PDA

Zobacz pełną wersję : Odciecie wody w przypadku przelania



tokas
07-01-2009, 22:08
Tak sobie wymysliłem, że w pom. mokrych (łazienka, WC, kuchnia) zastosuję czujniki przelania wody, który będzie podłaczony do alarmu i w chwili właczenia sie (wylania sie wody na podłogę) uruchomi ( zamknie) dopływ wody do domu (zamkniecie poprzez zawór zainstalowany w garażu za licznikiem). Uchroni to dom od wiekszego zalania, bo wyleje sie tylko woda która znajdzie sie w rurach w domu.
I tu mam pytanie - czy ktos z Was tak ma i podpowie mi jak połaczyć czyjniki poprzez alarm z zaworem.

Tomkii
07-01-2009, 22:57
I tu mam pytanie - czy ktos z Was tak ma i podpowie mi jak połaczyć czyjniki poprzez alarm z zaworem.
Nie mam ale mam zamiar mieć.
Polecam zawory kulowe z siłownikiem (w stanie otwartym nie będą ograniczać przepływu). Sterowanie przez przekaźnik. Taki zawór ma dwa stany i trzy przewody. Jeden przewód to N, na jeden z pozostałych podaje się fazę i wtedy się zawór otwiera (lub zamyka) i tylko wtedy pobiera prąd.

retrofood
07-01-2009, 23:09
I tu mam pytanie - czy ktos z Was tak ma i podpowie mi jak połaczyć czyjniki poprzez alarm z zaworem.
Nie mam ale mam zamiar mieć.
Polecam zawory kulowe z siłownikiem (w stanie otwartym nie będą ograniczać przepływu). Sterowanie przez przekaźnik. Taki zawór ma dwa stany i trzy przewody. Jeden przewód to N, na jeden z pozostałych podaje się fazę i wtedy się zawór otwiera (lub zamyka) i tylko wtedy pobiera prąd.

To się pewnie nazywa zawór bistabilny.