PDA

Zobacz pełną wersję : PROBLEM Z TEMP.PIECA.STARA INSTALACJA C.O PIEC EKO-TECH ST37



malik83
08-01-2009, 11:08
Witam.. Od kilku dni mam super problem z kotłem EKO-TECH ST-37. Mianowicie nie mogę dogrząć domu, a piec wygasza!! Do tej pory (przez około 2 lata ) czyli od zakupu nie ingerowałem w ustawienia a były strasznie dziwne : czas podawania 30 sek. czas przerwy 2min40 nadmuch 5 (skala 0-6) temperatura 40-45C.histereza 2. Dodam, ze dom jest 25cio letni ze starymi grzejnikami żeberkowymi (i do tej pory bez zaworów przy grzejnikach) dlatego temp. pieca nie ustawiałem wyższej.cały obieg to ok 200L wody mam jeden obieg C.O grzeje kaloryfery razem z boilerem lub zamykam poszczególnie zaworami DOM/BOILER. Teraz przy ostatnich mrozach zacząłem kombinować, pierszy raz zajrzałem na forum i zobaczyłem ustawienia urzytkowników, które się ogromnie różnią od moich!! Wczoraj ustawiłem Temp. 56 , praca 15, przerwa 45,hist. 2, nadmuch zostawiłem na 5 (zmieniając na inne pozycje w międzyczasie) temp doszła po około 4 godz.(ja trochę pomagałem dosypując węgla ręcznie i "rusztyjąc" co jakiś czas w palenisku. Następnie temp spadła 54 wszysko zaczęło pracować poprawnie ale już nie doszła do 56. i wszystko zaczołem od nowa "pomagać". Dodam, ze komin i piec są czyszczone regularnie węgiel tęż chyba OK ??!! Czy ma na to wpływ to, że chodził do tej pory na mniejszej temp. ?? Proszę o pomoc, bo też już mi nerwy siadają... Pozdrawiam i z góry dziękuje!!

piterazim
08-01-2009, 11:12
na początek zmień temat

daggulka
08-01-2009, 11:28
zajarzyj tutaj...może coś dla siebie z tego wyciągniesz :roll: :

http://forum.muratordom.pl/a-jednak-wodor-w-instalacji-co,t147798.htm

miałam problemy z kotłem, chopaki doradzili i jakoś poszło :D

daggulka
08-01-2009, 11:31
z moich obserwacji: zmniejsz nadmuch na 2 , a najlepiej na 1 ... przesłone wentylatorka se zrób na jakies 3-4cm (otwarte) ....pilnuj coby na czopuchu nie było na bardzo przytkane , bo Ci się zacznie z pieca dymić :lol: ....wszystko masz w tym moim watku :wink:

malik83
08-01-2009, 11:57
no a co z ustawieniami podawania itd ??

daggulka
08-01-2009, 12:14
Ja mam takie ustawienia u siebie:

temp.zadana CO 60st
temp. CWU 50st
czas pracy podajnika 10sek
czas przerwy 53sek
pompa CO i CWU 40st C
histeza CWU 02st C
histeza 02st C
szybkość nadmuchu 1
alarm 5 godzin
przerwa przepalania 9 godzin
zawór czterodrożny - 3 (30%)
komin- przytkany na czopuchu - piździk nieco w prawo - czyli przytkany w jakichś 65% :roll:
wentylator - odsłonięte 3,5cm - przesłona
pompa 1

CO do temp. zadanej dobija w 10-15 minut , utrzymuje ją 15-20 minut

ale ... Ty masz inną instalacje , inne warunki ...musisz sam sobie ustawienia dopasować do swojego pieca :wink: