PDA

Zobacz pełną wersję : kocioł co z paleniskiem retortowym



maciek slowikowski
07-01-2009, 17:17
Dzień dobry mam problem z kotłem co z paleniskiem retortowym firmy Staporków typ kotła EKO-TECH 18 CARBON.Sterownik kotła to TECH ST-80 dom ocieplony, nowe okna, nowe ocieplone podłogi .Eko groszek firmy EKOPAL . Piec nie moze osiągnąć zadanej temperatury . Opał wypucha zar i wogule jest problem z utrzymaniem temperatury . Moze ktoś poda mi jakies ustawienia i pomoze .Troszke zimno sie robi .

Kris2222
07-01-2009, 21:21
też w ostatnim tygodniu kręciłem w moim kotle jak pierdzielnięty :wink:
co prawda mam żeliwnego 25kw ale może ci coś podpowiem
Zadzwoniłem do serwisu i dali mi prosty przepis na porządne rozpalenie paleniska na retorcie a potem leci już z górki :lol:
więc tak:
wentylator ustaw na 3 , z przesłoną otwartą na maxa
podawanie i przerwę ustaw w stosunku 1/4 ,ja mam
11s/45s
tak ustawiony kocioł zamknij i zostaw na około 30min , po tym czasie otwórz drzwiczki tylko na tyle byś widział retortę (nie na maxa bo powietrze wpływające przez drzwiczki wprowadza cie w błąd przy dalszym ustawianiu)
patrz na palenisko i przymykaj przesłoną na wentylatorze do momentu ustania wylatywania iskierek z paleniska ( pojedyncze mogą się zdarzyć , ale nie ciągłe iskrzenie)

Zastosowałem się go rady serwisu i o dziwo teraz mój kocioł hula jak lala ,osiąga każdą zadaną temperaturą

Kwestie jakości groszku to inna bajka o czym przekonałem sie na swojej skórze

Trociu
08-01-2009, 10:27
Opał wypucha zar i wogule jest problem z utrzymaniem temperatury .czyli masz za długi czas podawania względem czasu palenia. Zmniejszaj aż palenisko się unormuje.

Poczytaj również w wątku o piecach z zasobnikiem. Wiele fajnej wiedzy.
To chyba ten http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2983924#2983924. Przeleć również archiwum - inne podobne wątki się znajdą.

Trociu
08-01-2009, 10:28
patrz na palenisko i przymykaj przesłoną na wentylatorze do momentu ustania wylatywania iskierek z paleniska ( pojedyncze mogą się zdarzyć , ale nie ciągłe iskrzenie)
To ciekawe co piszesz o tych iskrach. U mnie dość sporo ich leci. Będę dzisiaj wieczorem miał zajęcie.