01-2009, 15:03
A co to ten multicar??

Brakuje informacji czy groszek workowany czy luzem.
Jeżeli workowany to liczysz ile masz worków. Kontrolnie ważysz kilka z nich. Bierzesz średnią wagę i mnożysz przez ilość worków.

Gdyby to były worki to bym dawno to zrobił. Ale mam luzem.

I.W.
07-01-2009, 22:21
Ja byłem przy ważeniu na składzie i co z tego-mokry opał z placu waży inaczej. To trzeba kupować latem

I.W.
07-01-2009, 22:21
Ja byłem przy ważeniu na składzie i co z tego-mokry opał z placu waży inaczej. To trzeba kupować latem

Broda79
08-01-2009, 06:16
Zimą, przy takich mrozach to mi sie wydaje, ze bedzie właśnie najbardziej suchy. W lecie, jak nie pada, to polewaja woda... Dlatego mi wungiel teść przywozi. Zaraz jak przywiozą, suchy jak pieprz...

pierwek
08-01-2009, 06:24
może polewają że się nie zapalił ? :wink:

co do różnic w wadze worków. Jak ja kupowałem workowany to mówili żebym nie przejmował sięwagą worków bo oni najpierw wrzucają na auto np 50 worków (teoretycznie 1,5t) a przy wyjeździe to ważą jak jest za mało to dorzucają worek jak za dużo zdejmują - znowu ważą i dopiero wtedy wystawiają fakturę.

Mój ojciec był przy jednym załadunku i faktycznie ważyli auto.