PDA

Zobacz pełną wersję : Zwarcie AGD



Leszko
08-01-2009, 10:06
Pytanie do elektryków.
W kuchni mikser zrobił zwarcie i "wywalił" bezpiecznik.
Czy powinna zadziałać różnicówka?, co w moim przypadku się nie stało. Pomiary były i wszystko bylo ok.

pozdrawiam

asz
08-01-2009, 10:11
Przy zwarciu L z N różnicówka bez zabiezpieczenia nadmiarowoprądowego nie zadziała.

Leszko
08-01-2009, 10:16
Przy zwarciu L z N różnicówka bez zabiezpieczenia nadmiarowoprądowego nie zadziała.

Może dlatego że przewód jest dwużyłowy taki jak np. TV :-?

asz
08-01-2009, 10:25
Jeśli urządzenie ma II klase ochronności (a większość młynków, suszarek, mikserów, wiertarek itp tak ma) dwużyłowy przewód jest jak najbardziej ok.

Leszko
08-01-2009, 10:37
Jeśli urządzenie ma II klase ochronności (a większość młynków, suszarek, mikserów, wiertarek itp tak ma) dwużyłowy przewód jest jak najbardziej ok.

tzn. że różnicówka może nie zadziałać?

Trociu
08-01-2009, 10:44
Jeśli urządzenie ma II klase ochronności (a większość młynków, suszarek, mikserów, wiertarek itp tak ma) dwużyłowy przewód jest jak najbardziej ok.

tzn. że różnicówka może nie zadziałać?Jak widać tak.
Ale przynajmniej wiesz, że bezpieczniki działają dobrze ;)

retrofood
08-01-2009, 10:47
Przy zwarciu L z N różnicówka bez zabiezpieczenia nadmiarowoprądowego nie zadziała.

Może dlatego że przewód jest dwużyłowy taki jak np. TV :-?

gdzie jest dwużylowy?

retrofood
08-01-2009, 10:52
Przy zwarciu L z N różnicówka bez zabiezpieczenia nadmiarowoprądowego nie zadziała.

zgadza się

Trociu
08-01-2009, 10:53
Przy zwarciu L z N różnicówka bez zabiezpieczenia nadmiarowoprądowego nie zadziała.

Może dlatego że przewód jest dwużyłowy taki jak np. TV :-?

gdzie jest dwużylowy?Od gniazdka do urządzenia. Mało które "małe" AGD ma trzyżyłowe.

retrofood
08-01-2009, 11:17
Przy zwarciu L z N różnicówka bez zabiezpieczenia nadmiarowoprądowego nie zadziała.

Może dlatego że przewód jest dwużyłowy taki jak np. TV :-?

gdzie jest dwużylowy?Od gniazdka do urządzenia. Mało które "małe" AGD ma trzyżyłowe.

toto to ja raczej wiem. chcę się dowiedzieć ile przewodów idzie do gniazdka.

Leszko
08-01-2009, 12:05
Przy zwarciu L z N różnicówka bez zabiezpieczenia nadmiarowoprądowego nie zadziała.

Może dlatego że przewód jest dwużyłowy taki jak np. TV :-?

gdzie jest dwużylowy?Od gniazdka do urządzenia. Mało które "małe" AGD ma trzyżyłowe.

toto to ja raczej wiem. chcę się dowiedzieć ile przewodów idzie do gniazdka.

Wszystkie gniazdka 3-żyłowe tzn. cała instalacja 3-żyłowa (nowy dom)

retrofood
08-01-2009, 12:37
to znaczy wszystko w porządku.
jeżeli wyobrazisz sobie obwód elektryczny jao rurę z wodą, to różnicówka jest od wykrywania nieszczelności w rurze, a eS-ka dba, aby przepływ w rurze nie był zbyt duży. Tu nastąpił gwałtowny przepły w rurze, więc eS-ka zadziałała. A różnicówka nie. Różnicówka zadziała, jesli na rurze będą pęknięcia i woda bedzie uciekac na boki.